3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Bine ai venit frumos volosomanyachki. Aproape o lună am avut viața unui „volomanyaka activ“ nu a vrut să-și alunge oriunde, face orice, de a inventa, kreativnichat și alte chestii ... cred că este primăvară. Ar trebui să fie corectate și pentru a prinde din urmă.
În această lună pentru mine nu a fost deosebit de activă în ceea ce privește diferitele proceduri, dar încă mai avea niște bani pe care am acordat o atenție deosebită. Și în acest post voi vorbi despre una dintre ele, mai degrabă decât spune instrumente complexe - suplimente de frumusete de păr.
Anterior, am fost deja testate și observate mijloace similare destul de un efect pozitiv asupra stării părului. Și acum că părul meu sa mutat de acțiune destul de teribil în formă de colorare, iluminat, și apoi mai mult și mai mult, ele sunt în special în nevoie decât cei puternici, și care pot fi suplimente concentrate mai mult? În opinia mea, aceasta este cea mai bună soluție pentru păr deteriorat, dar, după cum arată practica, nu toate și nu toată lumea poate veni, așa că voi încerca să-ți spun mai în detaliu cu privire la experiențele lor de a folosi suplimente naturale, precum și rezultatele arată.

Deci, în posesia mea a fost un set de instrumente de keratină-Pro + Colagen Elastina-Pro + -Pro (55 ml). Costul acestui set de pe internet aproximativ 1000 de ruble. Da, mai profitabil să ia volume mari (200 ml), dar dacă încercați aceste instrumente pentru prima dată, atunci va fi o soluție ideală naborchik.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Naborchik a prezentat într-o frumoasă, și aș spune chiar și un design elegant, care este potrivit chiar si ca un dar (desigur, daca stii gusturile darui). Toate instrumentele sunt realizate în aceleași culori și stil, numai desene diferite. Chiar caseta nu este de multe informații este listat numai producător, termenul de valabilitate și condițiile de depozitare.
3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Pentru fiecare instrument este cutia sa, care este un pic mai multe informații este dat, și data de fabricație a produselor din beton (set prefabricat, toate instrumentele sunt diferite de data de fabricație, data de expirare, dar toate cele 12 luni)
3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

În fiecare cutie un set standard:

  • Instrumentul în sine - o sticlă mică, cu un gât-nas.
  • Cupa de măsurare - 30 ml.
  • O lingură mică pentru amestecare.
  • Instrucțiuni.
În plus, o sticlă, o cupă de măsurare și lingură sunt ambalate într-o pungă.
3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

În principiu, toate proiectarea și conținutul pe care îl puteți vedea în fotografie, așa că voi nu va cramponati de asta. O să-ți cum și ceea ce le folosesc și ceea ce se întâmplă în cele din urmă spune. Primul este elastina, așa cum am spus mai devreme, am avut o experiență cu mijloace similare, și anume keratină și colagen, elastina si aici am fost de gând să folosească pentru prima dată, deci cu el și a început să-mi cunoștință cu setul.

Înainte de a începe să examineze căile și mijloacele, și feedback-ul, aș dori să pas înapoi un pic și amintesc starea părului meu.
În momentul de față, părul meu a suferit numeroase proceduri, care sa înrăutățit în mod semnificativ starea lor, în ultimele șase luni le-au experimentat stripteuză, urmate de clarificare, iar apoi este ușor îmbunătățită de îngrijire și tonifiere antociani vopsea coreeană, dar capul de odihnă mâini rele nu, așa că am psihanula și și-a iluminat (două clarificări în termen de trei zile) și vopsea rezistentă la colorarea ulterioară ... dar asta e tot de mine.
Este clar că pigmentul cu părul albit este spălat suficient de repede, ceea ce duce la ruperea părului, uscăciune, secțiune transversală etc.
Deși în arsenalul meu sunt mulți agenți de reducere, încă mai au probleme de păr și soluția lor va dura mai mult de o lună, dar acum am:
  • uscată, exprimat în mod clar în a doua zi după spălarea părului
  • fragil, destul de o mulțime de muște oblomyshey pieptănare, de asemenea, unele fire de par pot fi observate direct pe divizarea tijei (nu vârful)
  • o mulțime de capete despicate
  • rigiditate a părului
  • încurcarea frecvente în rogojini

