16 fapte despre "Veronica Marte"

1. Veronica trebuia să fie un tip

Creatorul serialului, Rob Thomas, a scris o serie de cărți pentru adolescenți, înainte de a începe să-și construiască o carieră la televizor. Ideea seriei a fost inițial o idee pentru o carte în care protagonistul era un tip.

2. Pentru rolul lui Veronica au fost încercate 100 de actrițe

Kristen Bell a fost prima dintre cele 100 de actrițe la audiție pentru rol. "Kristen a fost prima actrita pe care am vazut-o si mi-a suflat creierul", a reamintit Thomas. În timpul procesului de ascultare a celor 99 de concurenți rămași, el a continuat să se gândească dacă prima fată se apropia cu adevărat de rolul pe care la crezut sau nu.

3. Jason Doring a fost audiat pentru rolul lui Duncan și Teddy Dunn pentru rolul lui Logan

Doring, desigur, ca rezultat a jucat Logan, și Dunn - Duncan Kane. Logan urma să devină o stea de oaspeți pentru primul episod.

4. Majoritatea seriei împușcat în San Diego

Școala din orașul fictiv Neptun era de fapt în San Diego. Granița de la California era la un stadion local, iar Cuba - în parcul Balboa.

5. Actorul care a interpretat rolul lui Wallace a fost obosit de faptul că personajul său făcea mereu favoruri pentru Veronica

Percy Daggs III încă din primul sezon la întrebat pe Thomas dacă Wallace se va dezvolta ca personaj sau va fi în comedie cu Veronica. În cele din urmă, această dezamăgire a rupt gura lui Wallace pe ecran. De asemenea, Thomas a ridicat întrebarea despre atractivitatea lui Wallace pentru Veronica.

6. Harry Hamlin a distrus aproape intriga principală a sezonului 1

Thomas a vrut întotdeauna să-l facă pe tatăl lui Logan, Aaron (jucat de Hamlin), ucigașul lui Lily. În timpul filmării ultimului episod din Sezonul 1, Hamlin a trebuit să fie pe filmul din Australia. Dacă i-ar fi dat un rol în film, Thomas ar fi trebuit să schimbe sfârșitul. În cazul plecării lui Hamlin din serie, Duncan ar deveni ucigașul.

7. James Jordan a interpretat două personaje complet diferite

În al doilea sezon, James Jordan a jucat în trei episoade ale personajului episodic. În al treilea sezon, sa întors la rolul lui Tim Foyle, un personaj complet diferit.

8. În serie a avut loc un cameo de Joss Whedon

Creatorul seriei "Buffy the Vampire Slayer" a scris pe blog-ul său că nu a fost niciodată atât de mândru de Buffy ca atunci când spectacolul său a fost comparat cu Veronica Marte. Acest lucru a provocat faptul că Thomas ia invitat pe Weedon să joace în episodul celui de-al doilea sezon al unui tip de la o mașină de închiriat. Stephen King a trebuit să joace în profesorul nebun de sociologie "Veronica Marte", dar a refuzat. - Am primit o notă dulce de la el, spuse Thomas. "El a spus:" De fapt, sunt deja ocupat în acest moment, dar îmi place spectacolul. Ține-mă minte dacă asta. "

9. Logan și Duncan aveau coduri de culoare care nu trebuiau confundate

Duncan era îmbrăcat în albastru, iar Logan în culori de pământ, pentru a nu se încurca atât de asemănător cu ceilalți actori.

10. Thomas nu avea să reducă Veronica și Logan

Când Thomas și scriitorii au vizionat materialul, nu au putut ignora chimia dintre Bell și Doring pe set. 6 mai târziu, Thomas ia informat pe amândoi, ca urmare eroii lor se vor converti.

11. Chiar și în timpul primului sezon, Beaver a fost considerat un ucigaș din al doilea sezon

Motivația fratelui sărac Dick Casablancas a fost gândită, chiar și când a apărut pentru prima dată în primul sezon al spectacolului.

12. "Pease" a fost o referire la unul dintre regizorii emisiunii

Stosh "Pease" Piznarski a primit numele în cinstea lui Mark Piznarski, regizorul seriei pilot a spectacolului.

13. Paul Rudd a jucat aproape un caracter minor

Paul Rudd ar putea juca Winnie Van Lo, deși rolul ca rezultat a fost al lui Ken Marino. Cu toate acestea, Rudd a apărut într-una din seriile celui de-al treilea sezon, jucând rolul rock-ului final al lui Desmond Fellows.

14. Thomas a părăsit aproape spectacolul pentru un alt proiect

După al doilea sezon, lui Thomas i sa cerut să fie un scenarist de "Lights Night Friday". Dar el a decis să rămână încă un an.

15. În al patrulea sezon, l-am fi văzut pe Veronica un agent FBI

16. Thomas a câștigat 2 milioane de dolari pentru a filma filmul în mai puțin de 11 ore

Articole similare