5 măști coreene pentru fața care va rezolva orice problemă verificată, revista cosmopolită

"Voi fi sincer: avem în Coreea măști de țesături uneori mai populare decât de obicei. Aș spune chiar. că nu pot să-mi amintesc o singură mască fără piele. care ar impresiona-mă cu efectul asupra pielii. Prin urmare, am inclus măști de țesut în revizuire. care mi-a plăcut. și un dermatolog. cu care am comunicat. și cosmetologi. pe care le-am dat pentru testare.

Pentru piele combinată

5 măști coreene pentru fața care va rezolva orice problemă verificată, revista cosmopolită

Ține minte măștile de argilă. pe care le-am aplicat pe piele. pentru a curăța porii. și apoi o oră spartă a încercat să spele lutul uscat de pe față? O alternativă modernă este măștile din pânză de lut. Și nu doar țesături. dar din microfibră! Favoritul meu este Ultru, îmi pare rău pentru pielea mea. Un strat subțire de argilă de caolin absoarbe excesul de sebum și curăță porii. și o țesătură densă vă permite să îndepărtați masca de pe fața fără efort inutil și o coajă murdară. Păstrați mult timp: după spălare, întindeți materialul peste față și lăsați-l timp de 30 de minute - până când se usucă complet. După îndepărtarea măștii, clătiți-vă fața cu apă și aplicați un hidratant.

Pentru piele uscată și iritată

5 măști coreene pentru fața care va rezolva orice problemă verificată, revista cosmopolită

10 secrete de frumusețe de la brazilieni: cu grijă. fierbinte!

  • Traversa gurii și alte dispozitive din Asia: nu vei crede. dar ei lucrează!

    Neogen Pink Cactus Masca Liftmax Knit pentru față și gât este fabricată din material neogen și moale. care este cu adevărat unică. Este impregnat cu 60 de miligrame de extract de cactus, de pară murdară și alge roz. În timp ce masca este pe piele. aveți senzații minunate. Ca și cum chipul este atins de cea mai drăguță țesătură moale de cașmir. După 15 minute, pielea se calmează. roșeața și scârțâitul se îndepărtează. pielea este umplută cu umiditate și dobândește o culoare sănătoasă. După aplicarea mască, nu este nevoie de hidratant. nici cremă hrănitoare!

    Pentru pielea deshidratată

    5 măști coreene pentru fața care va rezolva orice problemă verificată, revista cosmopolită

    Spre deosebire de bumbac sau microfibră. aceste măști hidrofile Manefit Natural Gift Green Tea Pore Care sunt 100% solubile. Adică, le puteți încălzi într-un cuptor cu microunde - și se vor transforma în apă. (Vă rugăm să nu faceți acest lucru). Plasați o mască asemănătoare gelului pe piele timp de 15 minute. pe măsură ce se topește, va fi absorbit. oferindu-vă o senzație plăcută. și pielea - o cantitate zilnică de umiditate. După 15 minute, dați resturile cu o cârpă moale. Dacă doriți, aplicați peste hidratant pentru cel mai bun efect.

    Pentru pielea plictisitoare

    5 măști coreene pentru fața care va rezolva orice problemă verificată, revista cosmopolită

    Masca Goodal Black Carbon Mask Sparkling Clear cu carbon activ este imbogatit cu apa carbogazoasa. care va scăpa de excesul de sebum și va elimina celulele moarte prin procesul de carbonizare. Principalele domenii de influență sunt obrajii. nas si barbie. Mod de utilizare: După curățare, aplicați partea inferioară a feței. după 15 minute, îndepărtați și masați pielea. astfel încât toate substanțele să funcționeze cât mai eficient posibil.

    Pentru piele poroasă

    5 măști coreene pentru fața care va rezolva orice problemă verificată, revista cosmopolită

    Goodal Refine Mask Modeling îngustă porii expandați cu ajutorul extractului de arbore de ceai și praful de coajă de salcie. Efectul bonusului - răceala și prospețimea. care sunt deosebit de indispensabile în timpul verii. După curățarea pielii, amestecați cele două ingrediente într-o ceașcă și amestecați cu o spatulă (furnizată) până când se formează o masă uniformă. Utilizați aceeași spatulă. pentru a aplica o mască groasă. un strat uniform pe piele. Lăsați să se înghețe (15-20 minute), clătiți resturile și aplicați crema de hidratare.

    ← Faceți clic pe "Ca" și citiți-ne pe Facebook

    Articole similare