Primul este albastru. La vârsta de 17 ani, nu înainte de a studia! Am trăit fericit de la sesiune la sesiune! Și universitatea nu era o fântână. Este o rușine ca oamenii să-și spună numele. A doua diplomă - roșu - a fost primită cu câțiva ani în urmă. O mulțime de muncă este investită. Am fost angajat noaptea, pentru că copilul sa născut înainte de a intra în universitate. Am scris deja într-unul din răspunsuri că doi profesori - gadenysha am băut o mulțime de sucuri de viață. În principiu, nu am pus bani în carnetul unui student. O să treacă peste asta!
Culoarea diplomelor absolut nu oferă nimic atunci când candidează la un loc de muncă. Mi se pare că culoarea roșie chiar împiedică ceva și numai a doua diplomă - și cu atât mai mult! Am început să încercăm cu blândețe, spun ei, de ce și-au schimbat profesia brusc deja la maturitate. Răspunsul este că nu vreau să fiu sărac, am fost nedumerit.
![Ce culoare este diploma (care) Ce culoare este diploma](http://cdn01.ru/files/users/avatars/5/4/0/5400_42.jpg?1320832892)
Sunt albastră. Și eu sunt absolut violet, ce culoare este. Sunt expert și asta-i tot.
Am aceeași părere - acum 5 ani
Diploma mea e roșie. Nu am dat nici un avantaj și probabil nu o voi face. Niciodată nu am aspirat la el. Cele patru au fost în cele mai comune subiecte (istorie, de exemplu). În diplomă au existat 3 cvartete. Deși așa și în cartea de teatru a studenților au existat o mulțime de patru și în subiecte de profil, dar ei s-au închis într-un fel de cinci la ultimele cursuri. Până când ultimul nu se aștepta să dea o diplomă roșie și nu spera niciodată. Dar a reușit să treacă Gos la toate cele cinci. Și totul sa dovedit a fi complet neașteptat!
Dar mi se pare că această diplomă este proastă, pentru că îmi construiesc singură toate lucrările mele profesionale. Și nu ar fi supărat deloc de la o altă diplomă, pentru mine nu a avut niciodată importanță. A fost păcat că mulți dintre cei șase cursuri au aspirat la o diplomă roșie, nu l-au primit - au fost copleșiți de Gos. Atunci m-aș fi supărat. Și așa - nonsensul este tot pentru mine, dacă luăm în contextul general al vieții.
![Ce culoare este diploma (învățământul superior) Ce culoare este diploma](http://cdn01.ru/files/users/avatars/7/8/7/787_42.jpg?1317835410)
Am unul roșu. Am studiat întotdeauna bine, așa că am luat-o relativ ușor și gratuit!) Niciodată nu am aspira la ea, dar în ultimul an pentru a afla că există o șansă de a obține o diplomă, desigur, a încercat să amendeze treacă examenul de stat și apăra un proiect de teză. Și aceasta în ciuda faptului că sunt un umanitar, și a trebuit să învețe într-un colegiu tehnic. Dar, așa cum specialitatea eu nu lucrez, atunci culoarea nu mă ajuta. Dar încă frumos)