10 Date despre tabere pentru copii

10 Date despre tabere pentru copii

CEO-ul „Liderlayf“, specializat în petrecere a timpului liber pentru copii, Anastasia Porokhnya împărtășește probleme ale industriei, moduri de soluțiile lor și noi domenii de afaceri.

Număr de Fapt 1. Copiii nu sunt clienți

Se întâmplă adesea că casa de oaspeți sau o casă de vacanță, în care aducem copiii nu percep grupul copiilor ca un client. Acest raport este tradus la micile detalii de odihnă: de exemplu, nu se poate raporta o parte din prosop sau nu schimba, ei nu vor mai fi ofensat. Din acest motiv, ne-am oprit lucrul cu mai multe site-uri. Dorim sa, în ciuda faptului că vom obține o reducere substanțială pentru plimbari de grup, pentru a obține cele mai multe pentru clienții noștri. management hotelier trebuie să învețe și să înțeleagă că există o segmentare: în cazul în care nu doresc să lucreze cu grupuri de copii, asa ca nu fac asta. Ar trebui să funcționeze curse în segmentul său. Cu toate acestea, piata hoteliera este încă pe piață pentru clienți: pensii, sunt adesea dispuși să ia orice grup, și se pare că, la un moment dat a merge la oaspeții cu nevoi și cerințe diferite. Ca urmare, ele interferează unul cu celălalt. Trebuie să înțelegem că este dificil de a organiza o conferință în lojă de pescuit. De asemenea, cu petrecere a timpului liber pentru copii. Centru de recreere, cel puțin, ar trebui să aibă o clădire separată pentru copii.

Număr de fapt 2. Camps întreprinderilor dispărute ca o clasă

№3 fapt. municipale prea

tabere comerciale au deseori pentru a oferi un nivel mai ridicat de confort pentru copii, deoarece cursele sunt selectate pentru site-ul, care au fost construite de către un adult. În tabere comerciale sunt motivați să facă o reputație, astfel încât clientul a fost mulțumit și să vină înapoi. tabere municipale sunt adesea încă astăzi au trimis un grup, mâine va veni alții. Prin urmare, de altfel, există o tendință ca astfel de tabere sunt închise din cauza lipsei de încredere a clientului.

№4 fapt. Toalete pe podea dus la trecutul sovietic

Nu lucrez cu pensiile care au facilități comune. Trăim în secolul 21, iar copiii sunt trimiși la restul companiei mele, situat pe două sau trei camere cu duș și toaletă. schimbarea noastra de accent pe dezvoltarea personală, și să se angajeze în auto-dezvoltare este dificil, fără a satisface nevoile naturii. Dacă sunteți mușcat de țânțari, nu este clar ce să se hrănească în mod constant, apoi la rece, apoi la cald, este puțin probabil aveți de gând să se gândească la auto-îmbunătățire.

№5 fapt. lagărele de muncă devin o tendință

Astăzi, există tabere pentru toate interesele: dacă doriți să atragă desene animate? Du-te la tabără anime. Există piatră tabără, dans și tabere extreme. Știu doar șapte lagăre, unde au filmat filmul, mai multe tabere istorice, unde puteți afla garduri. La modă în „tabără pentru fatties“ Vest nu au fost încă îndeplinite, dar există Sportin și o tabără de fitness. Apropo, în fiecare an, mai multe cereri pentru lagărele de muncă, în cazul în care copiii efectua unele reparații minore și treburi mai mult și. Părinții au un scop de a preda un copil la locul de muncă. Și noi trebuie să înțelegem că clienții mei - oameni bogați. Dacă mă duc la o școală privată, șoferul mă duce la școală la formare, de la formare, apoi acasă, nu am nevoie de a face ceva cu mâinile.

№6 fapt. Computer - nu întotdeauna rău

Mulți părinți doresc să distragă atenția copilului de la calculator, cu toate acestea, pentru a permite „computer“ tabără în regiunea Tver (de altfel, una dintre puținele tabere comerciale, care deține propriul lor teritoriu) este de obicei răscumpărat în avans. Toată lumea înțelege că, dacă nu știi cum să folosească tabele în Excel, nu sunt competitive. Aceasta este o astfel de anti-trend.

№7 fapt. Petrece un sezon fără incidente imposibil

O prioritate-cheie, care ar trebui să fie ghidată de către orice companie care este angajată în vacanță de copii, este de securitate. Cu toate acestea, orice, chiar și un lagăr foarte mare și serioasă are unele precedente. Pentru că atunci când ai petrecut 20 de ture de 150 de persoane, și ați trecut prin mii de copii nu se întâmplă pur și simplu nu se poate. O altă problemă este aceea că, de exemplu, în serviciile medicale companiei mele și acțiunile concertate ale angajaților sunt întotdeauna pe algoritmul. Toți consilierii noștri au o carte de Crucea Roșie, toate sunt în măsură să ofere primul ajutor. Când ne organizăm, ne tabără, în primul rând, vin la site-ul și aștept cu nerăbdare la ora estimată a sosirii ambulanței.

№8 fapt. Agenția de Turism Federal de odihnă pentru copii nu se aude

Industria petrecere a timpului liber Toți copii este într-o stare de „Cine în pădure, care pentru lemn de foc,“ pentru că nu există standarde, fiecare pune un preț pe bilete. Ceea ce mi-a lovit în același timp, în Agenția Federală de Turism - Biroul, care se ocupă cu dezvoltarea turismului în țara noastră, nu există nici o persoană care este responsabilă de recreere pentru copii. Ce să spun despre sistemul la nivel de stat în cazul în care nu este prins.

Fapt №9. Standarde comune pentru activitățile de copii nu există

Fiecare companie creează activitatea sa standarde. Avem propriile noastre standarde interne: pentru transporturile în lagărele, recrutarea și așa mai departe. Cel mai puternic în ceea ce privește crearea structurii standardelor - clubul de călători „Robinsonade“. Ea există pe piață timp de 20 de ani. Ei au standarde la fiecare pas, acestea investesc cel mai mult in managementul calitatii.

№10 fapt. Calitatea Camp de muncă este estimat la lucrurile mici

Asociația Română de hoteluri țară (Razo) a fost stabilit pentru dezvoltarea pieței românești de hoteluri mici, cabane si campinguri. recreere nou se confruntă adesea cu bariere birocratice, necunoașterea legii, problema erorilor de ocupare și de construcție. Razo conceput pentru a sprijini centrul de recreere: vă recomandăm participanților la piață cu privire la construcția de case, clădiri de birouri și infrastructură. Portal CountryHotels.pro rapoarte zilnice pe noi hoteluri de evoluțiile pieței țară și publică materiale relevante pentru a ajuta proprietarii de cabane în managementul și construcția. Razo invită hotelurile din țările din regiunea Moscova, Sankt-Petersburg și regionovRumyniyavstupit în comunicare activă între ele, prin intermediul Asociației: Suntem bucuroși să vă vedem la evenimentele noastre și pe site-ul nostru!

articole similare