66 comentarii despre Hunter UAZ proprietari pro și contra vânător UAZ

UAZ Hunter poseda 8 ani masina excelenta a trebuit să ridice cabina pus mai mult cauciuc pentru a pune unitatea de troliu peste tot în cazul în care nu există drumuri și există zone cu excepția faptului că nu se înțelege cine a împiedicat mașinile care au făcut astfel încât modificat nostru Oise devin haiduci sau poliția rutieră au decis să taie aluatul pe noi prin interzicerea maşini ekspluotirovat cu bare de protectie si troliuri armat spun că nu îndeplinește siguranță, dar se încadrează aeronave scufunde navele zbura de pe șine de tren peste tot, oamenii mor și să le interzică în scopuri de securitate

o masina mare vas cu excepția cazului, desigur, de a modifica cabina de ridicare pentru a pune un bun anvelope noroi pentru a pune troliul și poate merge fără țintă

o lege care nu permite utilizarea mașinii modificate

66 comentarii despre Hunter UAZ proprietari pro și contra vânător UAZ

E doar un sicriu pe roți. Manopera dezgustător. Ușa din spate a condus câteva luni. În al doilea an am venit de pe balamaua hayon. centură de siguranță deosebit de remarcat. Ce loc de a gândi ingineri UAZ? Șeful apar organe de prisos. Mai mult, deficiențele.

Permeabilitatii, prețul (deși pentru această mizerie scump.)

1. Ușile, în plus, că încuietorile nesigure nu sunt închise, apoi a deschis pe drum, astfel încât mai multe uși se se străduiesc să cadă. Ieși pe ușa din spate a bărbatului înalt foarte inconfortabil în fața un pic mai bine, dar încă nu zahăr. Nu-mi pot imagina cum armele militare pot ajunge rapid din mașină sau de la neobhodimosti.2. Curele, sau mai precis atașamentul lor sunt poziționate astfel încât capul șurubului este indicat în capul unei persoane așezate și în cazul în care creșterea în transportul de călători peste medie, doar capul în șurubul și bate. De aici concluzia că inginerii uazovsky nu folosesc capul. Cum să mănânce - nu znayu.3. Scaunele nu este suficient ca doar inconfortabil, cu atât mai mult și lomayutsya.4. Siguranțele glisante geamuri lomayutsya.5. Cablarea nu este protejat. Mai mult decât atât, pasagerul din față poate bate accidental de pe picioarele lor „creierul“ și o excursie la acest zakonchitsya.6. Am schimbat pompa.

1. Masina ca un designer - poti sculpta din ea tot ceea ce sufletul ugodno.2 tău. Nu vă este teamă că cineva va cârlig pe parkovke.3. Nu se tem de off-road, ideal pentru excursii în pădure, în țară și t.p.4. reparatii ieftin, practic tot ceea ce se poate face cu rukami.5 lor. rezistență structurală, nu se tem pentru a prinde ceva, rama poate rezista la sarcini grele.

1. Lipsa kuzova.2 tratament anticoroziv. Piese de calitate slabă (schimbătorului de viteze, electrice, pivot, sfaturi de direcție).

Băieți! super-masina! Ar fi dacă ei complet pus! Am de călătorie pentru un an! deja a încetat să scuipe! Acest aparat este pentru cei care au mâinile la locul potrivit și întotdeauna un mare garaj cald, și disponibilitatea de instrumente))), de asemenea! De asemenea, bani))) toate super masina ca te impinge cat mai multe plimbari cu denivelări zboara aproape nu se mișcă, dinamica ea abundă! cu toate minusurile ei sunt plus mare și îndrăzneț! UAZ este! despre disponibilitatea drumurilor, locuri de parcare pot fi uitate și scorul! consum de 14-15 litri, cu agresiv meu de conducere (autostrada, oraș) pe autostrada circa 120-130km / h, orașul cele mai multe dintre mașinile la trafic luminile rămân. ))) (Shorter în partea din spate)! După o jumătate de oră, preotul începe să fiarbă! scaune, în general, nu respira! Dar impresia de ansamblu este attuned perfect APARATUL ride turretless!

