25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant

25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa

  1. lumină de călătorie. Nu este nimic mai rău decât sentimentul că trageți pe partea din spate a pungii de cărămizi atunci când se încearcă să se bucure de o plimbare.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  2. Fii umil, dar nu te priva de plăcere. Tu cu siguranță nu vrei să arunci 20 $ de fiecare dată când vii să mănânce pe drum, dar în același timp, nu renunta dorinta de a se bucura de bucătăria locală.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  3. Utilizați limba locală. În timp ce se pot teme vorbi în limba rupt, și că aceasta va provoca resentimente în rândul locuitorilor locali, toate de obicei situația este destul de opusul. Oamenii apreciază faptul că străinii încearcă să ia cultura lor (indiferent de focalizare poate fi la fel de terifiant).
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  4. Planul, dar nu și în detaliu. Când călătoriți, este bine de știut că va fi în cazul în care să-și petreacă noaptea următoare. Cu toate acestea, pe de altă parte, imprevizibilitatea - elementul de călătorie cele mai interesante. Când ajungeți la destinație, pur și simplu găsi o carte și întrebați localnicii despre principalele atracții. Lăsați restul pentru soarta.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  5. Nu-ți fie teamă. Acest lucru este ceva care previne in primul rand puteshestovat cei mai mulți oameni. Există un milion de „ce se întâmplă dacă“, care se referă la omul înainte de călătorie. „Ce se întâmplă dacă banii se termină?“ „Ce se întâmplă dacă am jefuit?“, „Ce se întâmplă dacă nu-mi place să călătoresc?“ Toate aceste probleme, într-o anumită măsură posibilă, dar accidentele cele mai teribile cu călătorii, ai auzit, înseamnă umflat media. Cei mai mulți oameni mor fără a mai fi nevoie să părăsească țara. Ești îngrijorat de faptul că o zi va fi pe patul de moarte? Au curajul - și mai mult!
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  6. Asigurați-vă prieteni. Cele mai multe dintre fondest amintirile mele - nu atât de mult despre obiectivele turistice pe care le-am văzut, sau situații care sunt experimentate, ci despre oameni care au întâlnit în timpul călătoriei. Petrece timp de a cunoaște alți călători și localnici. Este uimitor cum am îmbogățit studiul diferențele și asemănările noastre.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  7. Mai bine să-și petreacă un pic mai mult timp decât a vedea o mulțime pe fugă. Călătorind este incredibil de obositoare. Când sunteți pe drum, acesta va fi câteva momente când poți sta jos și să se relaxeze. Deci, în timp ce călătoresc, cel mai bine este de a economisi energie și permiteți-vă pentru a calma uite în jur, în loc să caute să alerge cât mai mult posibil site-uri. În caz contrar, sunteți în afara de respirație, iar călătoria va fi munca grea, mai degrabă decât sa bucurat.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  8. Ia-o mulțime de odihnă. Dacă nu vă puteți odihni suficient în timpul călătoriei, vei fi nefericit. Este mult mai bine pentru a începe a doua zi mai târziu și vizita mai puține site-uri decât să te trezești devreme și petrece ultima puterea lui.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  9. Mănâncă! În timp ce călătoresc, deveniți mașină pentru arderea caloriilor. Nu-ți fie frică să umple stomacul și nu vă faceți griji cu privire la glucide excesive, zaharuri, grăsimi, și așa mai departe. D. Chiar și mănâncă o cantitate anormală de alimente pe care sunt susceptibile de a fi în cele din urmă o greutate mai mică decât înainte de călătorie.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  10. Cumpara un rucsac bun. Adevărul este că rucsaci mai bine poate costa mai mult de o sută de dolari, dar ele sunt într-adevăr merită. Am foarte recomanda producția rucsaci North Face, deoarece acestea sunt extrem de confortabile și sunt realizate din super-în condiții de siguranță. În plus, acestea sunt protejate de ploaie și fulgere nu se va rupe, chiar dacă lucrurile până când se oprește. În timpul călătoriei, m-am bucurat North Face Recon, care a fost mai mult decât suficient spațiu și fulgere pentru tot ce ai nevoie în timpul călătoriei. Dacă sunt doar călătoresc cu Backpacker mai ieftin ca JanSport, spatele va fi jignit.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  11. Trage, dar opri dacă este necesar. Dacă sunteți în deplasare pentru prima dată (ca mine), vei fi, probabil, dornici de a elimina toate lucrurile unice pe care le puteți vedea în timpul călătoriei lor. Deși este foarte bună de a salva o mulțime de momente memorabile de călătorie, este la fel de important să se bucure cu adevărat de călătorie, nu-i documentate în fiecare secundă. I-am spus acest lucru prietenului meu Cindy, iar acest lucru este, probabil, cel mai bun sfat turistic ea mi-a dat vreodată (deși, fiind un fotograf, eu sunt în mod natural înclinat pentru a face mii de fotografii). Uneori este mai bine să se facă fără aparatul de fotografiat.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  12. Merge singur. Oamenii spun adesea că cel mai bun mod de a călători. Nu numai că, veți avea posibilitatea de a afla mai multe despre tine, dar va trebui să interacționeze cu oameni noi. În străinătate, vei avea un sentiment suprarealist de anonimat și este cu siguranță o experiență care este util pentru toată lumea. Am avut o mulțime de timp pentru introspectie timp de câteva săptămâni, am călătorit singur.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  13. Adu-altele. Deși este contrar punctul precedent, precum și pentru a lua o excursie cu un prieten (sau două). Nu va fi o aventură, cunoscut numai pentru tine, și o ocazie de a lăsa copleșit de amintiri, la sfârșitul călătoriei. În plus, pur și simplu unite punct de vedere economic atunci când vine vorba de cazare la hotel, produse alimentare sau orice reduceri. dificultăți de eliminare, esti incredibil de rapid pentru a obține aproape, iar pentru viață va fi legat prin legături de prietenie.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  14. Păstrați un jurnal. Aceasta este una dintre regulile, pe care eu, din fericire, efectuate cu fidelitate tot timpul călătoriei. Prietenul meu Cindy a spus că a fost un obicei bun, și am ascultat-o. Deși în timpul călătoriei, era uneori greu să țină un jurnal și o corvoada, pentru că sunt de obicei foarte obosit, dar acum pot să-l deschidă și să reînvie amintiri dragi mie. În plus, nu există nici o modalitate mai bună de a vă relaxa după o zi lungă decât o înregistrare a gândurilor lor, sentimentele și evenimentele din trecut.

