6 cele mai bune ceara pentru epilat

ceară de intrare în vigoare la „războiul“ cu fire de par de prisos

6 cele mai bune ceara pentru epilat

îndepărtarea părului corpul nu are nevoie de o femeie rară, ceilalți sunt în căutarea pentru cel mai bun mod de a efectua această procedură.

În clasamentul celor mai bune ceruri pentru organismul include cele mai eficiente mijloace de a da un efect de lungă durată și minimizează disconfortul (în cazul în care, la toate).

Depilflax Fildeș
Cel mai bun ceara fierbinte pentru depilare

În fotografie - ceara fierbinte pentru depilare Depilflax Fildeș. Prețul mediu de 1100 de ruble rusești (1 kg - 20 tratamente).

Ceara fierbinte Depilflax de Fildeș special concepute pentru ceruire intimă. Potrivit pentru toate tipurile de piele și păr de diferite grosimi. După contactul cu pielea ceara fierbinte prezintă o capacitate mare de lipire (bine aderat), oferind aderență chiar și cele mai dificile fire de păr. Se compune din ulei de nucă de cocos hidrateaza pielea si previne iritarea.

  • Ușor se topește și se răcește încet.
  • COPES cu cele mai multe fire de par „daunatoare“.
  • Este folosit și fără benzi.

Din recenziile de ceara fierbinte Depilflax de Fildeș:

„Am decis să încerc pe sfatul prietenilor ceară Depilflax - prietena crede că cea mai bună ceara pentru epilat. Ea a dat o brusochek nu-l cheltuit. Senzație ... interesant. Nu pot să spun m-am bucurat de procedura, dar efectul! Un sentiment că nici un fir de păr în exces la stânga! Il voi folosi!“.

„În scopul de a salva a decis să cumpere aceeași ceară fierbinte pentru ceruire intimă, care este utilizat în cabină - Depilflax, și să-l propria lui. Rezultatul - nici o diferenta! M-am gândit că succesul acestui caz dificil depinde de maestru, dar sa dovedit - din ceara! Acum o voi face doar de unul singur, nu este foarte dificil, și sa dovedit ...“.

byly Depil
cea mai buna ceara de fructe pentru fata depilare

În fotografie - ceara calda pentru depilare fata byly Depil. Prețul mediu al Rusiei: 420 ruble (15 ml, 5-7 proceduri).

Mijloace pentru depilare companie byly sa dovedit a fi eficace și ușor de utilizat. ceară caldă, cu aplicator cu role este cea mai potrivită pentru îndepărtarea părului facial (pe buza de sus). Facilitatea are o consistență groasă și lipicios, din cauza căreia o captură de fire de par. Compozitia cerii includ uleiuri organice și extracte din fructe, calmant piele. Înainte de inițierea procedurii, este de dorit să trateze tonic zona depilatoare, pielea a fost uscată și non-gras. Îndepărtați resturile de ceară după depilare posibil cu apă caldă.

  • pregătire rapidă pentru procedura.
  • Ușor de utilizat.
  • efect de durată.

Din recenziile de ceara byly Depil:

„Am văzut accidentul de ceară de fructe, a decis să încerce. În primul rând, am fost placut surprins benzi reutilizabile, care sunt incluse. Utilizați ceara a fost destul de frumos - gust bun și consistență nu prea lipicios. Aplicați un strat subțire, se intareste rapid. Cu toate acestea, am mai rămas câteva fire de păr ... A trebuit să repete procedura ".

„Nu știu ce fel de mustață ar trebui să fie faptul că acestea nu pot elimina ceara a fost ... Ei bine, sau am“ scăpat ușor. " Personal, am byly Depil ceara ajută prima dată, adevărul doare, dar ... pentru că frumusețea cere sacrificiu!“.

Alb Linia Natura Azulene
Cel mai bun ceara fierbinte în granule

În fotografie - ceara fierbinte pentru depilare alb Linia Natura Azulene. Prețul mediu al Rusiei: 130 ruble (100 g - 4 tratamente).