Am făcut-o nu pentru o buna planta devine mai scump pentru clienții săi și confortul lor, risipitori pe alee. Eu vorbesc despre tot. 1). Am călătorit 3000 km de garanție CLUTCH schimbat. 2. O lună mai târziu a ars otopitelya.3 cu motor. Am schimbat senzorul de presiune! atomii sunt în mod constant a clipit ca încălzire la mersul în gol oborotah.ETO DIRECT nedostaka GRAVE! FOARTE FOARTE supărat. în continuare mai mult de viață! masina de interior este un durshlak de beton! Am omorât trei săptămâni și 6 cilindri de silicon pe toate luminile, toate cusăturile, toate ușile toate articulațiile, toate ferestrele, rama frontală, trapele cabină acces la rezervorul de combustibil, ușa din spate este complet îndepărtată și hayonul cadru toate silicon acolo. a făcut zgomot de izolare foi salona- STP și splenitis. în toate promavilil înainte de patru ori, cabina a devenit rapid liniștită într-o mașină străină, a trebuit să frotiu de etanșare și toate articulațiile și anume sudurile în interiorul, apă curentă peste tot! ușa este tăiată prea Shumkov! și au aruncat standard! Dacă acest lucru nu face masina putregai EXACT! îndoit însuși toate ușile, toate guma de etanșare, care străpuns vopseaua de pe ușile buckled colțuri, ușile au devenit mai închise, unele idialno! lipite suplimentar usi ferestre sigilii într-un cerc (este 12mm negru). această iarnă a ajuns la aragaz! Dubakov a fost groaznic! dar! ESTE MÂNTUIREA! decolare din interiorul corpului aragaz și dimensionarea intempestiv aceeași fereastră etanșări centimetru fantă de-a lungul marginilor între radiator și carcasa! chiar acum, minus 30 într-un tricou pe autostradă, chiar soba pentru a dezactiva gravitația a mers! Ei bine, cred că este necesar, în primul rând este de a încorpora supapa la gazelevskie portbagaj spate! atomi de condens într-o anumită mașină! este necesar pentru a deschide orificiile de ventilație!))) și de pe panoul frontal pentru a reduce prin suflare a sticlei laterale! plimbare ato în timpul iernii în oraș cu oameni la toate nerealiste! mai ales pe vreme rece. ceață peste și să înghețe geamurile laterale! aah! un an mai târziu, cadru de rugină începe! așa că e așa. Am fost în stare de șoc! Am un vechi de presă 469 82goda! totul este putred. cu excepția cadrului! ))) De la locul de vânătoare numai rupt)) este amintit)! revizuire abil este o mașină rece!

Andoria Diesel, 86 CP, 315143. Primul reparare-înlocuire transversală Cardan după 1000 km (nu pune grăsime), în al doilea rând - înlocuirea siguranța a apărut după 3 ani de funcționare, a treia din greșeală - pe 65.000 regulator de tensiune ars pe generator. A 4-a 85000 rupere doi dinți Angrenajul 5. de înlocuire a 5-a cutiei de viteze 109 000-118 000 pe alte modele cutie. Dupa 8 ani de funcționare aproximativ 30 000 freca. un an merge pentru a repara propriile lor mâini. Ca și în celelalte mașini de aici depinde foarte mult garnitura dintre roata si scaunul. impresie foarte bună, de vânzare nu este încă de dorit.

Turbocompresorul vă permite să accelereze rapid, puteți concura cu Lada. motor injectivitate otlichnaya.Raskhod combustibil diesel pe pista cu o viteză medie de 80 kilometri pe oră 8,5 litri per sotnyu.Mnogo mesta.Remont pot organiza propriile lor în domeniul usloviyah.Net se tem de aterizare potsarapat.Vysokaya permite acum vizualiza dorogu.Posle 10 ani de funcționare și calea de 150 000 viteza maximă de 120 km / h pasportnaya.Mozhno îmbunătăți constructorului.

