8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

lapte condensat - o delicatesă, care provoacă în primul rând străini nedumerit uite, și apoi - plăcerea de a surpriză. Pentru a intensifica efectul post-lapte condensat într-o bancă autentică a design-sovietic și pumn sever tânăr deschizător de găuri în capacul în fața publicului uimit. Însoțiți reprezentare a unei poveste-piercing inima cum ca un copil iubit lapte condensat, și ce valoare a avut pentru poporul sovietic.

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

brânza de vacă. glazurate Incredibil, se obișnuiește ca noi pentru a trata străini foarte surprins. Prietenul meu printre toate Grand germană (cu ocazia vizitei sale, desigur) diversitatea culinară a ales o brânză simplu, sa întâmplat să fie pe masă. Brânză atât de mult, că în aceeași zi, ne-am dus la magazin și a cumpărat-o un cuplu mai mult. Și apoi o duzină - ca bunatati ei de acasă. Potrivit post pe Facebook, toate familia germană mare, inclusiv un golden retriever, a fost încântat.

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

Bomboane de ciocolată - un aliment controversat, pentru că indiferent de modul în care calitatea nu era ciocolata românească, gustul este atât de accesibil în Europa, elvețienii nu l depășească. Deci, cel mai bine este de a oferi bomboane interne pentru frumos ambalaj, calculat ca timp pentru a vâna în sus aspectul străin modele românești.

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

Hrișcă. Arabii au cușcuș. în timp ce Română - hrisca. Este aproape imposibil să se asigure că dvs. un străin va dori, pentru că noi, de asemenea, fără dragoste excepție această cereale. Dar merită: post-terci din Khokhloma castron si o lingura de lemn pentru a arbora un străin. În cazul în care nu gustul de hrișcă, anturajul în acel moment să-și amintească.

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

Kvas. japoneză de preparare a cafelei seamănă cu sos de soia. și europenii - o bere neagră. Ceva similar este la islandezii, dar de preparare a cafelei nostru - aceasta este cu siguranță o băutură foarte specială.

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

Mead. Pentru a opoit străini mai multe tipuri de miere, și puteți merge la Suzdal. Cu toate supermarket-uri alte orașe este, uneori, o bună selecție de mied îmbuteliată.

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

sevă Birch. Această băutură este pentru noi ceva exotic, și chiar și un străin le poate surprinde chiar mai mult. Impresionant însuși faptul că este sucul de copac (!).

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

străini Vodka poate da curaj să bea într-o singură înghițitură ca noi nu știu cum, dar cocktail-uri bazate pe ea stie foarte mult. De la opțiuni colorate - „Capital“ a hyped - „standardul românesc“ și tovarăși politizate poate acorda „Putinka“. De asemenea, are o valoare culturala vodca, fierte și turnat în orașul în care locuiești. Se crede că cel mai bun vodca doar un fel de poțiune, dar fii atent cu ea. Într-o tabără de voluntariat în Franța, am văzut cu ochii mei, ca francezii au criticat brutal și fără menajamente „Brest bizon“, un litru de o fată din Belarus a adus ca un cadou. Deci, ține cont de faptul că propriile băuturi stricat francezii sau italienii nu pot aprecia originalitatea spiritelor noastre.

Conținut legat

8 Produse din bucătăria rusă pentru străini

articole similare