8 întrebări incomode despre nunta

1. „Ești un gând bun?“

Poate întrebarea cea mai frecvente întrebări. Întrebat mire lui și rudele, prietenii și colegii miresei, in timp ce aspectul general simpatic în ochii lui și clătină din cap. Judecând după mintea iscoditoare, se așteaptă că acum vă surprindă iluminare, prima dată când te oprești să se gândească la această decizie, a ezitat, și a schimbat imediat planurile. Între timp, singurii oameni cărora le pasă cu adevărat despre seriozitatea intențiilor dumneavoastră și ele au dreptul să-l întreb - este părinții tăi.


Pentru a răspunde:

„Desigur. Ne iubesc cu adevarat
alte și vrem să fim împreună. "

2. „TU PREA MULT TIMP MET“

Este, de obicei, pronunțată ca un reproș, și presupune că sunteți deja obosit de unul pe altul și să se căsătorească doar pentru că „după cum este necesar“. De asemenea, puteți partaja accidental câteva povestiri despre cuplurile care au o căsătorie civilă a trăit timp de mai mulți ani și a rupt aproape imediat după înregistrarea oficială.


Pentru a răspunde:

„De fapt, noi am fost mult timp implicat în
pregătirea de nunta nu este pur și simplu luate în considerare
este necesar să spun tuturor. "

3. „Cât de mult este?“

În ceea ce privește absolut totul - de la rochia miresei la o nunta cupcakes. Înainte de a răspunde, încercați să afle scopul pentru care a fost întrebat. Poate că acest lucru nu este un interes doar inactiv și iscoditoare pregătește propria sărbătoare?


Pentru a răspunde:

„Nu-mi amintesc, dar eu pot
Share Contacte contractor! "

4. „Esti prea puțin cunoscut RECIPROC“

Nu contează cât au trecut de mai multe luni sau ani de când te iubesc, există întotdeauna oameni care cred că vă aflați într-o grabă cu nunta. Acest lucru se întâmplă chiar și atunci când sunt familiarizați cu școala. De obicei, „dintr-o dată“ căsătoria ta sunt preocupați de rude mai în vârstă, nu consideră necesar să informeze zorii relațiilor și pentru ei vestea căsătoriei într-adevăr ar putea fi o surpriză.


Pentru a răspunde:

„Noi credem că suntem deja familiarizați
o mie de ani și suntem bine cunoaștem! "

5. „Tu ma invitat la nuntă, nu?“

Într-adevăr ciudat întrebare, indiferent de cine îl cere. Nu contează cât de mare și nici nu a fost lista de oaspeți, vor exista întotdeauna cineva care nu au primit în ea. Dacă mâna ta nu este uitare, ci o decizie deliberată, situația devine de două ori ciudat. Același lucru este valabil și atunci când sunt invitați la o singură persoană, dar el este, fără o umbră de jenă intenționează să aducă două sau trei prieteni.


Pentru a răspunde:

„Din păcate, sunt limitate de buget
Ne așteaptă cu nerăbdare nunta cu rudele apropiate "

6. „Cine plătește pentru nunta?“

O altă întrebare favorit din generația mai în vârstă. Este pentru a răspunde la orice - și ai plecat: trebuie să împartă toate detaliile de nunta de planificare financiară, până la punctul, dacă ați primit bani din mâinile părinților lor, sau acestea sunt doar o parte din serviciile plătite.


Pentru a răspunde:

„Ne pare rau, dar am fost de acord
cu nimeni pentru a discuta despre finanțele noastre "

7. „Pot să organizez nunta ta?“

De obicei, această întrebare întreabă prietena, a visat mult timp pentru a încerca mâna în organizarea de evenimente sau proaspăt căsătoriți. Principalul pericol aici nu este chiar faptul că este extrem de inconfortabil discuta cu prietenii ce recompensele pe care le-ar dori să primească (organizarea de nunta - supărătoare și este în mod clar în valoare de mai mult decât un „mulțumesc“). Imaginea de nunta perfecta care există în mintea „voluntar“ ta, probabil diferit de ceea ce vrei.


Pentru a răspunde:

„Am găsit deja organizator,
dar, în cazul în care ceea ce ne așteptăm
pentru a ajuta, vă mulțumesc! "

8. „Astepti plus față de familie?“

Această întrebare este, de asemenea, în topul celor mai populare, și se poate seta chiar si prietenii cele mai dovedite și adecvate. Stereotipul este că decizia de a se căsători este cel mai adesea cauzată de mireasa sarcinii, mult timp va pune mirii într-o poziție dificilă. Chiar dacă sunteți cu adevărat pregătit pentru nașterea unui copil, acesta notifica tuturor celorlalți nu neapărat.


Pentru a răspunde:

„Avem multe planuri, dar până
în primul rând, este o nunta. "

Consultă și:

„Ne pare rau, dar am fost de acord
cu nimeni pentru a discuta despre finanțele noastre „- să-și amintească!

Și totuși dori să întreb despre diferența de vârstă ... nu întotdeauna întrebare ușoară :)

Dacă ați uitat parola, o puteți recupera

De asemenea, vă puteți conecta la portal fără înregistrare prin

„Nunta la Moscova“ - portalul cel mai vizitat de teme de nunta din Moscova și România. Există un catalog de companii de nunta, nunta știri, forum și alte servicii.

Site-ul promovează -

articole similare