7 orașe din lume, în cazul în care o persoană

Sunt sincer uimit când am aflat că lumea este un oraș, care găzduiește doar o singură persoană. Cum așa? Buford, Wyoming, Statele Unite ale Americii. Singurul rezident Dan SalmonBuford - comunitate fără personalitate juridică în Albany County, Wyoming, Statele Unite ale Americii. Acesta este situat între Laramie și Cheyenne pe autostradă.

7 orașe din lume, în cazul în care o persoană
Orașul cel mai slab populate

Sunt sincer uimit când am aflat că lumea este un oraș, care găzduiește doar o singură persoană. Cum așa?

Buford, Wyoming, Statele Unite ale Americii

Dan Salmon numai rezident

Buford - comunitate fără personalitate juridică în Albany County, Wyoming. SUA. Acesta este situat între Laramie și Cheyenne pe autostrada I-80. Buford este situat la o altitudine de 2438 de metri, ceea ce face cea mai mare așezare de pe șoseaua principală care leagă New York și San Francisco. Dan Salmon doar rezident este atât un om de serviciu, și cisternă, și vânzătorul de la magazinul local, iar primarul orașului.

Mon, Nebraska, Statele Unite ale Americii

Singurul rezident: Elsie Eiler

Mon ani de vârf au fost în 1930, când orașul a avut o populație de 150 de persoane. La fel ca multe alte mic oraș în Great Plains, Hmong a pierdut localnicii sale din cauza orașelor care au înregistrat o creștere economică și locuri de muncă, oferind mai bune.

Cass, Noua Zeelandă

Singurul rezident Barry Drummond

Roshfursha, Franța

Singurul rezident al lui Jean-Baptiste Lully

Roshfursha - este o comună din departamentul Drôme din regiunea Rhône-Alpes din sud-estul Franței. În comună există o singură casă, un hambar convertit și ruinele castelului vechi. Cel mai apropiat comuna a Roshfursha - Saint-Nazaire-le-Désert, Les Tonils, Pradelle și Brette. În Roshfursha doar un singur rezident, în vârstă de 38 de ani, Jean-Baptiste Lully.

Bonanza, Utah, Statele Unite ale Americii

Laurier, Washington, Statele Unite ale Americii

Oil Springs, New York, Statele Unite ale Americii

De ce toate astea? Ei bine, se pare, le place singurătatea, nici o altă explicație nu am găsit. Ce crezi?

articole similare