Mai jos - 25 ° C la rece în cabină, astfel încât a pus în cuptor în plus interior. Pune Motor preincalzitor. Pentru conducere încrezător în timpul iernii am păstra permanent pe puntea din față. Consumul de combustibil de iarnă crește la 14-15 litri. la o sută. Am izola și mai mult spațiu capota pentru iarna. Cu toate acestea, proiectanții trebuie să acorde o atenție și de a ridica poduri si masina de prestigiu. 220 clearance-ul mm, nu este suficient, Volga este, de asemenea, 220. Permeabilitatea este bun numai atunci când sunt complet încărcate de oameni interior - pe zăpadă virgină 50-60 sm.Poslednie 2 ani de iarnă care rulează în combustibil diesel de vară, îngheață în rezervor, deci ai nevoie de o pregătire mai aprofundată a combustibilului.

Este necesar să se pună în ingineri UAZ Hunter și conduce 1.000 de km fără a ieși, și apoi a face deficiențele kopeeshnaya corect pentru o astfel de instalație, să vină cu nimic altceva pentru a lua cele mai bune de la alte mașini.

Un proprietar. Super permeabilitate, nu poate sta pe ecran diagonală, pentru a rupe termen, în parkueshsya orice zăpadă. M-am gândit și a vrut să fie singurul vehicul pentru toate ocaziile, iar orașul și zona rurală.

Aștept cu nerăbdare să câțiva oameni - a cumpărat în vara b / y, este a doua masina in familie, nu doar pentru oraș, la fel și a treia mea (la fel ca soții)))))). Uita-te la impresia făcută pe alte drivere amuzant, pentru că nu numai că „rezervorul“ femeia din spatele volanului, chiar o creștere mică, dar încă o dată pe cineva zâmbet. Cumparata pentru excursii de pescuit, vânătoare în mediul rural, în general, în cazul în care nu există drumuri. Prieteni și cunoștințe cu siguranță am descurajat, dar este inutil după prima VAZ-2107 masina este mic, care poate fi înfricoșător, dar care a reușit să meargă cu mine la munte, noroi lut și bălți de pe bara de protecție - pic schimbat opinia lor. Drayf curs complet))), deși acesta din urmă ruperea ușor încordate și nedecontate, dar cred că pot să mă descurc, mă refer, desigur, tipul de glume care de multe ori el stă în repararea ce merge ((((. Dar noi credem în cele mai bune.

Graba ca un tanc, combustibil mănâncă un pic mai puțin decât benzina, se potrivesc toate în portbagaj, cabina poate dansa))) nu se tem să se scarpine și arunca oriunde, du-te numai uneori infricosator, dar distractiv))))))

Tot de obicei, care suferă UAZ, dar dacă știi despre asta, cumpara, ce zici de asta lamenta!

Permeabilitatii. Modestia. Amploarea gamei bugetului de servicii - pentru orice buzunar. Nu sunt lacomi - în timpul pauzei de aproximativ 15litrov. Nu este nevoie să tulpina cap. Parcare în oraș - puțini oameni vor să fie dependent de ea. Capacitatea și capacitate. Nu te saturi de conducere (nevoie de un obicei).

66 comentarii despre Hunter UAZ proprietari pro și contra vânător UAZ

Ford Călătorit, schimba lagărele în butucii roților din față, rugina lovitură, nu țineți ambreiajul!

Cross-țară, dar cu auto-blocare, cel puțin un pod anvelope și noroi.

În ploaie este imposibil de a merge, încă aburită doar cu o fereastră deschisă, oroare! Constant cu o fereastră cârpă trosh.

66 comentarii despre Hunter UAZ proprietari pro și contra vânător UAZ

Trecerea prin păduri și mlaștini, până când totul este în regulă. Permeabilitatea a rezervorului.

