răsfrânt

Da. In mod neasteptat. Sunt trist.

Bandy nativ este sportul românesc. Prima Cupa Mondială a avut loc mult timp în urmă în 1956. 14 medalii de aur în arhiva echipei naționale URSS. 10 fac parte din echipa națională românească.

Eroarea fundamentală a noastră - au avut timp să creadă din nou în infailibilitatea și invincibilitatea lor.

Jocul de la început a fost realizat foarte plictisitor. Fiecare adversar știa că a fost mișcarea finală și excesivă va duce la erori suplimentare, dar suedezii uita (în opinia mea) mai colectate.

Rezultatele au aratat punctare română primul jucător de hochei Befus. Dar suedezii nu sunt cu mult în urmă cu represalii - Daniel Mossberg cu ușurință și fără probleme compară aproape imediat contul.

Johansson a lovit pedeapsă minimă - două minute pentru coatelor îndreptate în mod deschis. Dzhisoeva flagrant prins în coapsă, și nici o pedeapsă. Este clar - Obraznic găzduiește Cupa Mondială.

Cinci minute înainte de sfârșitul primei perioade de Ivanushkin repeta performanțele record de numărul de goluri marcate în Cupa Mondială. Penalizarea pentru cenți și obiectivul rezultat -second.

Prima perioadă se termină la Mirgazova al treilea gol după un corner de pe dreapta.

La pauză lăsând toate îndeplinite, înainte de timp mă simt ca o poziție de rege.

De multe ori porțile portarul echipei naționale românești Roman salvează cerneală. Dar.

Edlund pumni de transmisie de la Mossberg și reduce deficitul - 2: 3, în timp ce România conduce.

Înainte de sfârșitul meciului este încă doar 25 de minute pentru a conta echipa națională română, în cazul în care mingea tot timpul de suedezii, negru este deja sufocare pe bate următorul atac al suedezilor?

Andersson epuizat ridică în mod constant mâinile la cerințele de colț numire. Judecătorul merge peste și mai puțin de 10 minute înainte de fluierul final, numește același lucru. Cornerul executat, executie impecabila Eric Petersson compară contul.

Cel mai neplăcut se întâmplă în ultimul minut - echipa națională românească este încă în minoritate, cu câmpul Maxim Shkeldin șters. Acest verdict.

Golul victoriei în prelungiri la 91 de minute, când scorurile Guillaume echipa română a fost pe teren în minoritate.

4: 3. Suntem în așteptare pentru următoarea Cupa Mondială pentru reabilitare.

Suedezii felicit pe victoria!

P.S. Ce-ar fi fost jocul, în cazul în care primul gol este marcat?

Da, nu a noastră a fost definitivă și echipa românească pliat scrisorile de acreditare campionat, și, de fapt, totul este pornit perfect, iar prima jumătate a anului a fost pentru noi - 3: 1, dar a doua jumătate a fost pentru suedezii, chiar de neînțeles, așa cum ne-am propus să înscrie un confort din propria jumătate, și ca unul ar putea spera pentru portarul nostru, care a fost cel mai bun din echipa noastră.

Echipa suedeză a câștigat finala cu scorul - 4: 3 (1: 3) și pentru a deveni un campion mondial.

răsfrânt

RO-Janis Befus (20 min), Eugene Ivanushkin (41) Diamond Migrasov (42).

Suedia-Daniel Mossberg (23), Christopher Endlund (61), Eric Petersson (84), Adam Gilliam (90).

Din păcate, finala pentru echipa națională românească la hochei avansat de argint. Echipa Suedia a câștigat meciul final cu echipa națională a România pe primul loc și medalia de aur. Meciul sa încheiat cu scorul de 3: 4 nu este în favoarea noastră. Primul gol în minutul XX al poarta echipei suedez marcat Befus. Dar doar trei minute mai târziu, Mossberg compară contul. La finalul primei reprize, patruzeci și primul în Ivanushkin și patruzeci și doilea minut Mirgazov ajustat scorul la 3: 1 în avantajul nostru. Tot mai mulți jucători noștri nu sunt marcate. Dar sa dovedit bine de suedezii. În a doua jumătate Edlund la șaizeci primul minut, Peterson optzeci și al patrulea minut și Gilliam timp oprire la nouăzeci și primul minut, a marcat trei goluri fără răspuns. Scorul este 4: 3 în favoarea suedezilor și ei devin campioni mondiali. Din păcate, acesta este un fapt, și nicăieri pe ea nu se ajunge la.

răsfrânt

În meciul final cu România suedezii au fost ascuțirea luptei, deoarece poziția cazurilor lor a fost pierde (3: 1 în favoarea România). Cu toate acestea, jucătorii de hochei suedezi au reușit să smulgă avantajul medalie de aur, probabil, ne nechibzuință tipic românesc. Am început să câștige - și vă puteți relaxa! En-nu, scandinavii nu sunt adormit, iar meciul final: 4: 3 nu este în favoarea noastră.

Dar nimic, al doilea rând, medalie de argint - o mare onoare, cu concurent puternic, dar, desigur, foarte dezamăgitoare.

Dar, bronzul a revenit la echipa finlandeză, care a învins inamicul în lupta egală.