12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

Toată lumea știe despre existența unor lei, tigri, pantere, jaguari, dar în natură nu sunt încă atât de multe tipuri de pisici, unele dintre care nici măcar nu au auzit!

Pisicile au evoluat într-o familie separată de acum aproximativ 25 de milioane de ani și de atunci au răspândit pe tot globul, luând cu privire la caracteristicile și caracteristicile care sunt responsabile pentru adaptabilitatea lor de a supraviețui în habitatele lor. Ei, desigur, a supraviețuit și unele similitudini, dar, în general, ele sunt foarte diferite de supușii dvs. canapea preferate.

1. Pallas (Otocolobus Manul)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

2. lynx canadian (Lynx canadensis)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

3. Pisica de nisip (Felis Margarita)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

Aceasta pisica are o structură unică a capului și de faptul că pe labele în creștere de blană, care protejează de suprafețele fierbinți.

4. negru cu picioare pisica (Felis Nigripes)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

În acest cel mai mic dintre toate pisicile sălbatice din Africa, labe pe blana neagră în creștere protejează animalul de nisipul deșertului mistuitoare. Ca pisică cu picioare negre este adesea alimentat în locurile de acumulare a deșeurilor, aceste animale sălbatice în pericol de a fi otrăvit momelilor otrăvitoare, care imprastie oamenii pentru a face față cu dăunători.

5. caracal (Caracal)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

De asemenea, cunoscut sub numele de „pisica deșert“, acest caracal considerate pe cale de dispariție în Africa de Nord și rare în Asia Centrală și India. Caracal poate face sunete care imită lătratul câinilor.

6. Fum leopard (Neofelis Nebulosa)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

leopard pătat este considerat a fi o legătură între evolutiv pisici mari și mici. Acum, în natură există cel puțin 10.000 de leoparzi și întunecat.

7. Pampasskaya pisica (Leopardus Pajeros)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

Pampasskaya pisica - mamifer prădător al familiei pisica. Uneori, pisica pampasskoy numit o subspecie separate, între care unele taxonomiști considerat o specie separate pentru pajeros Leopardus.

8. Bengal (Prionailurus bengalensis)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

culoare blană la aceste animale pot varia de la gri la roșu cu pete albe sau foarte ușoare. Aceasta este prima pisica salbatica, care a fost folosit cu succes pentru trecerea pisicilor domestice și sălbatice, care a dus la apariția unei noi rase frumos și prietenos Bengal.

9. Jaguarundis (Jaguarundi)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

10. Pisica de pescuit (Prionailurus Viverrinus)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

Spre deosebire de alte pisici, care sunt chiar frică să se ude, pisica de pescuit înoată perfect și de bună voie a face asta.

11. Serval (Leptailurus Serval)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

Aceasta pisica, care trăiesc în principal în savane din Africa, are cele mai lungi picioare (în raport cu dimensiunea corpului).

12. Bay Cat (catopuma Badia)

12 pisici sălbatice rare, existența care sunteți, este chiar posibil să nu știu

articole similare