15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

1. Rowan Atkinson și-a exprimat pasăre Zazu în filmul de animație "The Lion King"

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

vocea lui Atkinson poate fi auzit în versiunea originală în limba engleză a desene animate

2. Mr. Bean ar putea fi dl Conopidă

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Înainte de Atkinson a ales numele eroului său, „Mr. Bean“ (Mr. Bean), el a încercat la început să-l numesc „Dl. Alb“ și chiar „Dl Conopidă“

3. britanic regina Rowan Atkinson a decorat cu Ordinul Imperiului Britanic

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

La Rowan Atkinson are titlul de Comandor.

4. Mulți ani au fost balbaiala Atkinson

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Este din cauza balbismul Rowan Atkinson (Rowan Atkinson) este foarte rar dă interviuri, și toate filmele sale despre Mr Bean costa aproape fără cuvinte de eroul său. După cum a recunoscut de către actorul, dificultățile deosebite a dat cuvintele care încep cu litera „B“. Pentru a le pronunță, el a trebuit să o pauză.

6. Atkinson iubește mașinile

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Se spune fiecare actor Atkinson Stiven Fray, Rowan îi place să călărească pe un teren de tenis hărți. Dar altele decât că, Atkinson este un mare fan al masinilor sport, iar el însuși are un număr de mașini de lux exclusive. Actorul, de asemenea, scrie în mod regulat în reviste auto.

7. Atkinson nu-i place proprietarii Porsche

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

„Am o problemă clară cu Porsche. Acest aparat minunat, dar eu știu că niciodată nu mi-am imaginat un astfel nu cumpara. Într-un fel, proprietarii Porsche - sanatatea orice fel pentru ei, ca să nu se îmbolnăvesc - absolut nu tipul de oameni care imi plac. Nu spun că mașinile Porsche - este un morman de gunoi, nu sunt doar psihologic pregătită să aibă o astfel de mașină ".

8. Filme despre dl Binet au fost prezentate în mai mult de 200 de țări

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

9. Fiica Lily Rowan a jucat în filmul „Holiday Mr. Bean“

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Lily este acum concentrat pe o cariera in muzica si nu are planuri de a face filme.

10. Atkinson - un mare fan al filmelor cu James Bond

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Așa că, atunci când în 1983, Atkinson a fost un rol mic in „Niciodata sa nu spui“ niciodată „“ cu Shonom Konneri în rolul principal, fericirea actorului nu a cunoscut limite.

11. La prima intalnire cu viitoarea sa sotie, Atkinson a fost tăcut cele mai multe ori

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Pe parcursul întregii seri în restaurant, cum spune actorul, el a vorbit doar o singură propoziție - „Te rog treci ketchup-ul.“

12. Atkinson a fost la nunta prințului Charles și Camilla Parker Bowles

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

13. La educație Rowan Atkinson două mai mari

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Rowan Atkinson a absolvit Universitatea Newcastle, cu o diplomă în inginerie, precum si la Universitatea din Oxford

14. Atkinson știe cum să zboare un avion

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

O dată, în timpul unei călătorii în Kenya, pilotul aeronavei, care a zburat un actor leșinat. Atkinson a trebuit să preia controlul asupra aeronavei până pilotul reînviat.

15 Date despre Rowan Atkinson, care a jucat celebrul dracu 'Mr Bean

Mr. Bean a devenit cel mai de succes proiect Rowan Atkinson.

articole similare