10 Povestiri de dragoste, dovedind că încă mai există soarta

  • De multe ori el se întoarce acasă de la locul de muncă târziu, a mers mereu același drum, și indiferent de ora din zi sa întâlnit un tip care fuma în ușă, în pantaloni scurți cu rațe galben, ploaie sau soare. Era deja un fel de ritual. De-a lungul timpului, au început să se agită, dar care nu sunt familiarizați. Cu o lună înainte de concedierea mea, el a fost plecat. Am venit pentru a obține un loc de muncă, iar acum el este într-un costum și foarte strict. El a strigat că a fost soarta, și a preluat locul de muncă, și după 3 luni numită căsătorie. Am prezentat aceleași pantaloni scurți. Acum fumăm împreună.
  • Cu o săptămână înainte de nuntă, ea a aflat că mirele mă înșela. Cu durere a decis să ardă rochia de mireasa. Pe drum spre coșul de gunoi am blubbered întreg, m-am întâlnit același tip. Noi înțelegem totul fără cuvinte și. Mergem la registratorul. Pe drum ne-am întâlnit. Sa dovedit a fi destul de plăcută. Femeia prinsă în câteva zile înainte de nuntă.
    O săptămână mai târziu, ne-am împachetat și toți banii retrase din circuitul agricol pentru nunta si a zburat la Rio. La început a fost dificil de a obține de-a lungul. Acum, mulțumesc stele meu norocos că atunci mi-a adus împreună cu favoritul meu.
  • In fiecare zi la ora 06:30 pe un autobuz verde am merge la școală. De la un capăt la altul al orașului. Călătoria durează 1,5 ore. Și toți elevii de pe drum, înapoi la culcare. Aproape un an dulce adormit pe umărul celui care conducea în apropiere. În această dimineață, el mi-a adus o pernă mică! După cum sa dovedit, cu un buzunar secret. în care o notă: „Nu știu numele, dar ești atât de frumoasă într-un vis pe care vreau să mă căsătoresc cu tine!“
  • O vara am de gând să se căsătorească cu un tip care housemates - acestea sunt vecinii noștri buni să depună mărturie. El a decis să invite în calitate de ceea ce duce la nunta unui coleg de clasa cu care am studiat la același colegiu; conducerea a mers la un club de dans și a dansat cu fosta prietenă a fratelui meu pe petreceri corporate mamei mele. Bunica soțului meu a trăit în următoarea stradă. Și cel mai bun prieten pentru viață trăită în fața casei mele și du-te la aceleași magazine ca și mine. Și toate acestea într-un imens metropola. Se spune că toți oamenii din lume sunt familiare, prin 7 strângeri de mână, și eu și oamenii mei cunoșteau printr-un singur.
  • Îmi place povestea părinților mei despre modul în care s-au întâlnit și au început întâlnire. Stând companie în care au fost introduse, mama mea de pizza la cuptor și a scăzut tatăl ei fierbinte pe mână. A doua oară, o lună mai târziu, același lucru sa întâmplat, numai într-o altă societate. A treia oară, tocită, se pare că, până la inima, și de atunci ei au 21 de ani împreună.

Șase luni în urmă, în noaptea de mers pe jos în jurul orașului, și trecând podul peste râu, a văzut fata în picioare pe balustrada podului și a fost de gând să sară. Am abordat-o în liniște, a vorbit și a oferit o ceașcă de ceai cu mine. Acum, în loc de planificare o nunta. Uneori puteți găsi destinul în cazul în care nu te-ai aștepta.

articole similare