5 Primii pași ai noului blog, blog amator amator

5 Primii pași ai noului blog, blog amator amator

Adesea, gândul de a începe blog-ul dvs. vine spontan. Alegeți blog-ul de găzduire, primele articole sunt scrise și dintr-o dată apare întrebarea: "De ce nu avem cititori?" Bloggerul nou-copt începe să se grăbească dintr-o parte în alta, apoi motorul de căutare va veni, să ceară o interogare unică "În cazul în care pentru a obține primii cititori pe blog," apoi pe forum de un fel. Dar, de fapt, obținerea primilor cititori pe blog-ul dvs. este cel mai simplu lucru care poate fi.
Este mult mai dificil - acest cititor este interesat și reținut. Dar mai mult despre asta mai târziu.

Prin urmare, vă ofer atenția

"Planul unui blogger în devenire".

1. Ați creat un blog, indiferent de blogul ce găzduiește. Au scris articole, sau nu au avut timp, dar în zilele următoare scrie.

2. Verificați setările blogului dvs. - dacă blogul dvs. este deschis pentru motoarele de căutare. În general, acest punct este întotdeauna prezent la înregistrare, dar deodată nu v-ați acordat atenție. De exemplu, aici sunt două platforme blogger și livejournal.

Dacă aveți un blog pe blogger, mergeți la Bara de instrumente - Setări - Informații de bază.

Aflăm punctul "Doriți ca motoarele de căutare să găsească blogul dvs.?", Selectați "Da", salvați setările.

Dacă blogul dvs. este pe LJ, faceți clic pe Profil - Setări - Securitate. Vom găsi elementul "Excepție de la căutare" - nu ar trebui să existe nici o bifă! Salvăm, dacă se fac modificări.

Cred că cu alte probleme legate de bloghost nu ar trebui să apară nimeni.

3. Personalizați fluxul dvs. de știri. Despre setările RSS pe blog prin FeedBurner Am o serie de articole.

4. Am informat motoarele de căutare că un nou blog a apărut. Fiecare motor de căutare are o pagină specială pe care fiecare proprietar de site poate trimite informații despre resursa sa. În oamenii obișnuiți, această pagină se numește Adurilka, din engleză AddURL - adăugați adresa URL. Aici este această pagină în Google și Yandex. și puteți vedea restul urmând acest link.

Apropo, nu puteți adăuga un blog pentru a învăța în Yandex, acest motor de căutare vă va găsi.

Pe unele bloguri găsiți informații pe care nu le puteți adăuga manual, dar, de exemplu, salvați-le în mai multe marcaje și de acolo motoarele de căutare vor indexa blogul dvs. Puteți face acest lucru, dar personal am propria mea părere despre asta. Deoarece Internetul este în plină expansiune de furt de conținut. este foarte important ca blogul dvs. să fie bine indexat de motoarele de căutare, până când veți găsi un cracker lipsit de scrupule și vă veți fura feed-ul RSS. După cum se spune, Dumnezeu are grijă de cei rătăciți. Și pentru a verifica dacă blogul dvs. este indexat de către motorul de căutare, puteți cu ajutorul instrumentelor SEO.

Și veți găsi cu siguranță locul în care sunt discutate întrebări pe teme.

Mult noroc cu dezvoltarea blogului dvs.!

Navigare după înregistrări

Mulțumesc. Mă bucur că îți place blogul meu :)

Sfat bun, corect, simplu. Numai câteva articole trebuie încă să fie puse înainte de a adăuga blogul la adurilki. Este de dorit imediat.
Și nu este inutil să se decidă imediat proiectul.

Spuneți Tatiana, secțiunea din bara laterală "Interesant în blog" este creată de mâini sau este un plug-in?

Catherine, îmi cer scuze pentru greșeala cu numele.

Numai astăzi sa dovedit a adăuga mânere la blog-ul de la Google, până în această zi din motive necunoscute codul digital nu sa încărcat. Asta a fost câmpul în sine și imaginea cu cifra de control lipsea = (acum mă familiarizez cu funcțiile pentru webmaster

aici este Picabu deosebit de bun. Adevărul este la fel ca traficul nețintă.

aici este Picabu deosebit de bun. Adevărul este la fel ca traficul nețintă.

Da, sunt total de acord. Dar, mai exact, obiectivul este, dar nu va fi niciodată convertit în cititori obișnuiți, abonați pe bloguri. În acest minus mare.

Doar o linie de salvare! Mulțumesc. o))

Bun blokh, scrie zatyagivaet.horosho.

Foarte. Foarte foarte bun blog! A doua zi pe ea stea, am găsit o mulțime de informatsii..Sam interesante noi la toate acestea, asa ca urca, urca pe întinderi de Runet - umflarea capului, dar nu ceva de genul asta are tine toate nahodil..A dintr-o dată într-un singur găsit un blog! Vă mulțumesc extraordinar!

Ceea ce privește xxdevil

Dacă aveți ceva de spus, aveți opinia dvs., vă place să scrieți și sunteți suficient de diligent pentru ao aduce până la capăt, atunci fără îndoială păstrarea propriului blog este o chestiune rezonabilă.

cum ați adăugat widgetul vkontakte? Puteți să vă conectați?

Articole similare