15 semne că ești cu omul tău

Când este vorba de dating si relatii, de multe ori mă întreb eu cum unii oameni se comportă cu alții. Eu mă întreb, de ce nu lasă în cazul în care consideră că nu primesc ceea ce merită și sper că apreciază cu adevărat partenerii lor, dacă ei primesc ceea ce merită.

Cred că o mare parte a problemei constă în faptul că mulți oameni nici măcar nu știu ce înseamnă să aibă o relație sănătoasă sau el însuși ar trebui să conducă „omul potrivit“ ( „femeie dreapta“) în legătură cu partenerul său.

Pentru a clarifica situația, am făcut lista, care este format din 15 elemente cum ar trebui să se comporte omul potrivit în relația.

1. Omul corect nu va lasa sa uiti cat de mult te iubește

Nici nu pot să-ți spun cât de multe conversații am avut cu oameni care cred că relația lor este nici un atașament. Bărbații din viața acestor femei nu le-a făcut se simtă iubit, dorit și de neprețuit. Aceasta este cea mai importantă parte a puzzle-ului - omul potrivit vă va aminti întotdeauna cât de mult insemni pentru el.

Dacă cineva te iubește cu adevărat, vei ști acest lucru și se simt. Dacă nu, atunci de fiecare dată când se vor întreba: „Loves - nu iubește.“

2. Omul potrivit vă va sprijini întotdeauna

Indiferent dacă doriți să se întoarcă la predare, după 20 de ani și pentru a termina o magistratură, pentru a începe să cânte profesional sau să stai acasă și să se ocupe cu familia, omul potrivit tine si aspiratii in viata ta va sprijini întotdeauna. El nu te va împiedica sau face sa te simti ca tine nu se poate face față cu faptul că cartografiată. Acesta va fi lângă tine, cu tine pentru a depăși fiecare pas din drum, se bucură de realizările dumneavoastră și consola în timpul eșecuri.

3. Omul potrivit te va inspira mereu

Pentru a inspira pe cineva să aibă nevoie să facă eforturi și pentru modul în care trăiești viața ta și cum te influențează în mod pozitiv viețile altora. această energie masculină și ambiție și impactul asupra ta, în timp ce urmărește hobby-urile sale.

4. Omul potrivit va face toate eforturile pentru a câștiga încrederea

Omul potrivit vrea să se simtă confortabil și încrezător în relația ta. Ai încredere în cineva - aceasta este baza unei astfel de relații, iar acest om este înțeles. Fără încredere nu există iubire sau respect. El va înțelege că încrederea nu trebuie să câștige numai, dar, de asemenea, pentru a salva.

5. Omul potrivit vă va aminti întotdeauna că ești frumoasă

El își dă seama că, pentru a face sa te simti frumoasa, nu este doar să-ți spun despre asta. Asta ar însemna că el într-adevăr te face sa te simti frumoasa. Acest lucru se reflectă în modul în care se uită la tine, te atinge ca iti pasa. El va observa o schimbare în aspectul dvs., pentru care le-ați pus atât de mult efort, și vă aduce aminte de modul în care sunt atractive chiar și atunci când nu se schimbă.

Omul potrivit își dă seama că nu contează dacă sunteți în pantaloni de sport pe canapea sau în rochie de seară, la un concert, atunci când iubești pe cineva pentru care el sau ea este, de fapt, tot ceea ce este legat cu ei devine frumoasă.

6. Omul potrivit va face să vă simțiți în siguranță

Am susținut întotdeauna că cel mai bun compliment pe care o femeie poate spune omul, este să admită că, odată cu el se simte în siguranță. Nu contează cât de atractiv este și cât de distractiv este tu crezi, sau câți bani ai, dacă o femeie nu poate dormi noaptea lângă tine, nimic nu contează.

7. Omul pe dreapta a face lucruri mici

Ați menționat expoziția de artă, care va avea loc în orașul tău, și el a decis să te conducă să-l viziteze? Nu contează cât de lucrurile mici pot părea la acele sau alte lucruri, omul potrivit va înțelege că este toate minciunile din aceste lucruri mici.

8. Omul din dreapta nu este niciodată prea departe

Este clar că relația va fi diferențe și, uneori, ceartă, dar nu există nici un motiv să se rănească unii pe alții, și chiar mai jignitoare. Omul potrivit să rămână calm și să se concentreze asupra problemei.

9. Omul potrivit continuă să evolueze

10. Omul potrivit înțelege că faptele vorbesc mai tare decât cuvintele

Când în viața ta va fi omul tău, vei realiza că oamenii care aruncă cuvinte în vânt, nu ține promisiunile lor - nu merită respectul tău. Oamenii care țin de promisiuni - merită respect, iar acest om este unul dintre ele.

11. Omul din dreapta va fi deschis pentru tine

Pentru cineva să-și exprime emoțiile lor, să recunoască temerile și să vorbească despre dorințele cele mai secrete poate fi greu, dar dacă persoana din partea dreaptă, apoi a deschis ușa mult mai ușor. Omul drept nu se va ascunde de tine ceva sau pentru a păstra sentimentele lor, știind că aceasta va provoca frustrare și tensiuni în relațiile. Dar, cu toate acestea, toată lumea ar trebui să fie ceva personal.

Omul 12. dreapta va fi întotdeauna sincer cu tine

Onestitatea este fundamentul fericit relație, sănătoasă. Și omul potrivit știe.

13. Omul din dreapta se va asigura că nu doriți să mint

Confortul într-o relație începe cu abilitatea de a fi deschis și sincer cu partenerul tau - si aceasta abilitate, la rândul său, începe cu înțelegerea că niciodată nu va fi condamnat. Omul potrivit pentru a vă ajuta să se deschidă și să împărtășească sentimentele lor cu el. În aceste privințe nu există nici o teamă că el va încasa la tine mâner sau va merge mai departe și că, dacă ai ceva să-i spui.

Acest lucru înseamnă că, de lângă ea va fi versiunea cea mai autentică de tine.

14. Omul din dreapta nu vă va arăta cruzime

Probabil cel mai important dintre toate elementele. Fie că este vorba mental, emotional sau fizic, omul potrivit nici nu va gândi să te rănesc. Dacă, totuși, se întâmplă ceva cu tine, vă rugăm să aveți puterea și respectul de sine vorbesc despre asta cu cineva, sau să se retragă imediat din astfel de oameni. Un om bun nu se va permite să atitudine crudă față de ceilalți.

15. Omul din dreapta va fi mereu lângă tine

Când un om dedică timpul său și iubești pe cineva, nu există scuze nici un caz. Va fi atât vremurile bune și nu este așa. Vor fi probleme și situații neașteptate. Dar acest om va fi întotdeauna acolo și va fi pilon principal dumneavoastră.

* Desigur, ar fi necesar să se facă un fel de notă de subsol. Acest lucru nu înseamnă că poți neglija minciuna partenerului sau sa-l pacaleasca. Acest lucru nu înseamnă că poți trăda încrederea și se așteaptă că va rămâne acolo. Lucru este că va trece prin toate împreună și să păstreze această integritate, chiar și în vremuri dificile.

Orice om poate fi lângă tine, într-o zi însorită. Dar adevăratul test de loialitate în viața ta va fi o furtuna de azi.

Amintiți-vă, în cazul în care persoana cu care sunteți împreună, încercând să fie mai bine pentru tine, vă rugăm să-i spui cât de mult aprecia. Nu contează cât de bun este cineva, nu există nici un sentiment mai gol decât atunci când dai inima ta persoanei care îl ia de la sine.

articole similare