72% dintre italienii care efectuează întâlniri prin Internet se confruntă cu înșelăciune

58% dintre europeni care efectuează numiri prin Internet se confruntă cu înșelăciune. Acest lucru este evidențiat de rezultatele unui studiu realizat de Logitech.

În primul rând printre cei înșelați - italienii (cu înșelăciune la data respectivă, 72% dintre respondenți s-au ciocnit). Aceeași soartă a suferit 58% dintre germani, 56% dintre francezi și 55% britanici. Cei mai cinstiți au fost olandezii - cu încercări de înșelăciune înaintea întâlnirii cu care se confruntă doar 48% dintre respondenți. Un studiu efectuat în rândul europenilor a arătat că, cel mai adesea, gradul de atractivitate al celeilalte părți apare în lumina greșită; Aproape ca de multe ori, plinătatea, vârsta și chiar culoarea ochilor sunt distorsionate.

Majoritatea europenilor (54%) au recunoscut că posibilitatea de a vedea o persoană în avans le-ar permite să se oprească în timp și să economisească timp pentru ambele părți. 45% dintre rezidenții din Marea Britanie și Germania au considerat că o astfel de oportunitate le-ar permite să se descurce cu lenea lor și să fie de acord cu o întâlnire. O treime dintre italieni și francezi sunt de acord cu acest lucru. 42% dintre germani, precum și o treime dintre italieni și olandezi consideră că această oportunitate ne-ar permite să evaluăm rapid aspectul interlocutorului și să acceptăm o întâlnire fără a cunoaște chiar calitățile sale personale. În același timp, calitățile personale franceze, britanice și ruse joacă un rol mai important. Peste 22% dintre germani susțin că vor fi pregătiți pentru sex după prima dată, dacă ar avea ocazia să-și vadă partenerul în prealabil.

Citat: În primul rând printre cei înșelați - italienii (cu înșelăciune la data respectivă, 72% dintre respondenți s-au confruntat)

Nu este o înșelăciune, ci doar un talent înnăscut pentru a înfrumuseța totul, înmulțit cu o fantezie violentă și o pictură

Dar în serios, eu am fost martor la fel cum tovarășii se descriu. De exemplu, aproape fiecare italian din nete consideră că este datoria lui de a adăuga cel puțin cîțiva centimetri la creștere și se caracterizează ca un simpatico. Ei bine, este doar implicit.

Scrisă Picciotta Bedda: De exemplu, aproape fiecare italian din nete consideră că este datoria lui de a adăuga cel puțin cîțiva centimetri la creșterea


Ei bine, eu nu știu cum pe Internet .. dar cardul meu este identic cu 5 cm în partea de sus, cel puțin atribuite. Nu am ghicit - de ce ... acum o să știu - o caracteristică națională!