50 evenimente principale în Guf rap românesc și album - drumuri urbane

De-a lungul Beats Project Vibes site-ul Fluxul va prezenta viziunea sa asupra istoriei albume rap românești și amintiți nume și evenimente care au avut cea mai mare influență asupra ei.

50 evenimente principale în Guf rap românesc și album - drumuri urbane

Nu fi surprins, ceea ce știm acum că Guf - una dintre cele mai populare artisti din istoria scenei rap rus. Și ceea ce este „scump oraș“ - primul său și, eventual, cel mai bun album. Și aceste cântece - ceva de genul clasice ale genului.

Dar când „drumurile orașului“ a fost lansat, lumea nu este răsturnată și Gufan nu copleșit cu oferte de concerte - chiar prezentarea a fost numai șase luni. rap subteran românesc este încă privit, dar Gufan succes a ajutat pentru a inversa acest raport.

Și Gough a jucat în casta filmul „O vom lua în stradă“, și Shim a făcut un pic pentru piesa lui „Nou“ - la acel moment deja aceste două fapte pentru cunoscători ai genului a fost suficient să se uite la activitățile omului modest tânăr cu ochelari. Dar uita-te cu atenție la ceea ce a fost.

Guf a scris foarte, foarte simplu și, prin urmare, aproape de linia de geniu despre relația sa cu acest oraș complex, pe străzile lor, sa hip-hop și o substanță care ajută să se disocieze de realitatea urâtă.

Acele fragmente care au fost de material a fost obținut de unii ... În general, este foarte fermecător pe care le primesc. Pentru că ei erau sinceri, fără prefăcătorie, fără ipocrizie. Uneori, ei fac este teribil - la fel ca în piesa „Leader“. Sau, ca în piesa „Crăciun“, în cazul în care despre speculant de așteptare la intrare, și o întâlnire cu skinheads.

În general, Gough a condus de raportare atât de cinstit de pe străzi, astfel încât valurile sale la fel ca ton.

„drumuri City“ este considerat albumul de debut Gufan, deși a avut loc compus cu principiul albumului „cadou“: cântece timpurii, arde-o cu un tiraj de o jumătate de duzină de copii și prieteni razdarennye.

Fanii albumului gen așteptat, dar condițiile lor a fost mic. Lucrările la înregistrarea a fost pe îndelete.

„Tramvaie“ Am alăptat trei luni, - a spus Gough. - Deși pare a fi o scurtă două minute și jumătate, nu este nimic special, dar pentru mine înseamnă foarte mult. Un „An Nou“, am scris un an. În timp ce am scris textul, în timp ce Shim a scris muzica în timp ce el este adus acolo. Și întregul album, el a hrănit pentru o lungă perioadă de timp, este foarte mult investit în suflet. Și apoi, eu nu știu ce piese voi scrie mai mult. Nu știu dacă va fi atât de sincer. "

50 evenimente principale în Guf rap românesc și album - drumuri urbane

promoție specială pentru album nu a fost. Deși piesa „Gossip“, a fost difuzat de radio în continuare, ceea ce a ajutat extinde publicul Gufan. Dar, așa cum sa spus mai sus, a fost nevoie de timp pentru informații despre grupul a ajuns publicul (datorită internetului). Un statut de celebritate a venit la ei undeva între eliberarea grupului „Swing“, albumul Centr și lansarea videoclipului „drumuri City“ (amuzante pe care a luat pe fiul viitor Nikita Mikhalkov). Apoi a început sălile aglomerate și tsentromaniya reale.

Cu toate acestea, un cuplu de ani mai devreme Gough a recunoscut că el nu a fost prea dornic să-i: „Sunt o persoană destul de umil, îmi place rap, imi place sa fac, ca joc pentru oameni. Dar dacă acest lucru este atât de masiv, eu nu știu dacă pot continua în același spirit, și să scrie în același stil. "