Vanished

fotbal dramatic în Khimki seara sa încheiat cu victoria clubului Moscova. Roman Gerasimov slip de succes „Armata“ în mai multe teze importante.

Cine sunt cei mai mari

Meciul a fost format pentru ambele echipe în maniera așteptată. asociații Zhorzhe Zhezush au salutat pe stadion modest de lângă Moscova, cu o linie clară a comportamentului planificat - portughezii nu merg singur pe teren, și în speranța posibilitatea proprietarilor mușcăturilor individuale, cu scopul de a îngropa în cele din urmă speranțele lor de a ajunge la faza grupelor Ligii Campionilor. CSKA această stare de fapt a fost parțial de acord, bazându-se pe contraatacuri rapide viteză africani. Aquilani arunca un partener în deschiderea reuniunii ne-a amintit principalele componente ale rivalilor - uneltele de echitatie de precizie.

Vanished

Dacă în primul meci pe sectii „Alvalade“ Slutsky ar putea slăbi strânsoarea „leii“ în minutul 20 al primei reprize, prima dată în această seară, CSKA a venit trei minute mai târziu: Fernandez matura Seydou dar ivorian ratat finalizarea. Până la mijlocul dimineții reuniune procentul posesia a fost chiar deasupra oaspeților: 58 la 42. Mai multe tipuri de atacuri pe marginea din dreapta, în cazul în care până la un prejudiciu vintre Fernandez, nu sa transformat într-un succes pentru „Sporting“. Numai atunci ei au decis să încerce celălalt flanc și zerouri forțat pe tabloul de bord pentru prima schimbare de timp.

Nu a fost nici un favorit. Nu am fost de conducere și condus echipa. Planul său, desigur, fiecare parte a avut, și este de remarcat faptul că Gutierrez a pătruns pricepere în pedeapsa adormit momentan Ignashevich, Vasili Berezutski, la 10 minute înainte de pauză a început întruchiparea vieții conceput în Isus.

În acest moment mai mult succes decât în ​​urmă cu o săptămână, oaspeții oprit de Roman Eremenko - un singur mijlocaș ofensiv și pentru a aborda treci interior pe Nababkina sa strecurat în memorie o oră de timp de joc pur. Apoi am primit un pic mai mult oxigen. Dar cifrele finale pentru proprietatea intregului meci au fost împărțite între cele două părți aproape în mod egal.

Ei bine, în cazul în care mânerul

Numele arbitrului Paul Karlovets cel puțin până în week-end va fi pe buzele publicului și pe primele pagini ale publicațiilor sportive Portugalia. Calitatea de arbitraj ceh, sincer, rămâne o problemă importantă. Doumbia accentuată mișcarea cotului egalizate, profitând de o greșeală căpitan „Sporting“ Adrien Silva după standardele desfundat la începutul lui Alan Dzagoev. Nu contează cât de străini amar, dar mingea este instalat la centru.

“. „În timpul pauzei, noi spunem cum să schimbe tactica, rupe în bucăți meci. Doumbia a spus cuvinte de încurajare că el va fi ori el va înscrie. Când am marcat al doilea gol, câteva secunde, nu au fost cele mai plăcute emoții „- microfon capturile cuvânt Leonid Slutsky după meci ..“

Și apoi, după o scânteie foarte necesară pentru apariția emoțiilor și a obiectivelor, CSKA a simțit mult mai încrezător în drum spre pariuri. poveste refractată. A devenit mai liberă Razdolnaya, ajutat de jucatori in fata oboselii. Aquilani în loc de exacerbare de transmisie recompensate barieră cimbru Alan mâna stângă.

Vanished

cruce Magnific Shchennikova Musa, apoi partajați cu Seydou și 2: 1. Toate executate rapid, curat, eficient și zevnuvshih neașteptat „leii“. Exact trei minute înainte de eveniment fericit pentru noi pe gazon în trepte Slimane - cel care a stabilit scorul final pe „Alvalade“. Și asta e ceea ce a ieșit din ea.

Șapte minute înainte de sfârșitul algeriano dezamăgit Akinfeev după depunerea exactă a unui colt, si exact la acel moment, portughezul a ieșit victorios din lupta cu două picioare. Dar arbitrii cehi în haine galbene au decis altfel. Să ambele: un obiectiv care le-am văzut? Absolut. Suntem de fapt afișate. Și dacă am putea vedea toate aceste reluări minunate de la realizatori de film difuzat pe „Arena Khimki“, acest gol a fost marcat împotriva regulilor? Că el a traversat linia frontului în timpul zborului pentru Slimane? Nu. Și ce reacție te astepti de la Isus, care cu o săptămână în urmă a jurat să oficieze?

“. „În Lisabona, nu am fost dat de pedeapsă clar acum Slimane a marcat, de asemenea, curat - undă verde după ce arbitrul a dat mingea a fost în poartă. Cu toate că acest lucru nu ne justifică - am putea traduce jocul în prelungiri. Poate că, în cele din urmă mai mult decât CSKA am vrut să câștige. Am jucat cu o echipă puternică, dar judecând după impact negativ asupra rezultatelor noastre în ambele jocuri, „- antrenorul principal al“ Sporting „dezamăgit de ceea ce sa întâmplat, dar aduce un omagiu inamicului .."

Dzagoev are grijă de visul nostru

Asta e doar Alan a fost împotriva unei astfel de aliniere a. A fost pasa sa găsit dezasambla Ahmed Musa inteligent perdea întâlnirii, lăsând inamicul nici o șansă de ore suplimentare.

Vanished

Dzagoev a evaluat în mod corect situația clubului, într-o competiție mai gravă în centrală „armata“ linie pentru echipa de a deveni un element fundamental. baghetă magică Omniprezent. Numărul de selecții, a câștigat lupta. Omul a crescut în mod semnificativ, iar urmele cizmelor la sfârșitul unui meci CSKA se extinde din lovitură liberă la pedeapsa. Alan acumulează aproximativ 12 kilometri pe joc, iar acest lucru este figura, care are dreptul să se laude la nivel european mijlocaș.

Calea către Europa pentru echipele de elită Leonid Slutsky este acum deschis. Sarcina este făcută minimă. Cum aș întreba curios Alexander Mostovoi. „Și atunci ce?“