14 moduri de a face călătorie

Sunteți jefuit, ai pierdut un portofel, banca a blocat cardul, sau pur si simplu banale irosite toți banii? Pentru acest calator nu este un motiv pentru a merge înapoi acasă! Mai jos - o modalitate de a îmbunătăți starea dumneavoastră financiară, fără a se deplasează de la o distanță.

14 moduri de a face călătorie

1. Utilizați camera. Chiar dacă nu plânge ediția națională Geografic, fotografiile de călătorie ar putea merita publicul lor. Aranjarea fotografii de peisaj și scene de stradă pe photostocks: shutterstock.com, depositphotos.com. Un număr mare de imagini și etichete bine aplicate pot aduce venituri destul de stabil și complet independent.

2. Scrie articole. Împreună cu fotografia, una dintre cele mai populare moduri de a face bani pe drum. Dacă nu ajunge să câștige faima si bani Hunter S. Thompson, dar poate, în cel mai rău caz, să ia copywriting rescrierea la bursele de conținut pe Internet cum ar fi advego.ru/.

3. Pentru a participa la festivaluri. Festivaluri - un loc minunat nu numai pentru petreceri, dar pentru a obține cinstit bani de la populație. Puteți obține în pentru a ajuta pe cineva de la dealeri locali, dar puteți aranja propria afacere de vânzare porumb fiert sau întrebam de Tarot.

4. revindeti. Nu știi ce să fac cu suveniruri, cumpărate în mod nechibzuit la târg locale? Pune-le la licitatie pe ebay.com - în timp, poate fi o afacere bună.

5. Ajutarea la fermă. Mulți fermieri sunt fericiți să ofere cazare și hrană în schimbul ajutorului de uz casnic. Munca, desigur, considerabil, dar va va prezenta cu o experienta de neuitat a vieții într-un mediu autentic. Găsiți proprietarii de terenuri care au nevoie de muncitori, este posibil să se împartă www.wwoof.org/

6. Pentru a lucra în cămin. Multe cămine sunt angajarea lucrătorilor temporari în schimbul unui pat de copii gratuit și o mică taxă. Poate ideea de recoltare pentru alte călători și te înstrăineze în primul rând, dar veți obține bani rapid, un acoperiș deasupra capului și o mulțime de prieteni noi.

7. Donează sânge. Consiliul nu este pentru fiecare zi, cu toate acestea, astfel încât să puteți obține rapid de numerar necesare. În același timp, probabil, sângele tău va salva viața cuiva.

9. Fii un cobai. Dacă sunteți un copil și apoi a efectuat experimente, cum ar fi: „Ce se întâmplă dacă bei o Coca-Cola Mentos?“, Atunci, acesta este treaba pentru tine. Pe www.gpgp.net/ resurse (Ia plătit la cobai), veți găsi mulți oameni de știință interesante care sunt gata să experimenteze pe tine. precomandat plăti bani, desigur.

10. Poker Online. Riscant, desigur, dar lumea nu este atât de puțin călătorii, care călătoresc cu privire la lumina de pe card câștigă.

11. Pentru a salva mediul înconjurător. În unele țări, este nu numai lipsită de etică, ci și profitabil: în sticla predat aveți suficient de lucruri pentru a cumpăra, cel puțin, mai mult o sticla (complet). sticle de sticlă pentru predarea nu ia neapărat gunoiul (moveton) - uita-te pur și simplu la colțurile pensiune dumneavoastră.

13. Pentru a lucra într-o librărie. Proprietarii cărții, de regulă, destul de loial să angajeze angajați. Și proprietarii de faimoasa rețea pariziană Shakespeare and Company si are de oferit, în plus față de locul de muncă și de pat gratuit, dacă vă promit să se întoarcă pentru a citi o carte pe zi.

14. Sail pe o navă. Du-te în apus de soare, a primit un loc de muncă pe un iaht sau un vas de croazieră. Găsiți lucru în www.globalcrewnetwork.com/ de resurse sau doar întrebați în jurul portului local al unui post vacant. Acest lucru va asigura că supraetajate imediat, bani și costisitoare la următoarea destinație.

Desigur, acest lucru nu este toate modalitățile prin care te pot ajuta în timpul călătoriilor. Poate te joci la flaut bine faci masaj, țese afrokosy sau iepure tricot - în acest caz, vă puteți dispensa de sfaturile de mai sus. Principalul lucru - nu se tem de dificultăți temporare. Și să păstreze un banii câștigați peste noapte: chiar și pentru ei, și nu pot cumpăra fericirea, bani este încă mai bine.

