Pagina nu a fost găsită, filiala regională Omsk kprf

6 mai la stadionul IFF, situat pe teritoriul sala de gimnaziu nr. 115 pe strada Tsiolkovsky, a demarat campionatul de vară al Ligii Mini-Fotbalului de la Omsk pe mini-fotbal.

Nivelul 2 al nivelului

În prima rundă, echipa CPRF din divizia a doua (divizia B) din liga a câștigat o victorie puternică asupra echipei fără compromisuri "PromInengiring" 4: 2 (2: 2). Echipa noastră a preluat inițiativa din primele minute ale meciului, dar scorul a fost deschis de către adversari deja în minutul șase de la meci după un contraatac rapid. În minutul al unsprezecelea după trecerea portarului nostru ... portarul I. Gvozdkov compară scorul de 1: 1. În minutul douăzeci și unu din prima repriză după o frumoasă combinație multi-pass, M. Grinev conduce echipa CPRF înainte cu 2: 1. Dar un minut inainte de sfarsitul primei reprize a meciului dupa tragerea grevelor, adversarii au un gol "in vestiar" 2: 2. În a doua jumătate, echipa noastră atacă foarte mult, deține inițiativa, care sunt întruchipate într-un dublu D. Yartsev. O victorie frumoasă pentru jucătorii noștri.

Nivelul 3 al nivelului

Dacă vreunul dintre noi mergem la magazin sau ne cunoaștem nivelul inflației, se va vedea că prețurile nu scad. Prin urmare, de la care guvernul continuă, reducerea salariului de viață cu 200 de ruble este de neînțeles. Poate, în sala de mese a Casei Albe, prânzuri mai ieftine, dar în viață totul devine mai scump. Este foarte posibil ca aceasta să fie o mișcare pur tehnică pentru a realiza facilitățile despre care a vorbit ministrul muncii - să nu ridice salariul minim, ci să reducă minimul de subzistență. Asemenea este actul de echilibru contabil. Faptul că decizia nu reflectă situația reală din economie este lipsită de ambiguitate.

Din nefericire, cea de-a doua echipă a CPRF-2 din clasa a treia (C) din prima rundă a pierdut una dintre favoritele diviziei echipei "Car Wash - AUTOLAYF" 1: 3 (1: 3). Jucătorii noștri au eșuat la începutul primei reprize, în timp ce șase minute în obiectivul nostru au trecut trei goluri. Dupa aceea, echipa noastra a reusit sa egaleze jocul, insa a putut raspunde doar cu un singur gol (R. Repp), desi a avut sanse excelente de scor. Insultă înfrângerea. Jucătorii noștri au eșuat la începutul primei reprize, în timp ce șase minute în obiectivul nostru au trecut trei goluri. Dupa aceea, echipa noastra a reusit sa egaleze jocul, insa a putut raspunde doar cu un singur gol (R. Repp), desi a avut sanse excelente de scor. Insultă înfrângerea.