10 oferte comune pe tema toamnei

Această compoziție F))))))))))))))) Mini-eseu pe tema "Toamna") Toamna este diferit: cald și geroasă, însorită și noroios. În zilele de toamnă, atunci când ploaia se revarsa fin care bate la ușă plictisitoare pe fereastră, Vreau să ajung într-un scaun confortabil mare de cuptor aprins sau șemineu, covor și ascunde pe termen nelimitat uita la flăcările pâlpâiau în dansul său misterios. Dar cerul se curăță. Soarele plăcută cu ultima căldură și totul în jur se transformă.

Astăzi este una din acele zile. Este cald în curte, aproape ca în vara. Doar o briză rece reamintește că vara a dispărut pentru totdeauna. Stau pe un deal și mă uit la pădure. Acesta este învelit într-un foc galben-portocaliu, care strălucește în razele soarelui strălucitoare de aspen și mesteacăn.

Și printre această flacără cu verde închis se găsesc insulițe de pin și ulei. Firele sclipici pe iarba de estompare. Ele sunt întotdeauna comparate cu argintul. Dar îmi amintesc mai mult de perle cu strălucirea lor de perle.

Web-ul este împrăștiat peste tot. Unul stă pe fața mea, gâdilind nasul meu. Îmi place toamna asta. Vreau să merg în pădure. Doar așa. Umblați prin frunzișul de foioase.

Stând departe de pădure, simt ruginirea frunzelor sub picioarele mele. Imi pot mirosi mirosul. Și, după ce am lăsat toată afacerea, mă duc la pădure. Cât de frumoasă este aici! Nu am cuvinte să-mi descriu entuziasmul.

A crescut în pădure, fără a alege drumuri. Frunzele frunze rumenite. Și apoi, sub mesteacăn, mi-am văzut brusc ciupercile. Ciuperci! Wow, ei nu au fost uciși de îngheț.

Și mai sunt și multe altele. Mi-am scos windbreaker-ul și am găsit ceva în el. Seara, mama împinge cartofi proaspeți, proaspeți, cu ciuperci din grădină. Și îmi amintesc de foșnetul frunzișului de sub picioarele mele și de strălucirea soarelui prin coroanele subțiri.

Toate lucrările

Evaluarea emisiunii

  • Tema: "Impactul hidrodynamic al baryonului prin ochii contemporanilor"

Substanța accelerează singular explozia, indiferent de predicțiile modelului teoretic auto-consistent al fenomenului. Atom scales. Toate eseurile.

  • Testul de literatură ME Saltykov-Shchedrin "O poveste despre cum un bărbat a hrănit pe cei doi generali", "Plăcătorul sălbatic" Răspunsuri

    1. Povestile lui Saltykov-Shchedrin diferă: A) patos; B) alegorie; C) lirismul. 2. Allegiance este: A) o frază pronunțată într-o limbă străină. Toate eseurile.

    "Anul Nou" Anul Nou bate pe ușă! Deschide-l repede. Copil cu părul roșu - Prietenul tău este acum un prieten de încredere. Vei fi prieteni. Toate eseurile.

  • Lucrare independentă "Structura materiei Difuzia vitezei moleculare" clasa 7

    Opțiunea I 1. Alegeți instrucțiunea corectă. A. Numai solidele sunt compuse din molecule. B. Doar lichidele constau din molecule. V. Numai. Toate eseurile.

    Evaluarea emisiunii

    Articole similare