10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

Nici măcar nu bănuiesc că ascunde motorul nostru de cautare favorit!

Bună ziua tuturor guglomanam! folosesc adesea serviciile lor? Noi folosim o varietate de servicii de la o zi la alta, pe care le oferim această companie.

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

Acum este greu să ne imaginăm viața fără ele. Astăzi ne-am adunat pentru tine 9 cereri unice de la Google, despre care nu se va auzi.

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

1) Google Keep. Aceasta este aplicația care va ajuta la menținerea toate memento-uri și note într-un singur loc. Aplicația este foarte ușor de utilizat, și poate fi utilizat nu numai pe calculator, dar, de asemenea, pe toate gadget-urile pe care le au.

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

2) Google.com/sky. O altă aplicație care vă va arăta orice, chiar și cele mai îndepărtate, parte a universului. Acest lucru va ajuta la NASA prin satelit, Sky Survey Sloan Digital și telescopul Hubble.

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

3) Cărți Google Ngram Viewer. Apoi, va oferi pentru a face o căutare pentru orice cuvinte în cinci milioane de cărți care au fost publicate începând cu 1500, anul în care ziua de azi! Foarte interesant pentru a vedea modul în care utilizarea cuvintelor schimbă în funcție de perioada de timp.

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

4) «= engleză». Eu încă nu știu cum se pronunță anumite cuvinte în limba engleză? Această aplicație va ajuta să-l dai seama!

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

5) Google Translate. Dacă cineva nu știe, atunci puteți scrie propriile cuvinte și trage de caractere diferite! Este foarte convenabil pentru a studia limba chineză ...

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

6) sunete de animale. În Google există o astfel de aplicatie mare pentru îngrijirea părinților care permit copiilor lor pentru a afla mai multe despre lumea naturală. Introduceți orice animal în caseta de căutare și așteptați câteva secunde!

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

7) de căutare Google Sound. Eu încă nu știu cum să găsească o melodie care vă place, nu-i cunosc numele? Trebuie doar să descărcați Google Sound căutare!

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

8) Google Art Project. Visezi pentru a vizita cele mai mari muzee din lume și pentru a vedea picturile artiștilor legendari cu proprii lor ochi? Această aplicație vă va arăta o colecție de lucrări ale celor mai mari muzee din lume.

9) Google Trends. Ce se va permite să învețe despre cele mai tari tendințe ale lumii, care sunt în căutarea de oameni din întreaga lume!

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

10) Gboard. O altă aplicație care vă permite să introduceți interogări de căutare în Google direct de la tastatură!

10 aplicații Mega-relevante Google, despre care puțini oameni știu

articole similare