Dacă sunteți o pâine de casă amatori novice, la începutul drumului doar vă întreb - dacă pot coace o pâine comestibilă. Apoi, va fi interesat de gust - cum ar fi daca casa este pâinea ta Nu-l schimb pentru ca de obicei la cel mai apropiat magazin comoditate sau o brutărie favorit.
Atunci când întrebări despre gustul și calitatea pâinii va începe să aibă loc în al doilea rând, apoi vin în prim-plan întrebarea: care este costul de pâine mea preferată? Indiferent dacă sunt sau nu de a cheltui eforturile asupra producției sale, sau este mai bine să cumpere în magazin - și mai rapid și mai ieftin?
Deci, cum se calculeaza la ce preț va costa producția personală de pâine? Încearcă să înțelegi.
Până în prezent, prețul * pe cele mai frecvent utilizate produse în coacere:
- Apa - prețul depinde de furnizor: apa, izvor, importate, etc.
- sare
- ulei vegetal
- Făină de grâu - 30 ruble per 1 kg
- făină de grâu
- Făină de grâu decojite (tapet / cereale integrale)
- Făină de secară - 25 ruble per 1 kg
- Făină de secară 1 grad
* Prețurile în produsele secundare de coacere:
- melasă
- malț alb
- roșu malț
- Condimente (coriandru, chimen, cardamom, etc.)
- Seminte (floarea soarelui, dovleac, susan, de in)
- Nuci (migdale, pin, etc.)
- Voioasă lapte lăptar 900 ml - 41,5 ruble
- unt Valio 82% 200g - 77,9 ruble
- Zahăr 900 g - 27,9 ruble
- ser
- iaurt
Calculați costul de copt pâine pe un exemplu de două role de pâine de secară grâu cu adaos de coriandru și malț.
- Făină de secară 289 g
- Opara secară maia 796 g (aproximativ 398 făină de secară)
Făină de secară totală utilizată 687 g pentru 18 ruble
- făină de grâu 260 g-8 ruble
- Ulei de floarea soarelui 7 g - 0,45 p
- Sare - 1 lingura
- Coriandru (seminte si sol) - 1.5 linguri
Doar luate în considerare consumul de energie în procesul de coacere.
Astăzi, în St. Petersburg, de exemplu, prețul de 6 ruble per kW. Cuptor 1 oră consumă 1 kilowatt de energie. Astfel, timp de 45 de minute (pâine standard, timp de coacere) se obține prin consum în regiunea 5 ruble.
De asemenea, ar trebui să ia în considerare timpul petrecut pe activitatea de malaxat și de coacere a pâinii, procesul de participant, adică brutar. Timpul petrecut pe prepararea pâinii în cea mai simpla reteta este un total de aproximativ 1 oră.
Pentru a afla ce este costul pâinii, luând în considerare cheltuielile personale, calcula cât de mult este o oră de muncă în conformitate cu salariul dvs. pe un loc constant de muncă sau salarii pe care le-ar dori să aibă. Cutezător plus această plată la pâine. De asemenea, rețineți că făina (alte mărfuri) pentru a alege, cumpere și să aducă acasă, ea poate merge, de asemenea, în calculul costului de pâine.
Ei bine, deja obosit? Sunt, de asemenea, un pic 🙂
Destul prin calcularea mediei toate cele de mai sus, am numărat costul (muncă neplătită), că cele două role au costat 33 de ruble. Aceasta este de aproape 17 de ruble pentru o bucată de pâine cântărind aproximativ 800 g
Din aceasta, este clar că a face pâine de la câteva bucăți este mai ieftin decât de fiecare dată de către unul. În primul rând, acest efort de brutar, în al doilea rând, este consumul de energie electrică.