Ceară Granulat de film Natura cu azulena de la linia albă fermă - una dintre cele mai bune pentru îndepărtarea părului din zona inghinală, brațe și picioare. Datorita formulei sale speciale, ceara nu este numai în mod eficient îndepărtează chiar și cele mai scurte fire de păr și dur, dar, de asemenea, calmeaza pielea, evitând apariția de iritare. Ceara se topește la o temperatură de 45 de grade, repede „prins“ nu necesită utilizarea benzilor. Compuse din ingrediente naturale, preparate ceruri are o aromă plăcută.

  • Ușor de utilizat.
  • Cope cu fire de par dure și scurte.
  • Un minim de durere.
  • Acesta previne inflamatia.
  • Consum economic.

Dezavantaje: au nevoie de o mulțime de timp și ceară pentru picioare depilare.

Din recenziile de ceară din granule albe Linia Natura azulen-:

„Aceste pelete mici frumos pic de lucru, pur și simplu minuni! Am fost surprins să văd cum funcționează acest film de ceară! El a folosit mâna (care este de obicei foarte dureros!). Repede, în mod clar, fără milă, și ... mi-a plăcut! Durerea aproape nici! Cele mai multe nu cred .... "

„Am încercat și dungi, și diferite ceara pentru depilare ... acolo. Mă doare - înfricoșător! Un aparat de ras - nu este gravă. Din fericire, magazinul recomandat Natura azulenom.Eto cu cea mai buna ceara pentru epilat! Cât de frumos să lucreze cu el! Și se încălzește rapid, și nu curge, și prinde moment. Cinci ceară plus în granule!“.

Floresan adânc Depil
cea mai buna ceara de fructe epilat „profundă“

În fotografie - o ceară de fructe pentru depilare Floresan adânc Depil. Prețul mediu al Rusiei: 180 ruble (250 ml - 10 proceduri).

Numele de ceara fierbinte Floresan profundă Depil vorbește de la sine - este proiectat pentru „adâncime“ ceruirea zona inghinală. Pe bază de ceară de fructoza nu este doar ușor indeparteaza parul, dar, de asemenea, creează un efect de peeling. Aloe vera, care face parte dintr-un mijloc, calmeaza iritatia si previne parul incarnate sub piele. Produsul este potrivit chiar și pentru cea mai sensibilă piele.

  • Ușor și comod de utilizat.
  • În plus față de îndepărtarea firelor de păr, de îngrijire a pielii.
  • Durerea este aproape acolo.
  • Setul este format din benzi reutilizabile și lamă.
  • Ei bine, se spală cu apă.
  • preț rezonabil.

De la recenzii Floresan profundă Depil:

„O astfel de bikini nedureroasa de îndepărtare a părului nu am exista. Nu înțeleg - totul sa întâmplat? Îndoiala fost în căutarea pentru firele de păr rămase, dar ei doar nu! Unul și toate eliminate!“.

„Preferata mea - Ceară de zahăr Floresan adânc Depil. Este o placere! Și încălzirea rapidă și ușor de aplicat, și nu există aproape nici o durere. Nu m-am gândit că ar putea fi atât de ușor! Chiar și pielea după blând ...“.

Veet
Cel mai bun ceară caldă pentru depilare

În fotografie - ceara calda pentru epilat Veet cu uleiuri esențiale. Prețul mediu al Rusiei: 600 ruble (250 ml - 10 proceduri).

Poate cel mai popular de departe de depilare - un Veet. Este un succes si ceara calda această companie, îmbogățită cu uleiuri esențiale. Ceara Proiectat pentru depilare a întregului corp, potrivit pentru firele de păr rigide. Cu toate acestea, lungimea parului este să nu fie mai mică de 5 mm. Setul are o bandă și o lamă de unică folosință, cu indicator (pentru verificarea instrumentelor sunt disponibile pentru utilizare).

  • Ușor de utilizat instrument.
  • Textura și gust foarte plăcut.
  • Ușor de spălat cu apă caldă.
  • De îngrijire a pielii.

Din comentarii despre ceara cald Veet:

„Asta e tot ce scrie:“ Mă doare, doare. “. Ei bine, da! Ce-ai aștepta? Utilizați aparatul dacă o astfel de blând! Dar, ca o consolare pot spune că procedura pare mai puțin dureros de fiecare dată. Indiferent dacă te obișnuiești, sau de a face foliculului pilos este distrus ...“.

