De câte ori în viața noastră am observat fenomene în natură ca zăpada, ploaia, grindina etc. De ce plouă și zăpadă?
![De ce fenomenele termale în natură se repetă (fenomene) De ce se repetă fenomenele termale în natură?](https://images-on-off.com/images/118/pochemuteplovieyavleniyavprirodepovtorya-51f416b2.jpeg)
Razele soarelui, care intră în atmosferă, disipă. Razele se duc la noi nu numai direct de la Soare, ci și de la toate particulele din atmosferă - praful, picăturile și cristalele de apă, moleculele de gaze de aer. Împrăștiați de atmosferă, lumina soarelui și lumina directă a soarelui sunt mult mai strălucitoare decât lumina stelelor. Prin urmare, ..
Radiațiile solare și căldura sunt distribuite diferit între diferite părți ale suprafeței pământului. Care este cauza acestui fenomen?
![De ce sunt repetate fenomenele de căldură în natură (și zăpada în timpul iernii? Multe) De ce se repetă fenomenele termale în natură?](https://images-on-off.com/images/118/pochemuteplovieyavleniyavprirodepovtorya-c4e3643c.jpeg)