25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant

Înregistrări - în fiecare zi

25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant

  • Nu ezitați să cereți ajutor. Să recunoaștem: atunci când călătoresc nu trebuie să se piardă o dată. In loc de a fi rușine să se uite „pierdut turistic“, țineți în jos mândria și cere ajutor. Este uimitor cum oamenii sunt dispuși să ajute pe alții. De exemplu, a pierdut în Veneția (uimitor cum puteți obține în jurul valorii de oraș și nu se pierd!), L-am întrebat pe omul, care a vorbit cu prietenul său în limba italiană, dacă el știe unde X. El a întrerupt imediat conversația și mi-a umblat ( timp de aproape 10 minute) la destinație. A existat un alt moment când nu am putut găsi un autobuz pentru a ajunge la aeroport, și un străin a mers cu mine timp de aproximativ o oră, cere alte persoane locale să mă ajute. Oamenii sunt mai prietenos și generos decât pare.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  • Nu fi atașat la computer. Pentru călătorie, am cumpărat un netbook Acer Aspire One, pentru a scrie scrisori scurte, colecta informații, și flip fotografii pe hard disk. Cu toate acestea, am decis să se evite cât mai mult posibil în timpul computerul de bord. Nu este nimic mai ușor decât să stea pe internet pentru câteva ore, pierdem timp prețios, care nu face atât de mult. Și că, în loc de relaxare după o zi lungă, utilizați un timp remarcabil cu privire la păstrarea unui jurnal (într-un caiet de hârtie!), Faceți cunoștință cu alți călători, sau pur si simplu cred. Deconectarea de la Internet la timp de călătorie - „obține de pe acul său“ unul dintre cele mai bune moduri de a
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  • Lumea este imens. Deși în viața mea și au călătorit (turneu în mod repetat, California, a fost de 3 ani de viață în New York, m-am întors, a plecat în Canada, și Coreea), iar acum am dat seama că nu am văzut nimic. O dată în Europa și de a cunoaște o cultură complet diferită, am fost uimit și a dat seama cât de mică casa mea (și țara), în comparație cu restul lumii. Deși Los Angeles - unul dintre cele mai mari orașe, este doar un loc mic pe harta lumii.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  • Home este în cazul în care inima este. trek de 30 de zile prin Europa mi-a făcut o apreciere mult mai mare pentru casa ta. După ce a vizitat unele dintre cele mai bune muzee din lume, bucurându-se de templele antice și gusta feluri de mâncare cele mai exotice, am dat seama că toate acestea sunt posibile și acasă. Eu spun acest lucru să nu descurajeze pe nimeni să călătorească. Dimpotrivă, acesta este unul dintre principalele motive pentru care susțin călătoria. Când oamenii vin înapoi și priviți cu ochi proaspeți, ei apreciază acasă mult mai mult. Când sa întors, nu uita să-i spun toți prietenii și familia despre aventurile tale în timpul călătoriei, să te îmbrățișez și să le spun cât de mult te iubesc și să le aprecieze.
    25 lucruri am învățat în timp ce călătoresc în Europa, foto-amant
  • Urmați link-ul pentru a vedea mai multe. „Europa mea“. Prezentare imagini

    Eric Kim (Eric Kim)

    fotograf Street din City of Angels. Portofoliul său de subiecte, nu numai peeped în Los Angeles, dar, de asemenea, în orașele din Coreea și țările europene.

    Eric este un blog dedicat fotografiei de stradă - Eric Kim Fotografia de stradă.

    articole similare