3 mele cosmetice preferate din Asia

Așa cum am explicat deja produse cosmetice din Asia Femeilor Europene nu este pentru totdeauna. Motivele pentru aceasta sunt multe.

Deci, de data aceasta le-am oprit mai în detaliu, și, de asemenea, a vorbit despre fondurile asiatice specifice, care mi-a plăcut cel mai mult.

umiditate ridicată

Este ușor să spunem că trăim în diferite climate. În Asia, este întotdeauna cald cea mai mare parte a anului, umiditatea ridicată și soarele activ. Avem cel puțin șase luni ca aerul rece, tulbure și uscat în cameră. Și, bineînțeles, toate aceste nuanțe să ia în considerare atunci când aleg produse cosmetice.

Umiditatea ridicată este un efect foarte benefic asupra pielii noastre. Și dacă din Asia ar putea aduce ceva, mi-ar fi adus de umiditate.

Un ingrediente hidratante în produse cosmetice, cum ar fi acidul hialuronic sau glicerol. care funcționează bine în medii cu umiditate ridicată și normală, din păcate, nu se poate face față cu sarcina de fumatori cu aer uscat.

soare activ

În Asia, pe tot timpul anului soare, mai degrabă activă și un indice ridicat UV, astfel încât pielea să fie protejate cu atenție. Adică au nevoie de o crema cu un SPF ridicat.

Printre produsele cosmetice asiatice sunt atât de multe produse cosmetice cu factor de protecție ridicat. Dar aceste fonduri nu sunt necesare în centura de mijloc a Europei, mai ales în timpul iernii. Crema cu un SPF de mare va fi o povară în plus pentru pielea noastra, care va interfera cu reînnoirea normala a epidermei.

În Asia, există o iarnă aspră, și astfel problema protecției de frig nu este relevantă. În condițiile în care este necesar, du-te periodic 20--20, desigur, necesită o abordare specială și produse cosmetice adecvate.

În plus, aceste fluctuații de temperatură se pune blând nu este foarte util pentru vasele de sânge, în special dacă acestea sunt inițial slabe. Prin urmare, este necesar să se includă în structurile de îngrijire întărește peretele vascular și îmbunătățește microcirculația.

Componente anti-îmbătrânire și morphotype

Și, desigur, vreau să vă reamintesc din nou că europenii și asiaticii încă diferite tipuri de îmbătrânire.

Trebuie înțeles faptul că tipul de îmbătrânire - nu este doar tipul pentru care va avea riduri sau alte modificări legate de vârstă. tip de îmbătrânire - este, de asemenea, pielea are nevoie de anumite componente.

De exemplu, într-un asiatic cosmetice anti-îmbătrânire este utilizat pe scară largă anti-îmbătrânire componente, cum ar fi scualen. Fondurile din aceste componente este acum foarte popular cu multe dintre femeile noastre. Dar studiile arata ca femeile asiatice cu niveluri de vârstă squalene picătură, în timp ce femeile din Europa, de obicei, rămâne neschimbată. Prin urmare, faptul că asiaticii sunt bine, noi în mod inutil și întinerire miracol nu aduc.

Daca sunteti fan de produse cosmetice din Asia, apoi se poate studia cu atenție problema. Nu numai gama și formulări cosmetice, dar, de asemenea, cât de mult este necesar și benefic, ținând seama de diferite condiții climatice și de diferite morphotype.

Favoritele mele de cosmetice din Asia

Coreeană BB Cream Dr. Jart +

3 mele cosmetice preferate din Asia

La un moment dat am încercat diferite creme coreeană BB și CC și nimeni nu-mi place. Dar pentru o excursie în Asia, resurse tonale branduri profesionale pe care le folosesc la Kiev, din păcate, nu sunt potrivite, deoarece acestea fie contin SPF scăzut, nu conțin nici un SPF deloc.

Dr. BB Cream Jart ma sfătuit Tiina Orasmae-Meder, când am vorbit după interviul de la Kiev. Tiina a spus că a fost anticearcan ei preferat și am decis, din moment ce ea Tiina recomandă, atunci trebuie să încercați 🙂

Crema este comercializat ca un efect de lifting anti-îmbătrânire și, pe lângă SPF 45 peptide prezente și ingrediente de hidratare în formulare.

Am abordat aceasta crema este perfect. El merge perfect, nu bloca porii si ridurile, este foarte bine păstrată în căldură și umiditate și, cel mai important, bine protejează pielea de razele soarelui. M-am dus la diverse turnee, a petrecut mult timp în soare și niciodată nu a ars.

Cu siguranță găsi bază ideală nu este ușor - aveți nevoie pentru a ridica un instrument individual. Dar cred că fetele mature pielea 30 și mai în vârstă pot să acorde o atenție la această facilitate, în cazul în care sunt în căutarea lor fundație.

Iar pentru o piele tanara de la acest brand au alte creme BB:

  • Pentru tipurile de ten gras
  • Pentru piele cu pori dilatati
  • Pentru tenul gras, cu efect anti-inflamator

Nu am încercat aceste instrumente, dar cred că, dacă aveți o astfel de situație, și sunteți în căutarea de fundație, aveți posibilitatea să acorde o atenție la aceste fonduri. Poate că se va potrivi, deoarece calitatea este foarte buna.

Bineînțeles că nu voi folosi această cremă în Kiev, în timpul iernii, dar perioada de activitate solară și în timpul călătoriilor în țările calde - acest lucru este acum favoritul meu.

