5 filme de groază excelente merită văzute

5 filme de groază excelente merită văzute
pâlpâirea albăstrui ecran, zgomote ciudate, întuneric, muzica fără complicații în C minor în fundal, care creează o atmosferă unică. BACH - și ceva a sărit (lovit, a strigat, a bătut) și tu stai acolo scăldate în sudoare rece.

Poate că genul horror pentru mine este una dintre cele mai iubite din film.
Mai ales în cazul în care filmul este considerat un clasic al genului, fie că este vorba doar un film de groază sau de un film într-o serie de B-film. Cum ar fi „roșii killer“, asa ca acum am ridicol, dar înainte de acest film a fost considerat înfiorător. „Oh, Doamne, aceste roșii vor să ne zdrobească“ - și știi deja cum acest nedoketchup te zdrobește cu greutatea lui.

Cred că este un film de groază este catalizatorul care face posibilă pentru a arăta adevărata natură a omului. Fiecare cap are propriile sale temeri și fiecare se teamă puteți găsi un film care va pune parul pe final și de a face pielea acoperită cu pielea de găină. Mai ales în cazul în care aceste temeri au originea în copilărie.

Să ne uităm la primele cinci filme de groază care merită văzute. Multe dintre aceste filme pot parea un nonsens, un nonsens si director nesfânt cap Fimoza a creierului, dar este încă clasice Bayan și clasice nu se discută. Cred că multe dintre aceste filme pe care nici măcar nu știu. (Aprox. Opinia mea și a ta poate să difere)

5 filme de groază excelente merită văzute

Arhitectul implicat în restaurarea monumentelor și sculpturi, împreună cu soția sa trec printr-o pierdere teribilă - fiica lor pe moarte. Ceva timp mai târziu, în Veneția, soția întâlnește o femeie oarbă care spune că se presupune că aude vocea fiicei decedate de eroi, și că este din lumea cealaltă preduprzhdaet părinților cu privire la pericolele.

Acesta este unul dintre acele filme rare, care, fiind narativ atât de puternic, privitorul înghit tot capul. A marcat începutul filmului nu opastnost specificat, este iluzorie, evaziv, eteric. dar foarte aproape, simt pielea ei. De dragul unei singure astfel de experiență este necesară pentru a viziona acest film. Dar există încă o mulțime de „pentru ce“. lucru de primă clasă de Donald Sutherland, Dzhuli Kristi, și actorii vtoroplanovyh.
O capodoperă absolută. Filmul pentru vârstele. A se vedea totul.

Ei bine, după astfel de comentarii nu văd acest film?

5 filme de groază excelente merită văzute

Tânără Virginia confiscat lectură poveste de groază. În gândurile mele, ea identifică cu eroina cărții care urmărește arderea pasiune maniac. monstru literar erupe dintr-o dată în lumea reală, comite crime, descrise anterior în roman. Și principalul său obiectiv - Virginia.

5 filme de groază excelente merită văzute

Părinții Belle student Jennifer Corvino a trimis la bordul femeilor prestigioasei în Elveția. Curând devine clar că fata - un somnambul, mersul pe jos timp de noapte, în timp ce cineva ucide prietenii ei cu cruzime de nedescris. biologi foarte ciudat viermi cadaverice și insecte, este luată pentru a ajuta poliția în identificarea omori timpul ...

În acest film, care nu este deloc asemănătoare cu lucrările timpurii ale Dario Argento, a prezentat un amestec de genuri: elemente de groază clasic Jala (la urma urmei, acesta este prezentat în lucrarea sa fiecare film, iar din acesta nu a părăsit niciodată), gotic, și un pic luate cu Kingovskoy „Carrie“, cu privire la societatea ei, dar Jennifer într-adevăr frumoasă, vă doresc toată dragostea și armonia, iar Carrie era moronic și să răzbune toate la sfârșit, aici o astfel aici o ușoară asemănare, dar directorul „Carrie“, nu a făcut o astfel de atmosferă ca aceasta Argento a făcut.

Dzhennifer Konnelli a fost creat doar pentru a juca acest rol, aspectul ei angelic și joc de acțiune timp de 15 de ani, este pur și simplu uimitor!

După acest film, tocmai m-am îndrăgostit ... Connelly puterea incredibilă în suflet pur, care au scopul de a fi, și ei încearcă să iasă din armonie, iubire, libertate și puritate!

5 filme de groază excelente merită văzute

Una dintre cele mai grave filmul lui Roman Polanski. Cuplu și frumos manichiurist Carole mental instabil și periculos pentru societate. Femeia a lăsat câteva zile singur acasă, și apoi totul începe. coșmaruri Carol materializat. Ea mereschatsya fisuri în pereți. mâini. care sunt atrași de ea. să înțeleagă. Spatiul din jurul începe să se întindă și a contractului. Când sora ei înapoi. ea găsește cele două cadavre ...

Incredibil de inteligent, frumos, film subțire. Da, asta e ceea ce se întâmplă în viață. Cu cine, de ce? Uita-te la un film în întregime.

Acest film este de 10 ori mai rău decât filmul „Copilul lui Rosemary.“

Cred că restul cuvintelor prea.

5 filme de groază excelente merită văzute
Fratele mai mic, care nu a văzut ororile războiului și care au studiat la universitate, cum poate încerca să-l ajute. Într-un sat, au ucis accidental o fată tânără și fantoma ei începe să-i bântuie. Singura modalitate de a scăpa de - pentru a găsi saună fermecată, care, conform legendei spală toate păcatele lui 1595 !. Peste 25 de ani de război ruso-suedez. Doi frați Knut și Erik a lucrat în cadrul Comisiei cu privire la delimitarea frontierei dintre România și Suedia. Fratele mai vechi Knut, ultimul dintre război, după ce a văzut moartea, și el a ucis nenumărați oameni care suferă de conștiință vinovăție.

Este interesant faptul că filmul are loc în întregime în timpul zilei, care arată modul în care timpul zilei poate fi eroi opasno.Glavnye oameni păcătoși. Dar cine nu păcătuiește în această lume? Dar personajele nu recunosc faptele lor păcătoase. Ei fug de ele. Descotoroseste deja la cuvintele rostite și lucruri făcute. Dar șoapta conștiinței dispare. Va fi greu să repete adevărul. Și oamenii vor încerca să-l înece în sânge ... noi ... noi victime ... noi păcate.

Orice film de groază ai nevoie pentru a viziona cu emoții, trăiesc în fiecare moment și capturarea mai mici detalii. Doar mare, atunci când există un iubit sau o companie bună. Mulți cred că acum știu ce să fac pentru week-end.
Vă doresc o sudoare rece și frisoane în organism!

Și mi-a plăcut (sau m-au speriat?) Filmul „The Hills Have Eyes“ (prima parte) și „Fantomele“. Ultimele ieșiri kinoshka generală, pentru că este într-un fel poate părea adevărat. Cel puțin, am început să se uite în imaginile și a vedea fantomelor. Și nu doar câteva momente neclare, dar fantome foarte reale, care, dacă se spune ceva. De exemplu, am o imagine, care descrie un om 12-15. Deci acolo când imprimați fotografii de pe un copil ceva ca o minge albă a apărut pe inima este similară. Doar câteva săptămâni mai târziu, el a murit de stop cardiac. Atunci am ohrenel.

articole similare