5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Forme de creativitate

Do It Yourself / DIY
Reciclare / a doua viață a lucrurilor

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Fiecare maestru intrebi mai devreme sau mai târziu, în cazul în care pentru a pune toate bogachestvo lor și cum rațional.

Desigur, puteți cumpăra un containere gata făcute în magazin și să nu sufere.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Dar noi suntem stapanii de a crea.
Prin urmare, mulți fac aranjamente diferite pentru stocarea propriile lor mâini.
În primul rând, pentru că, în general, hendmeyd un lucru placut, transferând căldura mâinilor noastre.
Și în al doilea rând, putem face acest lucru organizator-l pentru a se potrivi nevoilor dumneavoastră, iar acest lucru nu este întotdeauna posibil să cumpere în magazin.
Ei bine, și, în al treilea rând, putem da oa doua viață la lucruri vechi.

Nu sunt, de asemenea, o excepție, așa că am decis să utilizeze internetul și alege pentru ei înșiși idei utile. Sper ca cineva dintre voi sunt prea utile. Deci, să începem.

Organizatori Wall-panouri. Pentru cei care știu cum să coase, acest lucru este cel mai simplu mod de a organiza spatiul tau. El ia o mulțime de locuri nu, și toate instrumentele necesare la îndemână, și vă puteți decora astfel încât acesta poate deveni o parte a interiorului, evidențiați său. De exemplu, acesta poate fi făcut din același material ca perdele. Sau prosop.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Dar ideea inteligentă de reciclare blugi vechi - organizator buzunare jean.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Panouri de perete și un coș de textile Acesta aliniat perfect:

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Și, din moment ce eu vorbesc despre coșuri, uita-te la ei.

Deci, coșuri. Ele pot fi realizate din materiale textile, spumă de perete matlasat, și din pâslă - ea isi pastreaza forma bine. Și vă puteți conecta din fire croșetate. Fire, de altfel, puteți face propria, se taie în fâșii de un vechi tricou.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Și o altă idee mare - un coș de corduri împletesc cu fâșii de pânză. În opinia mea, foarte cool!

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Basket pot fi făcute din orice recipient rotund, care leagă fire sau funia ei tencuite.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Cei care nu pot coase, se poate face un organizator de cutii. O astfel de korobkumozhno oferă acoperire și a pus pe raft. Și puteți pune-l într-un birou sau sertar, apoi elementele mai mici nu vor fi pierdute și va fi întotdeauna la îndemână. Cutia în sine poate fi decorat orice material improvizat. Aici du-te resturi de tapet, resturi de tesatura, auto-adeziv, precum și orice detaliu dantelă decorative - margele, nasturi, paiete, margele.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Cutia poate fi lipite sau cravată un cordon decorativ.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

organizatori vnimaniyazasluzhivayut speciale pentru sertare de cabinet sau birou. Este foarte confortabil și funcțional, și cel mai important, puteți face rapid mâinile cutii de carton. Eu însumi am făcut acest lucru pentru produse cosmetice - în sertarul mesei de toaletă, și nu intenționează să se oprească aici. Doar există o opoziție - ramura nu ar trebui să fie prea adânc, și mici, de la mână pentru a obține intrare liberă. În caz contrar, va fi incomod sovem alege tot felul de lucruri din adâncurile organizatorului.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Această casetă, pe care am furnizat birourile.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Ei bine, cel mai interesant - în final. Și este - minikomodik din cutie. Se poate face din obicei big-box și pot fi asamblate dintr-o multitudine de capsule mici, dar greu de dimensiuni egale. Și chiar din cutii de chibrituri.

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

5 idei pentru stocarea de lucruri utile - meseriași echitabil - manual, lucrate manual

Cuvinte cheie

articole similare