90 de ani de nunți aniversare solidă de granit

Buna ziua dragi prieteni, ma bucur sa va urez bun venit pe blogul meu. Am discutat adesea cu voi despre ce să dați în legătură cu această aniversare a căsătoriei. Dar astăzi un caz special, îți voi spune ce să dai pentru 90 de ani de nuntă.

Nu, prietenii mei, nu m-am înșelat și nu am adăugat accidental un zero suplimentar. 90 de ani de căsătorie! Spiritul captează numai din această figură. Și dacă aceasta este cea de-a 90-a aniversare a nunții, atunci cât de mult se însotesc "noii mireni". Și știi, nu e cel mai important lucru. Când dragostea trăiește în inima voastră, vârsta nu contează. La urma urmei, ne amintim cu toții cuvintele celebrului cântec: "Băieții principali, nu îmbătrânim în inima noastră!"

În vremurile vechi (și astăzi chiar mai mult), oamenii rareori au reușit să trăiască la o asemenea venerabilă vârstă. Și deși nu multe cupluri erau destinate să sărbătorească această aniversare, această zi are încă un nume special. Știți ce este numită această nuntă? Granit. Și de asta.

Granitul este una dintre cele mai durabile, dense și hard rock. În chiar numele nunții totul se spune despre cuplul nostru căsătorit, despre sentimentele și poziția lor de viață. Împreună sunt forță și putere. Cea de-a 90-a aniversare a căsătoriei este o dovadă vie a puterii iubirii, a tandreții și a preocupării reciproce.

90 de ani de nunți aniversare solidă de granit

Cum să sărbătorim sărbătoarea?

În ciuda faptului că aceasta este o zi incredibil de solemnă și o aniversare amețitoare. o sărbătoare magnifică de astăzi nu va fi pur și simplu potrivită. Cred că e mai bine să faci fără restaurante zgomotoase și agitație excesivă. În plus, autorii triumfului oricărei mișcări ar putea pur și simplu să nu poată. Din simțul respectului pentru vârsta jubileului, organizați doar o cină familială sau o cină caldă. Aceasta este exact ceea ce va aduce adevărata bucurie jubileului.

Acum scriu "organizați" și cred că, pe ale căror umerii va fi această sarcină. aniversari pentru copii, probabil în jur de 90 de ani vechi și nepoții (teoretic) - sub 70 ... Ei bine, dragi strănepoți și stră-nepoții, biletul câștigător devine

Creați un mediu confortabil și confortabil. Invită-ți familia și prietenii. Ei bine, ce fel de nuntă fără o sărbătoare și un toast oficial?

Acoperiți masa festivă. Și nu uitați de tortul de nuntă. În plus, în momentul intrării într-o căsătorie legală, tinerii noștri ar putea fi privați de această bucurie din cauza unor circumstanțe diferite. Răsfățați-i acum.

90 de ani de nunți aniversare solidă de granit

Sincer felicitări pentru soți

De exemplu, un cuplu turc Elif și Abdullah Adigyuzel, care sunt suficient de norocos pentru a se întâlni cu această zi luminoasă, cred că au ajutat la salvarea căsătoriei și a încrederii reciproce. Și pentru a supraviețui până în zilele noastre a fost posibil datorită folosirii alimentelor sănătoase.

În această zi vă puteți bucura de un cuplu căsătorit cu cântece din perioada tinereții. Aniversările s-au căsătorit aproximativ în ultimii 30 de ani ai secolului trecut. În acele zile, populare au fost Peter Leshchenko, Claudia Shulzhenko, Leonid Utyosov. Cântecele din filmele "Volga-Volga", "Jolly Fellows", "Foundling", "Circus", etc., suna din ferestrele tuturor caselor.

Ce să dați jubileului în această sărbătoare

Cred că peste 90 de ani de căsătorie, cuplul are deja multe lucruri. Dar nici măcar suvenirurile mici nu sunt posibile. La urma urmei, o nuntă de granit se întâmplă o dată într-o viață!

Prezintă produse din acest material durabil. Figurine, figuri sub formă de lebede, inimi, îngeri sau alt simbol al dragostei. Deși poate fi o placă de șah, o scrumieră, o lampă, o bază de granit și multe altele.

90 de ani de nunți aniversare solidă de granit

La urma urmei, câte proprietăți are această piatră:

  1. Știi, acest material natural are o serie de proprietăți medicinale și magice. Ajută la combaterea diferitelor boli, cum ar fi astmul, bronșita, pneumonia, bolile cardiace. Este capabil să scadă temperatura în caz de boală. Are efecte benefice asupra articulațiilor.
  2. Acest mineral întărește memoria, promovează activitatea mentală, mărește intuiția etc. Deci, darurile tale de granit vor fi chiar utile.
  3. În plus, granitul poate curăța și proteja camera de energia negativă.

Cu toate acestea, nu vă puteți concentra asupra numelui nunții și oferiți soților ceea ce au nevoie. Poate că e un ventilator sau, dimpotrivă, un încălzitor, un nou tonometru sau o vidră pentru picioare.

  1. Un cadou poate fi o cămașă caldă, o pătură ușoară sau o pernă pentru a ușura stresul.
  2. Dacă un cuplu căsătorit locuiește într-o casă, mobilierul de grădină poate deveni un cadou excelent, așezat în care să poarte sepci calde, liniștiți unul pe celălalt.
  3. Sau, poate, soții pot în continuare să găsească știința granitului, apoi să le dea cărți pe care să le citească sau să se înscrie la o revistă sau un ziar.
  4. Când vorbiți despre ficat de lungă durată, broasca testoasă vine imediat în minte. Puteți face un astfel de cadou neobișnuit și puteți prezenta o broască țestoasă mică. Dar, deși nu necesită îngrijire colosală, totuși, va trebui să ai grijă de ea, iar jubileile se vor bucura pur și simplu de această creatură dulce.
  5. Apropo, un acvariu cu pește este de asemenea potrivit. Și, în ciuda faptului că peștii trăiesc mult mai puțin decât țestoasele, observarea lor acționează foarte pozitiv asupra sistemului nervos. Acvariul aduce pace și liniște în casă.
  6. Prezentați o sticlă de șampanie cu semnăturile tuturor celor prezenți. Principala "condiție" a acestei prezentări va fi aceea că, pentru a-și deschide soții, ei sunt dedicați centenarului lor. Și semnăturile rudelor sunt obligații de prezență la această aniversare, cel puțin în aceeași compoziție.

90 de ani de nunți aniversare solidă de granit

Cel mai important lucru

Știți, cuplul căsătorit se va bucura de orice dar. Indiferent ce prezentați, indiferent de cuvintele pe care le alegeți, dragostea, atenția, grija și participarea voastră la viața lor sunt ceea ce au nevoie cel mai mult acum. Bucurați-vă și să aveți grijă de ei nu numai în timpul sărbătorilor.

Cu sinceritate, Anastasia Skoryeva

Articole similare