Loțiune hidratantă Hada Labo

3 mele cosmetice preferate din Asia

Următoarele mijloace - o lotiune hidratanta de la marca japoneza Hada Labo. Acest instrument am găsit în Thailanda, mai degrabă găsit Vadim, atunci când în căutare de ceva interesant, am studiat compoziția produselor cosmetice în magazin de cosmetice.

Aceasta lotiune contine acid hialuronic cu greutăți moleculare diferite. Și, desigur, sarcina principală a lui - hidratarea pielii. Consistența acestei ser lotiune seamănă cu o și poate fi folosit ca un ser hidratant sub o zi, noapte, soare sau fundație pe bază de apă ușoară.

Am văzut această loțiune departamentele cosmetice în rețeaua de piață Tops în orașe diferite - atât în ​​Bangkok și Chiang Mai și Pattaya, peste tot mai scurt.

Volum mare - 170 ml, și este ieftin - aproximativ 500 de baht, care este de aproximativ 14 $, așa că l-am nanoshu cu generozitate pe fata si pe gat, si zona pieptului, și nu numai eu, ci Vadim. În general, un hidratant excelent la un preț accesibil. Mai ales în sezonul cald, atunci când te duci la mare, ca la ambulanta după expunerea la soare.

Și vreau să răspundă la o întrebare pe care l-am întâlnit accidental pe internet, unde a studiat cu privire la această facilitate. Pot aplica lotiune hidratanta pentru pielea din jurul ochilor. Da, poți.

ulei de nucă de cocos

Ultimul favorit, pe care vreau să-ți spun - acest lucru este uleiul de nucă de cocos. I-am cumpărat acest ulei în Thailanda, dar uleiul de nuca de cocos se găsește în aproape toate țările din Asia, unde cresc nuci de cocos.

Uleiul de cocos - este un remediu excelent pentru îngrijirea părului și scalpului. Pentru a face acest lucru, se poate aplica timp de 15-30 de minute pe rădăcinile părului, înainte de cârlig și apoi se spală părul cu șampon. Și puteți aplica ulei de nucă de cocos pe vârfurile de păr curat, astfel încât acestea nu sunt uscate și bine pieptănat.

De asemenea, uleiul de nucă de cocos poate fi folosit pentru îngrijirea pielii corpului, brațe și picioare. Personal, imi place sa folosesc ulei de nucă de cocos este în îngrijirea pielii corpului, în special în zonele uscate - Adică, mâini, picioare, gambe. L folosesc uneori singur, uneori sub crema hidratanta pentru hrănire suplimentară.

Dar, ca și pentru piele, uleiul de nuca de cocos 1-2 picături pot fi aplicate, în principiu, sub crema hidratanta ca serul de ulei. Dar, personal, am ulei de cocos pentru pielea feței nu se potrivește. este prea greu pentru mine.

Prin urmare, dacă aveți pielea sensibilă sau ten gras, atunci va trebui să aibă grijă de o persoană, acest ulei nu este de asemenea potrivit. Dar, dacă aveți pielea uscată, ofilire, este foarte posibil să te simți confortabil. Deci, pe care le puteți încerca, dar încercați să atenție.

3 mele cosmetice preferate din Asia

Cum de a alege un ulei de nucă de cocos bun

În primul rând, să acorde o atenție la compoziția, ar trebui să fie de 100% ulei de nucă de cocos naturale. Deoarece ulei mineral, uneori, în ulei de nucă de cocos, se adaugă.

Acest ulei nu se congela, dar beneficiile unei astfel de instrument este discutabilă. Prin urmare, să studieze cu atenție eticheta și să vedem că acolo a fost scris „100% ulei de nucă de cocos natural este presat la rece“.

ulei natural miroase de nucă de cocos. Miroase un pic ca mirosul de „Bounty“, dar nu atât de bogat și dulce, și foarte ușoară și plăcută.

Un alt punct important - naturale de nucă de cocos lichid ulei și transparent, dar ingheata la o temperatura de 24 grade - este luat fulgi, devine gros alb. Dar acest lucru nu înseamnă că uleiul sa deteriorat.

Dimpotrivă, înseamnă că ai acum, ulei de nucă de cocos naturale. Și este de ajuns să-l țineți în mână pentru a încălzi uleiul și din nou devine lichid și transparent.

Deci, dacă sunteți în țările din Asia, puteți cumpăra ulei de nucă de cocos. Doar nu cumpara petrol undeva pe stradă sau pe plajă. Mai bine să cumpere petrol în departamentele de specialitate în mall-uri. Există petrol și condițiile de depozitare sunt corecte, iar calitatea este, probabil, mai bine.

I-am cumpărat mai întâi o sticlă mică de ulei de nucă de cocos pentru a încerca. Un Kiev, am cumparat o mare sticla de ulei de nucă de cocos, care este etanșat pentru a zbura în siguranță avionul la Kiev, jumătate de litru.

Dar, dacă nu sunteți de planificare o excursie în Asia, nu contează, pentru că uleiul de nucă de cocos de înaltă calitate pot fi cumpărate de la magazinele online.

Ceea ce este mai interesant de citit:

3 mele cosmetice preferate din Asia

Peste 10 ani, am ajuta clienții mei pentru a prelungi youthfulness pielii și îi conferă un aspect frumos și bine îngrijit. Acum, cu ajutorul de îngrijire a pielii Tutorial si desigur facial auto-masaj „Renaissance“. îmbunătăți starea pielii se poate, practic, toată lumea.

articole similare