Asta e modul în care părul meu sa uitat imediat înainte de utilizare dobavok.Na fotografie păr Salerm 21 după un aer condiționat intensiv (utilizat ca o mască), adăugată nu nesmyvashki aplicat, părul uscat natural.
3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură


◉ Elastina-PRO cosmetice

Practic, cea mai mare atenție instrucțiunile date influența și utilizarea elastina pentru piele. Dar, de asemenea, aplicat pe păr și cele mai atractive pentru mine.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Elastina - proteina responsabilă pentru elasticitatea țesutului conjunctiv. Acesta este utilizat pe scară largă în produsele cosmetice, deoarece conține aminoacizii esentiali (valină, glicină, prolină, alanină, etc.). Bonding fire elastina, aminoacizi formează un cadru rigid si parul devine mai elastic. Elastina permite efect de hidratare păr lung.
3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Instrucțiunile au declarat că elastina este un lichid omogen și prima utilizare am fost un pic confuz de faptul că elastina mea a fost destul de eterogenă, și, ca în cazul în care ușor îngroșat, cu particule, de culoare gălbuie.
Dar mirosul instalației era destul de normal, și nimic contrarie dezvăluie mijloacele de daune nu sunt acolo, asa ca sa decis să încerce.
3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Toate fondurile inițial am decis să încerc pe o mască, și apoi adăugați alte mijloace. În spatele masca pentru par deteriorat Estel Curex Terapia a fost luată
Aceasta masca nu este o parte din ceva restaurat, ticsit cu siliconi. Efectul de ea îmi place, dar par mai puțin sănătoase, deoarece este bine acoperit de un strat protector de păr, strălucesc și au un aspect elegant, dar atunci când părul „implora mila“ este pur și simplu lipsit de putere. Prin urmare, acesta este un moment oportun a venit ca bază pentru suplimentarea. Mai ales pentru că am fost mult timp încercând să-l termine.
În general, astfel de aditivi sunt bine îmbogățesc măști, care nu se lauda cu efect deosebit de recuperare, hidratare, etc. uneori, o astfel temporar peste.

Deci, înapoi la elastina noastre. Amestecat exclusiv pe ochi. Când adăugați în Elastina masca devine mai subțire (nu complet lichid, dar este diluat prin) consistența omogenă mască, amestecat cu ușurință bulgări și nu alte forme.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

El păstrează masca pe parul tau un pic mai mult decât de obicei, aproximativ 40-50 de minute. Când sa simțit netezime înroșirea feței, ca întotdeauna, o mască a fost spălat cu ușurință, a fost necesară o spălare mai aprofundată.
Dar, desigur, a fost necesar să se aștepte pentru uscarea completă, ca efect atunci când înroșirea feței este uneori înșelătoare.
Am uscat parul este de obicei un mod natural și de această dată nu a făcut excepție. Am observat că părul uscat un pic mai mult, că am fost chiar multumit.
După uscarea parului plăcut mine, chiar mai mult, am fost foarte multumit pentru a obține efectul. De obicei, masca în sine nu este atașat la parul meu moale sau ceva de genul hidratare, doar arată bine. Dar apoi a se vedea elastină la un moment oportun a venit la compoziția măștii, Shine a fost excelent, dar am primit, de asemenea, un fir de păr foarte moale, crocant, plin de viață.
acum am o problemă, este parul foarte aspru, asa ca acest efect am dorit întotdeauna.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

De asemenea, doar de dragul experimentului și rezultatele mai fiabile, nu cauzează nesmyvashki pur și simplu spălate masca și toate, apoi parul doar uscat. Da, ei nu sunt netede, dar că pot remedia cu ușurință următoarea nesmyvashkami.

Colagenul am fost anterior familiar și a fost foarte multumit de rezultate, astfel încât această sticlă pentru mine a venit la îndemână. Colagenul ajută, de asemenea parul retine umezeala, deci este un mijloc pentru mine, a fost, de asemenea, interesant, precum și elastină. În general, cred că este aceste componente și nu sunt suficiente pentru parul meu, deoarece acestea sunt uscate, greu, friabil.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

păr Colagenul este componenta care oferă netezimea lor, elasticitate și rezistență lipsă prin aceasta. Cu vârsta, precum și sub influența stresului, obiceiuri proaste, nutriție proastă și de alți factori de producție a acestei substanțe este redus considerabil (până la 30%!), Ceea ce duce la fragilității, letargie și pierderea de volum parului.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Colagenul este un lichid transparent, de gel și lipicios. Cu un miros acru pic, dar clar și puternic.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Deci, aici suntem mereu o mască pentru păr deteriorat Estel Curex Terapie. De fapt, mai târziu, am încercat toate suplimentele și alte măști, e nevoie să se uite pe masca în sine, majoritatea măștilor mele nu necesită aditivi, precum și locul de muncă ei înșiși.

