5 moduri de a ridica instantaneu starea de spirit

Ai observat pentru ei înșiși, cum starea de spirit poate afecta sănătatea noastră fizică, la relațiile cu alte persoane și situații. dispozitiei noastre afectează nu numai noi, „infecteaza“ alte persoane. Nu poți infecta în mod intenționat pe cineva, asa ca de ce nu infecta oamenii cu starea lui de bine?

Nimeni nu este învățat cum să te calma, de a gestiona emoțiile lor nedorite și negative, astfel încât doar câțiva oameni sunt capabili de a menține nivelul de starea de spirit pozitiv pentru intreaga zi.

Din păcate, în timpul zilei suntem atacati de multe ori o stare de spirit proastă, și afectează deciziile de afaceri și acțiuni. Pentru a evita impactul vicios al emoțiilor negative asupra evenimentelor din viața ta, utilizați recomandările mele.

5 moduri de a ridica instantaneu starea de spirit

starea de spirit nostru - un produs al gândurilor noastre. Toate metodele descrise mai jos vă va ajuta să creați gânduri cu vibrații pozitive care sunt afectează perfect situații și încărcați în corpul cu energie pura. De asemenea, ele ajuta să ieși din durerea din trecut și furie, și nu va da drumul de frică și anxietate pentru viitor. Ei te vor concentra pe prezent, în cazul în care nu este nimic altceva decât pace.

starea de spirit Natura

În general, există doar două stări de spirit, de la care trebuie să te duci. În primul rând - frica. Ea provoacă anxietate, supărat și aroganță. Al doilea - o stare de spirit trist. Ea poate fi cauzata de frustrare, oboseala fizica si depresie. Ședere într-una din aceste stări, va provoca daune la corpul lor fizică și mentală. Noi suntem ființe de energie. Noi vibreze și rezonează la unison pentru starea ta de spirit. Modificarea cheii și veți vedea cum se schimba starea ta de spirit.

Puteți schimba tonul folosind orice organism de sentimentele tale. Cu toate acestea, nu recomandăm utilizarea în acest scop, simțul gustului, deoarece acest lucru poate duce la supraalimentare, care, desigur, se va reflecta pe figura ta. Puteți schimba tonul cu mari (pozitive) gânduri, cuvinte și fapte.

5 moduri simple de a ridica starea ta de spirit

Fii un copil și zâmbet

Introduceți starea copilului și zâmbet pentru el însuși. Copiii nu trebuie să caute amuzant în jurul lui o lume de bună și fericirea este în interiorul lor. Ei se creează o stare de spirit bună, care apoi luchitsya pe toți cei din jur.

Dacă este greu să facă acest lucru, să găsească ceva în mediul lor, care provoacă un zâmbet sau un râs. Poate o floare pe fereastra „spectacol“, sau o față veselă la unul dintre oamenii „va da“ un chip amuzant. Vă puteți aminti un episod amuzant in viata, o scena preferata din film, desene animate sau imaginea din partid.

spun cuvintele

Cuvintele au putere, care ne afecteaza. Doar spune „eu“ sau încet cu voce tare cuvinte care sunt înălțătoare și liniștitor. Pronuntarea le modifica starea ta de spirit. Se repetă oricare dintre următoarele mare cuvânt (sau alege din propria noastră limbă bogată), și poate face sugestii folosind aceste cuvinte:

glorios;
minunat;
magnific;
Chic (preferatul meu);
Spectaculos;
Excelent.

senină;
Calm (amintesc Carlson);
Pacea;
echilibrată;
imperturbabilă;
Pacificată.

Foarte bine ajută exprimate de cineva un compliment, în care există aceste cuvinte. Fii generos lauda oamenilor, iar ei la rândul său, vă va spune cuvintele de înaltă frecvență.

Hum sau mychite

Când Buzz creat de un anumit sunet Vibrating, iar organismul începe să lucreze în același mod ca și în meditație cântând „Om.“

Diferite sunete ton afectează diferite chakre. Adunați-vă, încercați pe diferite tonuri de sunet când vă confruntați cu o lipsă de armonie în oricare dintre domeniile vieții. Selectați pentru ele însele notele muzicale cele mai potrivite și să le utilizeze ori de câte ori este nevoie.

respira adanc

exerciții de respirație conștiente este cel mai rapid si cel mai bun mod de a ieși din depresie și să fie în situația actuală. Urmați-vă respirația și du-te în lume. Se concentrează asupra senzațiilor.

