21 mai - Înălțarea Domnului

Înălțarea la cuptor clatite speciale, care au fost numite „okutka Dumnezeu“, „Onuchko“, „Hristos Lapotko“ sau „Hristos pe pista,“ gazda tratată torturile de acasă cu caș, marginile care erau îndoite și zaschipyvaem sub formă de pași - „rogushki“ sau " preselectări ". carne fierte, coapte, plăcinte invitați.

În această zi, toți cei care doresc o creștere de carieră, pentru a obține o poziție înaltă,

pot face acest lucru:

Citiți conspirația trebuie să fie calmă, măsurată, pronunțând în mod clar fiecare cuvânt.

21 mai - Înălțarea Domnului

Benzi sunt făcute din aluat, fac o scară cu 7 picioare și se coace.

Când scara este gata, ea este mâncată și spălată cu apă sfântă. Înainte de a mânca, citiți conspirația de trei ori, traversați crucea la "Amen":

"Domnul este înalt deasupra noastră și eu, poporul, sunt mai înaltă decât voi. În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin. "

Conspirația pentru Înălțarea Domnului pe scară atunci când frământăm aluatul:

"În numele Tatălui și al Fiului și al Sfântului Duh,

Pentru tine, Doamne, mă adresez,

Cine a pus piciorul pe scara gloriei,

Și sa sculat în slava lui,

El a venit la tronul Împărăției Cerurilor.

Binecuvântați, Doamne, pâinea mea,

Cine va mânca această pâine,

Da, apa sfântă îl va face să bea,

Această protecție în toate lucrurile pe care le va găsi Domnul!

Soarta acelei persoane nu va jigni,

Judecătorul nu va condamna,

O persoană vicioasă nu va păcăli sau nu va înșela,

O persoană rapidă nu va alerga niciodată, nu va depăși,

Toate ușile vor fi deschise,

Toate capetele din fața lui se vor pleca,

Regele David însuși mă va ajuta,

Scara mea mă va binecuvânta!

Arhanghelul Mihail spune toate astea,

În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt.

Acum și pentru totdeauna și pentru totdeauna. Amin! ".

Mănâncă o scară ar trebui să fie chiar în ziua Înălțării înainte de apusul soarelui!

Aceste scări erau ținute acasă în spatele icoanei, astfel încât nimeni nu era bolnav în familie.

Comemorarea morților în ascensiune

În plus, comiterea anumitor conspirații în această zi prezice noroc și un an fericit, este important să nu uităm de alte semne. În Înălțarea, este necesar să se acorde atenție comemorării părinților, bunicilor și bunicilor decedați. În onoarea lor, coace clatite, fierbe oua. Se crede că comemorarea morților aduce noroc oamenilor, deoarece strămoșii lor îi protejează.

Nu este de dorit să facem în Înălțare

Tragerea magilor în ziua Înălțării va contribui la aducerea prosperității în viața lor. Auzind ca o magie. trebuie să încercăm să avem timp să spunem o astfel de conspirație:

„De-a lungul păduri și câmpuri patruzeci au crescut, bijuterii și bunuri colectate, dar nu și în cuib pentru ea a dus departe, dar am adus. Bătrânii de cereale sunt plini, plini de grămezi de buni. Deci, fie!

De asemenea, pentru sănătate și spirit puternic, este necesar ca Înălțarea Domnului să audă cântatul de păsări spun următoarele cuvinte:

"Acolo trăiește viața de noapte, Înălțarea cântă, Dumnezeu se glorifică, trupul vindecă".

Articole similare