Colagenul așa cum am scris mai sus are o consistență asemănătoare unui gel, am amestecat, de asemenea, ochi. Colagenul nu este cu mult dilueaza masca, dar cu toate acestea, ea devine mai tandru, dacă pot spune așa.
Ușor amestecat până la konsisitentsii buna, de asemenea, fără modificări semnificative în consistența măștii nu sa întâmplat, inclusiv cele negative.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Aplicat la fel de ușor ca un întreg nu au fost observate efecte adverse. A avut loc timp de aproximativ 30-40 de minute, în general, cred că, cu adăugarea unei măști ar trebui să țină mai mult timp.
Spalarea masca la fel de ușor prin spălarea părului a fost netedă și moale. După uscare a părului observat moliciune o elasticitate mai mare, în același timp, în comparație cu elastina, parul mai neted. În general, rezultatul mi-a plăcut, de asemenea.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Ca un alt mijloc cu care am fost anterior familiar și care se potrivește, de asemenea, parul meu. Deși keratina este un lucru foarte controversat, deoarece nu toate parul este potrivit și nu întotdeauna nevoie de ea, eu, de asemenea, sa întâmplat de multe ori că am suprasaturata keratina de păr cu utilizarea prelungită, și, ca urmare parul devine mai rău, atunci mai bine să se cunoască măsura și principiul acțiunii. Acum, keratina parul meu avea nevoie, dar după curs am stabilit în jos până când deoparte.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Restaurarea părului deteriorat și a structurilor ruinate. Este folosit pentru îngrijirea părului, sprâncene, gene. Dedicată refacerea scalpului, creșterea circulației sângelui și nutriție a foliculilor de par. Îmbunătățirea structurii părului, cu o ușoară deteriorare.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Keratina este cel mai bine amestecat cu o mască hidratantă sau keratina alternativă - hidratare. este mai bine să nu se grăbească să toarne cheratinei în speranța de a obține păr superb, și evidențiați un decalaj, de exemplu, de trei săptămâni, înseamnă că folosesc cheratină, iar apoi trei săptămâni doar de hidratare, atunci parul nu va răspunde la tine crunch și de fragilitate.

Keratina în sine este un lichid, cum ar fi lepuite apă, galben murdar. Mirosul este foarte specific, unele de ulei, aș spune. În general, dacă nu-l miros, nu a lovit în nas, și atunci când este amestecat cu măști și complet întreruptă.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Aici am ajuns la utilizarea keratina. Și mi sa amestecat bine cu o mască pe Estel. General acum pentru cheratină parul meu nu este pe primul loc, asa ca in ciuda faptului ca parul meu a fost supus de iluminat și destul de deteriorat, cred că acum este mai bine pentru a da mai multă umiditate, și apoi du-te la mijloacele de keratina. Cu toate acestea, de dragul de mine iar experimentul de mai multe ori a fost aplicat și cheratină. Am avut deja această experiență înainte cu keratina, astfel încât efectul pentru mine nu era o noutate.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Keratina poate fi ușor amestecat cu o mască, se dilueaza destul de puternic, asa ca cel mai bine este să ia o mască de amestecare groasă. A avut loc pe parul este, de asemenea, de aproximativ 30-40 de minute.
Amestecul se spală cu ușurință, nu dă nici un inconvenient.
Am primit în cele din urmă - parul este un pic mai rigide, elastice, a apărut firele de păr ieșită pe întreaga lungime. În acest caz, nu se mai face fără nesmyvashki pe partea de sus de tot.

3 Ser pentru frumusetea parului - recuperare naturală în fiecare picătură

Vă mulțumim pentru minut petrecut cu mine. Vă doresc doar un păr frumos și sănătos!

Produse în post

articole similare