10 Eroare la crearea papusa textile - Fair Masters - manual, lucrate manual

Forme de creativitate

Păpuși și jucării> Jucarii
Papusi si jucarii> Papusi

10 Eroare la crearea papusa textile - Fair Masters - manual, lucrate manual

  1. Crede în tine! Primele mele cumpărători de lucrări susceptibile de a evalua originalul, imaginea jucăriilor, acestea nu sunt importante sunt materialele utilizate - sintetice sau bumbac, cel mai important lucru - este prima impresie, ca să spunem așa, dragoste la prima vedere. Și prețul a fost mai degrabă simbolic :)
    Următoarele lucrări au fost alții (iepuri nu au vrut să coase), ar trebui să coase ceva diferit, nu vrei să faci ceva, și ... Și apoi am fost într-o grabă. Și aceasta este a doua greseala mea!

10 Eroare la crearea papusa textile - Fair Masters - manual, lucrate manual

  • Nu te grăbi. Aș vrea să fac o mulțime, începe să coase una, apoi un alt gând în capul meu. Calitatea acestui, desigur, are de suferit. Trebuie să facem lucrurile treptat și începe de masterat - încet, pentru că experiența nu este suficient. Eu trimit înainte de a trimite la cumpărător odată ce a rupt o cusătură pe picior. Sunt într-o astfel de grabă să facă un iepure, care a înregistrat un șir de rău. Unii, de asemenea, pentru că ei vor să-și arate creațiile lumii că unele fotografii au sentimentul că lucrătorul calificat uitat ceva.
  • Eroarea în alegerea materialelor. Da, aș dori să consilieze toată lumea să folosească numai materiale de înaltă calitate. Mulți spun că calitatea - este în mod necesar țesături scumpe. Acestea nu pot uita dezavantajos. Există țesături mai ieftine, care arata la fel de bine pe păpuși cu o selecție adecvată a culorilor, compatibilitate unele cu altele. Nu toate posibilitățile materiale permit să cumpere un bumbac scump, la bogăție toate diferite, și dorința de a crea nu se va ascunde :) Vreau să spun următoarele - nu folosesc lucruri papusa haine uzate laminate jambiere, guler :) nu arată arată rău, Se strică aspectul de papusa ta.

    10 Eroare la crearea papusa textile - Fair Masters - manual, lucrate manual

    10 Eroare la crearea papusa textile - Fair Masters - manual, lucrate manual

    10 Eroare la crearea papusa textile - Fair Masters - manual, lucrate manual

  • Hamster. Da, acest animal trăiește în aproape fiecare dintre noi :)
    A fost dorința mea de a cumpăra tot ce ai nevoie și nu au nevoie. Curs Aș dori să știu ce este util pentru mine și ceea ce nu este, este încă pe jumătate, apoi a trebuit să fie schimbate cu alte persoane craftswomen la îndemână. Acum - nu cel mai bun moment pentru achiziții erupții cutanate, astfel încât limita la doar cele mai necesare, alege culoarea tesatura, astfel încât acestea au fost combinate, calcula cât de mult tesut va lua pe o păpușă. Nu se potrivesc rămas culoarea și mărimea lungimilor de pânză, ea a simțit foarte rău pentru banii cheltuiți.
  • Prea scăzut preț. Venituri - aceasta nu este o parte neimportantă a muncii noastre. Asigurați-vă că pentru a scrie ceea ce ai cheltui și de veniturile tale. Nu vinde prea ieftin, prețul ar trebui să fie de cel puțin mai mare decât costul. Ai muncit din greu. Umfla prețul prea nu este în valoare. Celălalt asistent nu se poate găsi un loc de muncă mai rău decât a ta, dar pentru un preț mai mic. Nu vă faceți griji în cazul în care pentru o lungă perioadă de timp nimeni nu cumpără munca. Aici trebuie să ne oprim să ne gândim de ce? Credeți că, și prietenii și familia că munca ta nu este mai rău decât celălalt, apoi rămâne la locul de muncă, și începe să se deplasează în rețea, munca ta. Pe acest subiect, de asemenea, am destul de multe articole utile.
  • 10 Eroare la crearea papusa textile - Fair Masters - manual, lucrate manual

    În timp ce scriam un articol despre 10 greșeli, există un alt :)

    Acest articol conține o fotografie din primele mele locuri de muncă.

    Cuvinte cheie

    articole similare