Sportive zi după zi (Sddd), versiune mobilă

Decizia de a ține doar trei meciuri de la Premier League la un moment dat a fost ostilă fanilor chiar înainte de începerea etapei a 17-a. Având în vedere felul de thrillers care s-au întâmplat în Krasnodar, Kazan și Khimki, liderii RFPL trebuie să-și predea astăzi cardurile de membru. În fiecare dintre întâlniri totul a fost hotărât în ​​ultimele secunde, făcându-i pe niște fericiți și făcând alții să cadă pe pământ.

Dinamovets Vitali Dyakov a marcat un gol salutar în minutul 92, când în cutia de penalizare a altui jucător a fost chiar portarul Vladimir Gabulov. Krasnodar Vanderson a adus victoria "taurilor" în meciul cu a doua echipă a campionatului, "Rostov", în minutul 93. De asemenea, eroul sa aflat în "Rubin". Și meciul cu "Spartacus" a început la cincisprezece minute după ora programată inițial, ceea ce a permis fanilor de televiziune să vadă cel puțin o piesă a acestei acțiuni.

În nou roșu-alb nu era Roman Shirokov. Evident, Dmitri Alenichev a acceptat regulile jocului, iar până la căpitanul de iarnă al echipei ruse nu vom vedea pe teren. Adevăratul antrenor principal al "Spartacus" sau nu - timpul va spune. Dar se pot chema greșelile din meciul cu "Ruby" acum. Mocoveniții au folosit literalmente conducerea în cont, devenind victime ale slăbiciunii lor. Ze Luis chiar a marcat, dar a distrus atâtea puncte, încât în ​​Coreea de Nord ar fi cu siguranță pus în perete pentru sabotaj. Dar Alenichev continuă să creadă în el.

Ca și în sistemul de jocuri cu cinci apărători. Cu un scor de 2: 1, Spartak sa retras din jocul Zee Luis și la eliberat pe Ilya Kutepov. Tactica lașilor a condus la faptul că în ultimele minute echipa a stat în zona de penalizare. Alenichevu lateral și o altă substituție, care a dat arbitrului dreptul la trei minute compensate pentru a arunca încă treizeci de secunde. Acest lucru a fost suficient pentru a rezulta într-un nabal marcat de fostul jucător "tinerețe" de "Zenith" Solomon Kverkveliya. Acest gol a permis "Ruby" să tragă o remiză și nu a permis ca roșu-alb să ajungă în campionat albastru-alb-albastru.