Dacă sunteți cuprins de anxietate sau vă faceți griji dacă vă simțiți deprimat, depresie, frustrare, furie sau iritabilitate, recurg la una dintre aceste metode -

Metoda A Închide o nară și să înceapă să respire și în afară prin cealaltă.

Metoda B Inspira pe nas și expirați încet prin gura.

Încercați ambele metode și să aleagă cel mai bun pentru tine. Eu folosesc ambele, dar în situații diferite. Cu îngrijorare am făcut respirație stânga și nara dreaptă, la rândul său, cu același număr de ori. Când iritabilitate și frustrare cu ajutorul a doua metodă. În funcție de metoda de subconștientul meu știe deja ce are nevoie de fixare.

Puteți combina aceste două metode, sau de a dezvolta propriile lor, care va oferi exact efectul pe care este necesar pentru corpul tau si subconstient.

Express Multumesc

Când începe să depășească o stare de spirit proasta, oprire timp de 5 minute, curgerea gândurilor sale. Okinte se uite în jurul valorii de tot ceea ce se încadrează în câmpul vizual și mulțumesc tuturor pentru acest lucru ceea ce este. Du-te la ceva, atingeți și spune un cuvânt de mulțumire pentru scopul său. Mulțumesc copaci, ele oferă oxigen, mulțumesc apa, potolește setea și dă viață.

5 moduri de a ridica instantaneu starea de spirit
Puteți să mulțumesc autorităților lor, deoarece acestea funcționează bine; corpul lor, deoarece acestea ajuta să facă acțiunea; capacitatea lor pentru ceea ce vă permit să meargă mai departe și să dezvolte. Laudati munca si colegii, obiecte de zi cu zi și dispozitive, o mașină și alte lucruri care fac viața mai ușoară și mai bine lui. Găsiți pozitive în tot ceea ce și da mulțumiri pentru ea.

În fiecare zi îi mulțumesc Pământului și Universului pentru ceea ce am, soția și copiii mei, rudele și prietenii mei. Pentru locurile unde găsesc pacea, pentru a trage de energie și de a găsi inspirație.

Într-o zi am mulțumit vecini pentru un zgomot nebun în noapte, care au făcut. Acest zgomot ma trezit și am fost în stare în timp pentru a opri fluxul de apă caldă graba de la un radiator neetanșe, care ar putea inunda vecinii de jos. Vă puteți imagina a cheltui banii mei posibil, dacă dormeam?

La început, s-ar putea părea ciudat pentru sine, iar acest lucru va fi zâmbind pentru o perioadă scurtă de timp. Dar ai fi surprins cât de mult va fi recunoștința sinceră pentru lucrurile evidente încă subtile. Dacă nu, ne imaginăm că ceva nu funcționează sau inexistentă. Rostind cuvinte de mulțumire, vei fi surprins de cât de bine corpul tău și răspunde sentimente exaltat.

Dacă îngrijiți părinte sau un partener respectabil, vreau să vă amintesc despre o anumită oră în fiecare zi, atunci când starea de spirit este foarte puternică influență asupra vieții noastre. Acesta este momentul în care ne-am întors din lumea exterioară și grijile la casa lui, la familia și copiii. Vă recomandăm folosind oricare dintre metodele de a îmbunătăți starea de spirit înainte de a trece pragul. Apar înaintea celor pe care îi iubesc și berezhesh mai bine euforici decât stropi pe ele toată căldura acumulată a zilei.

Incorporarea în viața de zi cu zi, una sau mai multe moduri de a ridica instantaneu starea de spirit, va fi mult mai probabil să mențină o atitudine pozitivă pe tot parcursul zilei. Aceasta va face viața calmă. Prin eliminarea stărilor sufletești nedorite sau a minimiza corpul fizic va avea acces la energia creatoare a universului, care ar trebui să fie pozitiv pentru întreaga viață.

articole similare