18 Reguli de vindecare

Acest sistem de reguli vindeca în orice stadiu și este potrivit pentru oricine

Alergi toate procesele de vindecare ei înșiși. De la nici una dependentă și nici o plată.

Toate puterile de vindecare sunt deja în voi, și activați pur și simplu aceste 18 reguli.

18 Reguli de vindecare

1. Bea 0,5 litri de apă la un moment dat - în dimineața, după-amiaza și seara. Apa trebuie să fie curată și apărată. La un moment în care bea, îți spui: „Sunt sănătos, am să vindece!“

2. Schimbați respirația. Începe a face expiratia este de două sau trei ori mai mare decât inhalarea. Respira încet, lin și liber, fără cleme, cu un sentiment de bucurie interioară. În reminiscing despre respirația și să-l din nou la dreapta pe tot parcursul zilei.

3. Faceți o listă de cuvinte-vindecători - o declarație pe care ai citit în fiecare zi. Ei au nevoie să fie repetate în mod frecvent și de multe ori. De exemplu: „(. Cap de rinichi) voi vindeca energia de vindecare în mine, corpul meu corp sănătos am deschis / și fluxul de energie de vindecare a ficatului meu devine sănătos ...!“

4. Începe să faci auto-masaj. Doar freca mâinile uscate ale corpului gol în cazul în care puteți ajunge. O atenție deosebită - picioare, piept, cap și gât, precum și zona corpului pacientului.

5. Faceți o respirație mică. Și ține nasul și gura cu degetele. După ceva timp, va apărea primul nevoia de a respira - vorbesc foarte conștient pentru sine fraza: „Vreau să trăiesc!“ - de multe ori. Apoi eliberați clema. Otdyshites și încercați din nou. Acest lucru va da un semnal foarte puternic pentru corpul tau (creier), dorința de a trăi. Pentru că de foarte multe ori boli periculoase, vin din cauza reticenței subconștientă de a trăi.

18 Reguli de vindecare

6. Du-te la culcare la ora 22.00. Ridică-te devreme, la ora 5.00. Inainte de a merge la culcare, spunându-se: „Acum am de gând să vindece, care mă va ajuta să se vindece.“ Asigurați-vă că pentru a dormi la prânz până la 1 oră.

8. Ascultați calm muzica de relaxare în seara, dar, de asemenea, a asculta muzică veselă și optimist. Poate fi tare (în după-amiaza). Este recomandabil să danseze, doar pentru mine. Și să cânte împreună.

9. mai des în natură. Dacă nu se poate - apoi uita pe fereastră la cer și nori, stând pe balcon sau printr-o fereastră.

11. Păstrați un calm conversații, sincere, greoaie cu prietenii și familia - este un bun schimb de energii, vă conduce la starea normală.

13. Mananca un pic, dar de multe ori (5-7 ori pe zi). Ar trebui să fie numai pentru gătit acasă la fel de ușor posibil: cereale, iaurt, varză acră, pâine de casă (pe plămadă sale), salate, etc. Nu contractă vasele de sânge de băuturi: ceai, cafea, etc. sau alcool.

14. Începe un program de exerciții pentru a sudoare - genuflexiuni, flotări, gantere ușoare. Foarte bine - rula, poate fi în loc într-o încăpere ventilată.

15. O dată pe săptămână rapid. Dacă poți, 24-36 ore. Nu poți - Rapid mai puțin. Înainte de ziua de post și să spună așa ceva în el, „Te rog lasă-mă să devină un bine în schimbul pentru acest post mea.“

17. În fiecare zi, imaginați-vă în viitorul apropiat, o persoană sănătoasă. De exemplu, după 7 zile, vei vedea ca te sănătos, în stare proaspătă, râzând om undeva pe stradă, într-o zi însorită clar, vă într-un loc familiar, unde vă puteți imagina cu ușurință-te.

articole similare