„M-am oprit alegerea pe o Depilare cu ceară caldă Veet, datorită faptului că este ușor de utilizat. chiar am timp să-l pună înainte de a se întărește, și, în același timp, să nu ardă! COPES cu vegetația pe corp (chiar si pe fata a incercat - lucrari), durere - moderată, aș spune ...“.

Kapous
Cel mai bun ceară pentru cartuș depilare

În fotografie - ceara caldă pentru depilare cartuș Kapous. Prețul mediu al Rusiei: 130 ruble (100 ml, până la 4 tratamente).

Ceara în cartușe este folosită pentru depilare de arme, picioare și spate, nu este potrivit pentru zona inghinală. ceara calda depilare Kapous, în funcție de conținutul de culoare, pentru toate tipurile de piele și păr de diferite grosimi. Ceara cu ulei esential de fenicul (galben) este utilizat pentru îndepărtarea părului greu și scurt, există, de asemenea, opțiuni pentru piele sensibilă, bronzata. Ceara de cald are o textura de gel, și este ușor de aplicat cu ajutorul rolei speciale. resturile de ceară (dacă există) sunt îndepărtate cu o cârpă umedă, fără nici o dificultate. Componente active: rășină, extracte din plante și uleiuri.

  • Convenabil reîncălzit.
  • Ușor de aplicat.
  • Se indeparteaza chiar si firele de păr dure și scurte.
  • Ea nu provoacă iritații.
  • Ieftin.
  • Se aplică un strat subțire, este necesar să dețină rola de mai multe ori.
  • Este dificil să se determine - ce fel de culoare cartuș pentru a alege.

Din recenziile de ceară cartușe Kapous:

„Niciodată nu am nu am avut o astfel de picioare depilare plăcută, cartușul Kapous. Cu toate acestea, am Voskoplav, dar puteți face fără ea. În general, acest lucru este mult mai ușor decât cu ceară fierbinte, ușor de aplicat, în mod uniform, funcționează perfect. Mi-ar recomanda! Cu toate acestea, trebuie să alegeți culoarea cartușului care este potrivit pentru tine! "

„Pentru pielea mea sensibilă la mine în magazin sfătuit cartuș Kapous cu ulei de argan. Am cumparat si doar incantat de rezultate! zero, în general, iritație! Eu chiar lotiune sau ulei nu este utilizat. Pur și simplu îndepărta restul de ceară cu o cârpă umedă (care, de altfel, nu a fost foarte puțin), și la 3 săptămâni bucurându-se de picioare perfect netede!“.

Ceea ce ceara pentru îndepărtarea părului este cel mai bun?

Ceruirea - este o modalitate sigură și dovedită pentru o lungă perioadă de timp (efectul durează aproximativ 4 săptămâni) pentru a scapa de firele de păr de pe corp. Cu toate acestea, orice, chiar și cea mai bună ceara pentru epilat are dezavantaje:

  • În primul rând, toate îndrăznit să ceara să țină cont de faptul că procedura este dureroasa.
  • iritarea pielii dupa procedura poate avea loc pe tot parcursul zilei, iar componentele de ceară - provoca alergii.
  • Cel mai bun spavlyaetsya de ceară, deoarece părul recrescut (5 mm).
  • Din prima dată epilarea cu ceara, nu toate lucru - asupra necesității de a adapta procedura.
  • Încă firele de păr ratat.
  • Ceara puternic murdar - adevăr, și apoi ușor de spălat cu apă caldă.

Din nou, cu experiența de a efectua epilarea devine mai ușor.

Cel mai mic îndepărtarea părului dureros este posibil cu utilizarea de ceara fierbinte. Cu toate acestea, acest instrument nu este potrivit pentru față și inghinală să-l folosească trebuie să fie foarte atent.

Face și îndepărtarea părului „profundă“ este cel mai bun de a utiliza fructe ceara cald, dar este necesar să se ia în calcul faptul că doare.

Mijloace de cartușe adecvate pentru picioare depilare. În plus, aveți posibilitatea să selectați opțiunea corespunzătoare în mod special pentru pielea ta. De asemenea, este clar că absolut orice ceara pentru epilat nu exclude disconfortul atunci când este folosit, astfel încât toți cei care nu pot tolera durerea, vă rugăm: alege alte mijloace pentru a îmbunătăți corpul lor.

Atenție! Există contraindicații, consiliere de specialitate necesare

articole similare