7 modalități simple de a extinde limitele realității

Buna ziua tuturor! Continuăm să vorbim despre tema unei vieți vesele și pline de bucurie! Cu un zâmbet în inima mea, ținând o expresie extrem de gravă pe fața mea.

Astăzi, va fi vorba despre limitele personale și cum le puteți extinde.

Materialul este pur practic. Nu beneficiați de faptul că tocmai l-ați citit - nu. De aceea, așa cum spunea anticul și înțeleptul: "Faceți un exercițiu - și veți avea fericire!"

Alegi partenerul tău. Mai bine dacă sexul opus (atât de distractiv!). Alege un loc unde mulți oameni te vor întâlni.

"Mergem pe drumul cel bun."

Acest moment este cheia executării exercițiului. Calibrați reacția interlocutorului, spuneți la revedere, mergeți mai departe. Dacă o persoană îi place, atunci puteți continua să comunicați. Foarte vesel.

Luați un partener cu voi. Pentru sprijinul moral. Cu un - ouija bord, uniforme de afaceri, o insignă cu cuvintele „Guide“ (opțional), zâmbet și bună dispoziție (obligatoriu!)

Ai venit într-un tramvai sau un autobuz, spune despre această frază: „Bună ziua, numele meu este ..., eu - un ghid, și astăzi veți fi de cheltuieli pentru un tur gratuit.“ Partenerul este în apropiere și vă urmărește îndeaproape.

Apoi începe turneul pe principiul "ceea ce văd, despre care cânt." Nicio pregătire preliminară. Improvizație completă.

La finalul turului, partenerul oferă feedback.

De obicei, sarcina este dată la pregătirea discursurilor sau vânzărilor publice după ce o persoană își imaginează structura mesajului:

  1. Un produs sau un serviciu este inventat, care nu este în natură;
  2. Stabilirea de contacte cu publicul;
  3. Instruirea tehnică "a pune o întrebare";
  4. Elaborarea tehnicii "proprietate-beneficii";
  5. Prelucrarea prealabilă a obiecțiilor;
  6. Finalizarea tranzacției printr-o întrebare retorică sau blocantă.

De exemplu, puteți obține ceva asemănător cu următorul text:

„Bună ziua, toată lumea, numele meu este Alex, o companie de purtător de cuvânt“ șosete cu ciocolată „Este întotdeauna frumos pentru a vedea pe conexiunea o mulțime de oameni interesanți să acorde o atenție la acest articol Raportez din scenă, și vreau să vă prezint hit-ul sezonului de toamna - .. șosete de ciocolată cu încălzit!

Câteva cuvinte despre aspectul acestui produs unic. Faptul că a apărut pentru prima dată un om vechi, apoi ciorapi și apoi ciocolată, deși părerile istoricilor despre această problemă diferă. Mai recent, oamenii noștri de știință au ghicit să treacă două lucruri bune pentru a obține un produs uimitor!

Desigur, poți să mă întrebi, dar de ce ar trebui să renunțe la ciorapii, și apoi am să vă spun că acestea permit picioarele tale să facă convingătoare, provoacă salivație severă la vecinii dumneavoastră și vă va încălzi iarna rece!

Sosetele sunt echipate cu un buton de traducere într-o variantă comestibilă și vă luminează timpul liber când sunteți trist și doriți să mâncați!

Șosetele pot fi folosite pentru a jefui o bancă, ar trebui să folosiți dimensiuni mari și să vă puneți capul ... vecinul.

Deci, scrieți chiar acum, primele trei vor primi un cadou - foarfece de tablă sau sticlă de lemn pentru a alege de la!

Colectați și distribuiți cinci facturi de demnitate, pe care le considerați adecvate (de la 10 ruble și mai mult). Este interzis să spui de ce ai nevoie de ea. În stradă, cu străini. Pe pasaj este util să vă puneți întrebarea: "Ce poate oare o reacție a celorlalți?"

Este mai bine să joace în perechi. Taxiuri de feedback și asistență.

Pentru a finaliza exercițiul, sunt necesare cel puțin două tipuri anormale. Este de dorit să ai experiență în scrierea poemelor, dar nu neapărat.

Puteți stabili timpul, spuneți o oră și jumătate.

Participanții se află în diferite părți ale orașului, nu se văd unul pe celălalt.

Poezia este scrisă cu cel puțin 4 stanzuri prin SMS (.). În acest lucru - totul.

Liderul selectează subiectul, scrie prima scenă. A doua stâncă este scrisă de un alt participant și așa mai departe până la finalizare.

În final, este recomandat să vorbiți și să înțelegeți că ați devenit mult mai apropiați unul de celălalt.

Din nou, sunt necesare câteva persoane.

Model: acum aveți 20-30 de minute pentru a înregistra un program radio.

Se selectează un subiect interesant (cel puțin pentru un participant), conversația continuă în acest timp și este înregistrată pe înregistrator.

Abilitatea de a asculta și de a pune întrebări. Captură de "cuvinte-paraziți". Și multe alte lucruri.

Dacă vă plictisiți de viață și nu știți de unde să începeți procesul de schimbări ireversibile pozitive în viața voastră, faceți doar vreunul din exercițiile propuse.

La tine se va întoarce! Și sunteți foarte capabil de multe lucruri! Mult noroc!

Articole similare