Alte masini nu va merge acolo, în cazul în care UAZ. Calitatea construi și vopseaua a fost oarecum surprins lac de bună calitate încă oferă o protecție suplimentară. 4000 km nu există plângeri. cutie coreeană se comportă perfect razdatka în timp ce piața internă, de asemenea, nu a ratat.

Ventilația este destul de slabă și trebuie să deschidă fereastra, și apoi rapid tot aburite.

66 comentarii despre Hunter UAZ proprietari pro și contra vânător UAZ

Din momentul în care a fost cumparat de Vreau să vând. Nu am înțeles de ce același organism blocat un motor 409th puternic și sofisticat. Ei bine, cu Patriot clar există bază permite astfel de viteze în condiții de siguranță transporta. WTP a trebuit să arunce, a pus reductorul și a stabilit în tracțiune, stabilizator, directie amortizor din Mercia, apoi gestiona a devenit mult mai plăcut, fără epinefrină la viteza. Pentru Oise neapărat nevoie de un loc de muncă, de încărcare, de afaceri, provocare. În caz contrar, este inutil de scump să funcționeze pe combustibil și anvelopele cu alte părți.

aterizare de mare, nimic nu se teme de roți, autobuz, două rezervoare pot merge rapid.

reparații vorace, complexe pe propriile lor kituri, corp din plastic, există un hayon rabatabil, este dificil de controlat la ridicat în curând

Toată viața mea am visat UAZ. Conduc timp de 6 ani, în principal, pe drumuri proaste. Înainte de faptul că a călătorit pe Volga, 3110 cu 402 motor - cerul și pământul, nici o groapă și murdăria nu se tem. mașini străine „relaxării“ pe drumuri proaste. Stuck doar de 2 ori, dar aprofundată, a trebuit să tragă coarda. Din păcate, cel mai adesea reparate în timp. Deja schimbat: chiulasa, controlul ambreiajului, luminile de ceață, ușița se fixează, unitatea de ștergător, garnituri bamperpov arde în mod regulat becuri protivotumanok și dimensiuni. Dar, totuși, încă nu se va schimba.

Bună suspensie cu accidente vasculare cerebrale mari. Este suficient motor de cuplu impresionante. O mulțime de spațiu în cabină. Nivelul permeabilitatii. Bună manevrabilitate. benzina suficient de mici mănâncă aproximativ 60 litri la 500 de kilometri. Înaltă. O bună vizibilitate înainte. Pe drumul spre pace este accidentat asfaltat 120 kmh si mai mult. Cuptor puternic.

zgomot Bad, izolarea termică și fonică a habitaclului. În vreme rea este aburite în mod constant salon. Slab pompa de spălare a parbrizului. vizibilitate redusă prin geamul din spate. La o înălțime de 2,1 m mașină nu este portbagaj foarte încăpător. NO scrumiera. Lipsa unui tahometru. El iubește un bun benzină. Nu se deschide capota, indiferent de modul în care înăsprește cablul. Pe un drum se poartă urât bun. sticlă glisante Incomode - 469 au fost ferestre. Fără deflektrov în apa de ploaie turnat în cabină.

aspectul. întreținere low-cost. 4 * 4, un razdatka foarte bun (cu dificultate). Cupla de încredere. atenția altora (fete bune zâmbet).

aburirea. roata de bumbac. la rece. nici un confort. poziție înaltă de ședere. zgomot. scaune incomode. capră (sărit). vizibilitate redusă. ușă inconfortabil. curge în afara sobă. înfundat. X-BMV irita 5.

aspect, servicii low-cost, 4 * 4, un razdatka foarte bun (cu dificultate), o zgudui de încredere. atenția altora (fetele fel zâmbet)

aburirii, roata de bumbac, rece, nici un confort, scaune de mare, zgomot, scaune incomode, capre (hopped), vizibilitate redusă, ușă ciudat din exterior curge aragaz, înfundat, irita BMV X-5.

articole similare