7 motive pentru a iubi ploaie

Picăturii de trântit lovește geamul. Și apoi merge rapid la vale, lăsând un traseu umed. După ei ca tare pe sticla a aterizat sora ei gemene. Apoi, a doua, a treia. Și acum, prin sticla mea este absolut nimic de văzut - tot ce se întâmplă pe stradă, ca și în cazul în care este ascuns voal de lumină. Alte zece minute - și voal simplu se transformă într-o plasă de țânțari, care a acoperit patul din Asia și Africa. Este mult mai gros, așa că aproape nu am văzut nimic. Viziunea mea părea să Rasfokus. contururi subtile de autoturisme și autobuze vechi. Interesant, aceasta este o lungă perioadă de timp, mă întreb și palmă în bucătărie.

Ibric pe aragaz, zavarnichek de mese, o ceașcă pe ieri ciocolata de masă din poșetă. Ma pregatesc pentru un ritual important. Principalul lucru - nu pierde nimic. Principalul lucru - pentru a urmări fiecare detaliu. Principalul lucru - să se bucure de toate la putere maximă. Maker începe gâfâind și nerăbdare furios. Acest lucru înseamnă că este timpul pentru a pune lingura zavarnichek de ceai verde. Aromatice și tonic, în urmă cu doi ani, a adus din Asia de mine. Ceai, plin de amintiri și starea de spirit ei. Numai el poate avea încredere în această dimineață. L-am păstra în mod deliberat în acele zile, pentru că știu - nu te lăsa în jos. Am lăsați apa să se răcească ușor, apoi se toarnă ceaiul. Și eu aștept. Frunze ar trebui să dezvăluie puterea. Știu asta. Nu-i grăbească. Mă bucură de. Încă ușor, și se toarnă ceai într-o pre-opărită cu cană cu apă clocotită. M-am scaun cu ea pe pervazul ferestrei, rupe o bucată de ciocolată, am deschis cartea, care încă nu reușesc să citească în această cursă și. Am zbura departe. Aceasta este ziua mea. vacanta mea. Nu mă deranjează - Constat această ploaie de dimineață.

Iti place ploaia, ca-l iubesc?

Îmi place să ascult muzica lui și să se gândească la altceva? Asigurați-vă că pentru a încălzi și plăcut. Iti place anticiparea ploii? Ai auzit sosirea sa iminentă? Tu simți că cerul este pe cale de a da naștere și împroșca tot ce-l deranjat ultimele câteva zile, săptămâni? Tu simți? I - da. Și mereu cu nerăbdare să. Îmi place rapid și ploaie rapidă, ploaie carismatic. Pokapyvanie dragoste ușor, în cazul în care copilul gâdilă degetele moi. Îmi place musonului, atunci când nu vezi nimic, si se pare ca ai fost zidite într-o peșteră de apă. Îmi place ploaie „bună dimineața“ - proaspete și liniștitoare, care se află sub umbrela și luate ca ceva indecent.

Pentru că trebuie să iubești ploaie

Dacă ești supărat și pyrskaete, nu înțelege cum poți fi atât de îndrăgostit de ploaie, vă spun, pur si simplu nu se fi permis. Mereu se disocieze ei înșiși umbrelă, terasa, Tent, coronament de copac. Recunoaste, ai fost întotdeauna frică de picioare ude, mizerie părul, ud și bolnav. Sunt sigur că n-ai dansat în ploaie. Și dacă au făcut acest lucru, foarte atent. Sau, după trei pahare de șampanie.
Nu-ți fie frică de ea. E un bun. Se poate și trebuie să fie iubit. La urma urmei, există, pentru asta.

1. ploaie - este întotdeauna un motiv pentru a rămâne la domiciliu

Asta este, dacă nu doriți ca cineva să se întâlnească, puteți apela și spune, știi, și am un duș care nu vrea să meargă nicăieri, de fapt, este chiar periculos să iasă într-o furtună, astfel încât eu stau acasă și ne întâlnim data viitoare, bine? Și nici nu va fi ofensat. Pentru că cineva cu care tocmai ai vorbit, prea frică să se ude, de asemenea, face o față de ploaie. Prin urmare, ploaie pot fi acoperite de întâlniri nedorite.

2. ploaie - este o carte bună sub ceai cald

3. Ploaie - o zi retrospectivele

Da, numai în ploaie puteți sta jos și filme. Sau culcă-te pentru filme. Și, în cele din urmă reconsidere tot ceea ce încă nu a putut ajunge în mâinile. Începeți cu clasice monocrome si termina unele ultimul serial TV bun HBO. Principalul lucru pentru a stoca pe snacks-uri, astfel încât să nu întrerupă incursiunile maraton în magazin.

4. Ploaie - e timpul să plângă

Fiecare dintre noi are în minte, există momente care aduc lacrimi. Uneori este util să le amintească și să trăiască din nou. Ploaia este mai ușor de a purifica. Este mai ușor să ierte și să uite, să închidă, să plece. Ploaie - este ca un punct de grăsime în ceva care nu a putut gestiona pentru a rezolva. Pașii decisivi de ploaie pentru a face mai ușor. Ploaia a spălat.

5. Ploaia - de data aceasta introvertiți

În cele din urmă, și pentru introvertiți a inventat eveniment. Iar numele ei - ploaie. Invitați introvert pe ploaie la ea, de asemenea, introvertit, acasă, și el va fi fericit. Și noi toți se întâmplă ca introvertitii și extrovertiți, aceasta înseamnă că fiecare dintre noi are propria sa ploaie.

6. ploaie - este timpul să facă ceva la care toate mâinile nu au ajuns la

Curățați casa, termina de tricotat pulover, duce la o prezentare sau un articol, care a fost mult timp de așteptare pentru. Deoarece toate la fel, pentru că tu stai acasă, nu mai este bâțâi. Prin urmare, cârpă în mâinile sale - și înainte.

7. ploaie - este cizme de cauciuc!

Ceea ce le-a cumpărat în zadar pentru o avere? Primele lor cizme de cauciuc dur am cumpărat cândva în EAU. În deșert, în cazul în care ploaia și raritate. Le-am adus acasă și așa așteaptă cu nerăbdare prima ploaie de primăvară. Cred că fiecare fată are un cizme de cauciuc strălucitoare. Este pentru ei trebuie să ne iubim ploaie.

Și acum? Acum te iubesc ploaia, ca-l iubesc? Recunoaste la fel, că el a fost să te un pic mai aproape, mai scumpe și mai cald. ceai Brew, va marca introducerea :)

7 motive pentru a iubi ploaie

articole similare