20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
1. Nici o companie nu asigură Dzheki Chana și echipa sa, așa că trebuie să plătească pentru sine, și echipa sa de cascadori, în caz de vătămare.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
2. Fiul lui Dzheki Chana nu a primit un singur dolar de 130 de milioane averea tatălui său. Potrivit Dzheki Chana, „Dacă el este capabil să, el se poate face. Dacă el nu poate, el va cheltui doar banii mei. "

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
3. Dzheki Chan Jackie a primit porecla când a lucra la un șantier de construcții din Canberra, Australia.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
4. cântăreț Dzheki Chan absolvent și dublură, el a efectuat mai multe dintre propriile sale cântece în filmele sale timpurii și duplicat unele filme clasice Disney.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
5. Dzheki Chan a rupt douăsprezece blocuri de beton fără a rupe cu ouă, pe care le deținea în mână.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
6. Dzheki Chan efectuate anterior arme și grenade pentru tine și alți artiști ai triada în 1980-1990 proteja.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
7. Jackie Chan nu-mi place filmul „Rush Hour“, pentru că el nu înțelege umorul american. Când a fost întrebat de ce a participat la filmare, el a spus că el a fost oferit suma „irezistibil“ de bani.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
8. Dzheki Chan a cântat „Voi face un om de tine“ la „Mulan“ în limba chineză.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
9. Dzheki Chan vorbește șapte limbi: cantoneză, mandarină, engleză, germană, coreeană, japoneză, thailandeză, și ca American Sign Language.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
10. Dzheki Chan este un susținător fervent al Partidului Comunist din China. El crede că toți oamenii din China ar trebui să fie strict controlate, în caz contrar ei vor face tot ce doresc.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
11. Jackie Chan deține Guinness World Record în categoria „cele mai periculoase cascadorii efectuate în mod independent, fără un cascador.“

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
12. Dzheki Chan nu este vocea personajului din filmul „Dzheki Chana Adventures“.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
13. În caricatură „Dzheki Chana Adventures“, un personaj exprimat prin Dzheki Chana lui nepoata nepoata Dzheki Chana.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
14. Numele real Dzheki Chana - Chan Kong-Sang.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
15. Se spune că Dzheki Chan a petrecut in uter 12 luni, iar când sa născut, greutatea lui era de 4 kg. 800 gr. și mama sa numit ghiulea lui.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
16. În timpul filmărilor de „Armura lui Dumnezeu“ Dzheki Chan, de fapt a sărit din avion și a aterizat într-un balon.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
17. De fapt, Dzheki Chan a început cariera de film ca un cascador în filme cu Bruce Lee ( "Fists of Fury" și "Enter the Dragon").

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
18. Mama Dzheki Chana a fost un contrabandist de opiu, iar tatăl său a fost un spion-lea.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
19. Dzheki Chana craniu implantat o placă de plastic de introducere pe piață într-un accident în timpul filmărilor de „Armura lui Dumnezeu“.

20 lucruri interesante despre Jackie chan, mă întreb
20. Dzheki Chan în cariera sa a apărut în peste 100 de filme, el este unul dintre cei mai celebri actori asiatici din lume.

26 lucruri interesante despre tot

articole similare