10 lucruri despre scopul pe care am avut nici o idee

10 lucruri despre scopul pe care am avut nici o idee

Pe această problemă, există trei versiune plauzibile. Primul cel mai evident - această buclă este creat pentru a fi în măsură să stea un tricou pe cârlig, și ea a ezitat. A doua versiune a venit la noi din momentul gulere și eșarfe detașabile: probabil această buclă a fost creat pentru atașarea cravată. A treia versiune a mai romantic. Studentul, care a studiat la o universitate americană, atunci când am început să întâlnesc cu o fată, se taie bucla într-un semn că el este ocupat. Și ea, la rândul său, a trebuit să poarte o eșarfă de colegiu lui.

De ce ai nevoie de un cilindru pe cablul de încărcare laptop

10 lucruri despre scopul pe care am avut nici o idee

Sunteți sigur că ați observat această îngroșare pe laptop de sârmă sau camera de încărcare. Acesta este un dispozitiv simplu, dar foarte important este „ferita“. Aceasta elimină posibilitatea de interferență de la cablul de alimentare. Design-ul acestui filtru este simplu în extreme: cilindru interior sunt inserții de ferită, care înconjoară inelul de sârmă.

De ce am nevoie de o gaură în avion

10 lucruri despre scopul pe care am avut nici o idee

Iluminator este format din două geamuri din plastic. Datorită diferenței de presiune mare între spațiul de aer dintre sticlă și interiorul interior, „glazurat“ poate exploda. Aceasta este o mică gaură creat doar pentru normalizarea tensiunii. Prin aceasta, aerul este evacuat din spațiul inter-sticlă sau, în mod alternativ, scurgeri din compartiment.

Care este albastru parte din guma de șters

10 lucruri despre scopul pe care am avut nici o idee

Intrebati orice om: „De ce avem nevoie de partea albastră a radiera,“ și el vă va spune cu certitudine că, pentru a șterge stiloul. Dar acest lucru nu este adevărat. Inițial, partea albastră a fost destinată să șteargă graffiti făcut pe hârtie groasă. Partea roșie a radiera se va lăsa pete, dar albastru descurc perfect. Ulterior, producătorii dat seama că partea albastră este utilizat în alte scopuri, și a făcut acest lucru un truc de marketing. În unele părți ale radiera un albastru mâner chiar și reprezentări.

De ce filele de sus și de jos sunt dispuse orizontal pe tricou

10 lucruri despre scopul pe care am avut nici o idee

Un alt „Shirt“ întrebare, dar nu există nici o poveste de dragoste. Faptul este că cel mai probabil este că butonul va anula aceste locuri. În bucla de presiune orizontală sub un unghi și să aibă o șansă ca butonul aluneca din găurile scade.

articole similare