12 Cum de a distinge originalul de discuri replica BMW

In timp ce pantofi de schimbare, am decis să cumpere pentru roțile de iarnă, ia vrut doar BMW si numai originale.
În timp ce căutarea discuri a dat seama că prinde o mulțime de replici au avut zamorochitsya și să învețe să distingă originalul de pe replica.
Informații, mi se părea, nu în exces, astfel încât schimbul de experiență cu explicații și fotografii de pe exemplul stilului 68, pe care am cumparat.

1. Verificați parametrii discurilor originale
Catalog drive-uri BMW, de exemplu. aici pentru a afla dimensiunile exacte ale modelului, care a fost de acord să cumpere, în cazul meu a fost stilul 68.

2. Comparați caracteristicile propuse
în cazul în care acestea diferă, primul semn că nu este original. Nu ar pune astfel de discuri. De exemplu, 68 minute stilul este de numai 7,5 și 8,5 cu dimensiunea specificată în tabelul de zbor.

Pe dimensiunea replică 8


+
fiecare axă de plecare 38

replica plecare - 38

Pe dimensiunea originală din față 7.5

Dimensiunea inițială de 7,5 la

8,5 din spate

Dimensiunea originală 8.5 fund


+
Întoarcere osie frontală 41 - toate în tabelul de director.

Plecări ale punții față 41

3. Aflați denumiri abrevierea de plecare ștanțat pe partea interioară a discului
Zborul la replici reprezintă standardul - ET

Plecare pe drive-urile originale BMW desemnate - IS

4. Verificați numele producătorului este ștanțat pe partea interioară a discului

Mulți producători de replici scrie numele lor sau nu scrie deloc, pe original, ar trebui să fie evident BMW.
au această opțiune ultima, deoarece Cred că, la toate remarca insolentă pot găsi numele BMW.

În cazul meu am oferit indicii de la Enkei - este destul de bun producător japonez de unități, inclusiv sport. Ie a fost această remarcă, cred că, nu ar fi mai rău decât originalul.

Replica de Enkei

Pe originale ar trebui să stea BMW (foto nu stilul 68 - de exemplu)

Producătorul original - BMW

+
Țara de origine, de exemplu, AAC - mijloace produse în Austria.

Prin urmare, se pune originalul, deoarece pandantiv este prieten cu un bun roți sport original sau.
replică rău, eu sunt sigur, va afecta suspendarea.

Kilometraj: 161,600 km

articole similare