Bună ziua tuturor! Numele meu este Irina Bondarenko, am Siberian, de lucru la distanță, eu locuiesc pe insula Bali.
În timp ce încă în școală, părinții mei mi-a dat o excursie în orașul Alma-Ata.
Acest moment a fost un punct de cotitură în viața mea - să călătorească, să se deplaseze liber în întreaga lume, de a trăi în cazul în care doriți - a devenit visul meu pe tot parcursul vieții. Și deja în viața adultă, în măsura în care este posibil, eu încerc întotdeauna să merg în vacanță în alt oraș, țară, la mare cald, soare fără sfârșit.

Acum, întrebarea mă întreb din când în când să știu dacă mă duc acolo, de ce post favorit sau de afaceri nu este favorita ta, de ce a făcut dispare entuziasmul. Și încă o dată, băi de soare pe malul Golfului Thailandei, am devenit dintr-o dată clar - viața în călătoria pe care este exact ceea ce am nevoie.

În acel moment m-am avea idee puțin ce pot face pentru a face, asupra a ceea ce înseamnă să călătorească, în cazul în care pentru a câștiga venituri. Și tot ceea ce eu nu vorbesc engleza.

După ce a ajuns în Novosibirsk, am cumpărat un mic netbook, primul computer în viața mea. Am stat zile și de „sulița“ a studiat butonul, numit copiii întrebat modul în care aparatul este oprit? ))).

Timp de trei ani am fost studiat. Am stăpânit pe internet, cumpara o varietate de cursuri de formare, du-te la webinarii. Acesta a trecut prin mai multe escrocherii și haypikov, după o mulțime de bani, dar visul meu a fost atât de mare încât era imposibil să mă oprească nimeni.

Timpul a trecut. Acasă, locul de muncă, acasă. În tensiunea a crescut de dus - bine într-adevăr tot ce am lăsat în această viață - să aștepte în liniște pentru pensionare!?

Imagine sumbra de pensie pentru limită de vârstă de 10 de mii de ruble pentru a conduce într-o depresie. Și din nou, m-am așezat la calculator caută, caută, în căutarea ...

Galina găsit pe internet, a scris o scrisoare către ea. Răspunsul ei, rezultatele uimitoare pe care le-a primit de la metodele de predare la teleworkers centru de formare m-au interesat, fără ezitare, am cumpărat de formare.

Luna, lacomie am fost antrenat, greu de făcut temele, așteaptă cu nerăbdare noul webinarii. Pas cu pas, încercând mâna la diferite ocupații, am învățat să câștige. În primul rând, un dolar, apoi zece, și deja în a treia săptămână de curs, am plătit integral pentru costul său.
Ca urmare, el a câștigat 300 de dolari, înainte de formare părea atât de dificil, aproape imposibil, și chiar din domeniul fanteziei.

Pentru mine, am realizat un singur lucru - toate pot învăța, foarte important este faptul că doresc și nu fi leneș. Dacă o persoană are un vis imens, nimic nu-l va opri!
Visul meu a devenit realitate!

După absolvire, am renuntat la slujba mea și a zburat la Bali, fără un bilet de întoarcere, și nu singur, ci cu fiica mai tânără, care era însărcinată de șapte luni.

Acum locuiesc în Bali, câștigând la distanță nyanchitsya micul său nepot. Am destul timp liber, pe care eu sunt mulțumit că pot cheltui pe ei înșiși, pentru a comunica cu oameni interesanți, avem pe insula destul de puternică comunitate rusă.

Aici trăiesc alte personalități interesante libere de călători, persoane fizice, antreprenori și. Recent a organizat udalenschikov sat în care am folosit pentru a fi fericit să vină la diferite petreceri tematice, și nu este pur și simplu nerealist să se arunce în aer pozitiv, de fiecare dată când vine cu ceva nou.

Cineva începe proiectele lor, cineva a mers să facă un tur în jurul lumii, cineva dă naștere la copii. viața de zi cu zi, în fiecare nouă zi nu este ca anterior ...

În fiecare zi, primesc mai multe e-mailuri cu întrebarea cum toate astea ia și du-te, și dintr-o dată nu va funcționa, și așa mai departe. Iar răspunsul este mereu același: nu este necesar să-ți fie frică, trebuie să acționați. Viața favorizează Bold, și îndrăzneț dă totul.

Astăzi, dacă nu sunteți în cazul în care doriți să-și regândească tot ceea ce faci, pentru că este viața ta, și merge, și, uneori, trece.

articole similare