17 zile pentru care ai căzut din dragoste - site-ul pentru suflet

Mi-ai cerut o tunsoare. La început am crezut că glumești, dar te-ai uitat brusc la mine ca un copil în vârstă de 5 ani, care nu vrea să mănânce legume, și a insistat să taie părul meu. Îmi amintesc prima dată când ne-am întâlnit, ai căzut în dragoste cu părul meu lung și a spus că ar trebui să nu am îndrăznit, în orice caz, să le taie.

Ai spus că ai o stare proasta, asa ca am plecat mai devreme de la locul de muncă pentru a vă surprinde prin brioșe preferate. Dar am fost blocat într-un blocaj în trafic. Când te-am rugat să mă aștepte câteva minute, pentru că am ceva pentru tine ... ai spus că ai întâlnit deja cu prietenii și mi-a cerut să merg acasă. Am lăsat dezamăgirea mea în cutie cu prajiturele, în speranța că veți înțelege.

Ai fost fericit. Ai fost fericit, pentru că în cele din urmă a terminat vizionarea serialelor TV preferate. Ai fost fericit, pentru că în cele din urmă putea să doarmă. Ai fost fericit pentru că prietenul tău sa căsătorit, iar când am spus că vom prinde în curând cu tine întrerupt ... iar această pauză a fost cea mai eșec de profil înalt pe care l-am auzit vreodată.

Noi nu am văzut. Primul mesaj am primit a fost „Vă mulțumesc.“ Am fost bucuros că în sfârșit ai deschis cadoul meu acum două zile. Am spus ceva pe tema iubirii. Ai spus inima. Acesta a fost ultimul mesaj de la tine in acea zi.

Am întrebat ce a fost greșit. Ai răspuns prin cerându-mi aceeași întrebare. Ai plecat de la un răspuns. Nu-mi amintesc când a fost ultima dată când ai postat chiar o propoziție completă.

Vorbesti unele pasaje, fraze, dă din cap. Mesajele sunt mai scurte. Mai rece. obține abia o „Bună dimineața“ și „Noapte bună.“ Solicită încă acolo, dar ultimele 2 minute, și le știu pe de rost: „Nu sta până noaptea târziu“, sau pur și simplu, „Dragă, eu sunt foarte ocupat, suna înapoi.“

gesturile tale devin reci. Când eram împreună, ne-am simtit distanta dintre. Am ținut mâinile, dar nu senzații. Am fost dor de tine. În timp ce ai fost acolo.

Sunt o reducere de păr. Am tăiat părul, în speranța de a ne salva. nonsens, știu, dar nu am putut găsi un motiv pentru care te-ai mutat departe, sau de ce m-am simțit un astfel de disconfort. Sunt o reducere de păr. Ai spus că pentru mine, așa că este mai bine. Acesta a devenit un pic mai ușor.

Te-ai simțit inconfortabil sărutându-mă. Devii frică de meu fiecare atingere.

N-am discutat.

I-am spus, "Îmi pare rău." Am cerut scuze pentru ceea ce nu a fost chiar sigur. Am cerut scuze pentru că nu a inițiat conversația. Am cerut scuze pentru că a cerut prea mult din timpul tau. Am cerut scuze pentru ei înșiși.

Am fost împreună, dar undeva, am înțeles totul între tăcerea și singurătatea mea.

Ne-am oprit vorbind, iar pe 17 am știut că sa terminat între noi din prima zi.

articole similare