4, 2 închizători, și nepoliticos, copii, psihologia și dezvoltarea copilului

Forțele nu mai sunt, deja în ultima săptămână în mod constant fiul sau nepoliticos, sau snaps. Am început deja pe papa să paddle. Ea nu devine controlat. Te avertizez, dacă nu calmează, atunci voi pedepsi de colț. La care am răspuns: Ei bine pus, eu vă cer iertare, și am fost eliberat. Pedepsește pe desene animate, spune el, astfel încât ceea ce, încă mai am vreodată le activa. Atunci când pentru a merge la culcare, începe o isterică și plânge: nu voi merge, ți-am spus. Ieri a aruncat un acces de furie în grădină, am fost deja acolo numit profesor, nu știa ce să facă. A venit de pe stradă, și el nu vrea să se dezbrace, el spune că tatăl lui este acum să ia de somn (deși el este nici unul dintre acestea nu a promis). Nu știu ce să fac cu ea, cum să reacționeze la grosolănie lui?

4, 2 închizători, și nepoliticos, copii, psihologia și dezvoltarea copilului
BMC mea **

Te sfătuiesc să răspundă cu calm.
Istericale si capriciilor indura cu stoicism, cerând țeavă jos. Fără să strige înapoi, vorbind în liniște.

Pedeapsa pentru a stabili un interval de timp clar: desene animate nu vor fi astăzi; în colțul va sta timp de 10 minute, indiferent de iertare.
Dacă ceri iertare, el răspunde: „Voi, desigur, eu iert, dar pedeapsa este lăsată la tine să stea mai mult două minute ..“ Apoi, asigurați-vă că pentru a elibera și îmbrățișare, vorbesc cu copilul.
De stabilire în jos pentru a dormi. Din nou, a pus un interval de timp și de a observa în liniște. Am lăsat pe fiul ei nici un rău, de exemplu, desene animate ceas înainte de culcare.
În grădină. De fapt, acest educator de afaceri. Avem o bonă, ea a sunat și a trecut telefonul la fiul său, am vorbit cu el.

Suntem în rețelele sociale

Site-ul nostru folosește fișierele cookie-uri, pentru a îmbunătăți performanța și creșterea eficienței site-ului. Dezactivarea fișierelor cookie poate cauza probleme atunci când se utilizează site-ului. Continuând să utilizați site-ul, sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor.